ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Re: От: ns1.bg Поредните некадърници

Напълно подкрепям uphero.. как може такова нещо. bobbydigital знаеш ли какво представлява скрипта, работил ли си досега с него??? Просто трябва да замениш три реда с твоята информация за бд и това е, разработчиците са направили останалото.

на PCI complilance сървъри няма да да работи след като разбрахме че проблема е в портовете :) освен ако не са отворени за някой предишен клиент...
 
От: Re: ns1.bg Поредните некадърници

Нали се сещаш , че и който и да е няма да успее да отвори всички портове които са ми нужни ,тук говорим за няколко хиляди порта
това не е проблем :) просто ти трябва хостинг доставчик който не ползва firewall (има и такива особено безплатните с минимален съпорт е под добре даго махнат за да ги занимават по малко) или риселър акаунт който да може да бърника фаиъруола за него си (има и такива при софтуерните фаиъруоли за cpanel ;)) и освен това например ако имах съпорт и хардуерен фаиъруол някоя asa пък било и rv не бих осставил съпорта да бърника... (те от cisco ако зависеше от тях и те не ме биха оставили да бърникам понеже аз сертификации нямам ;)) така че чакаш да се появи админ да ти ги отвори..

PCI compilance hosting (Payment Card Industry) задължитено трябва да има фаиъруоли или скрипта ти ще работи от раз само на сървъри който НЕ отговарят на изискванията на Payment Card Industry
 
Re: От: Re: ns1.bg Поредните некадърници

Нали се сещаш , че и който и да е няма да успее да отвори всички портове които са ми нужни ,тук говорим за няколко хиляди порта


ами значи не може да се хостваш на PCI compilance hosting... на запад 99.9% от бизнес потребителите ще изберат такъв... това си е и маркетингов иснтрумент за хостингите

а и звучи изключително зле да кажеш че хостинга ти не отговаря на Payment Card Industry стандартите... заради някой гейм сървър скрипт ще ти заминат бизнес потребителите...
 
Re: От: Re: От: Re: ns1.bg Поредните некадърници

А защо просто от хостинга не "пренасочът" даден порт само за неговия домейн (vhost)? Лично мен като администратор това изобщо не ме притеснява и отнема няколко секунди/минути ако човека отсреща ми даде ip range-a. Пък ако желае ще му отваря и всички, на негов риск, за неговия акаунт. Също така, преди когато използвах чужди услуги ми се е налагало нещо подобно и провайдъра никога не ми искал подробно обяснение. Друго решение е да си вземе dedicaed IP и отново от хостинга да отворят портовете за този IP адрес. Но не виждам смисъл, след като е въпрос на няколко команди да разрешиш еди кой си range. PCI complilance няма нищо общо тук.

just my 2 cents


а защо не искат откъде да знам... тои каза че списъка е от няколко хиляди портове... затова му написах че няма да може да ползва такъв хостин - съпорта едва ли има такива правомощия ти като си наемеш съпорт ще му дадеш ли да бърника ?

аз ако продавах хостинг щеше да е дефултно настроен да е pci compilance - демек това което ще му се активира от авто билинга нямаше да работи от раз.... след това ще го мислим да го настроим... и дали да отваряме портове или да го местим на сървър без фаиър уол...


само ми е интересно колко пъти ще го изтърпиш да си играеш с това като тези сървъри си сменят адресите буквално всеки месец, особено със хардуерен фаируол :) по скоро виждам тотално спиране на фаиъруола или местене на сървър който е без файръуол ама вече става не pci compilance :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: ns1.bg Поредните некадърници

а защо не искат откъде да знам... тои каза че списъка е от няколко хиляди портове... затова му написах че няма да може да ползва такъв хостин - съпорта едва ли има такива правомощия ти като си наемеш съпорт ще му дадеш ли да бърника ?

аз ако продавах хостинг щеше да е дефултно настроен да е pci compilance - демек това което ще му се активира от авто билинга нямаше да работи от раз.... след това ще го мислим да го настроим... и дали да отваряме портове или да го местим на сървър без фаиър уол...


само ми е интересно колко пъти ще го изтърпиш да си играеш с това като тези сървъри си сменят адресите буквално всеки месец, особено със хардуерен фаируол :)

Ти отваряш порта за домейна му. Не за някое си IP. Решения бол, това че на някой не му се занимава е отделен въпрос.
 
изчезвам да си плащам осигуровките и почти съм закъснял

аут портовете ще видя какво казва pci comilance :) че банковите стандарти не струват по принцип ама ги има ... и ще си спорим да се отворят или не...
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Забелязвам една работа която не ми харесва тук...
Значи да обобщим за другите потребители - в форума може да се пише негативно само за Суперхостинг , а за ICN и ns1.bg твърдо не !
 
От: Re: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

изчезвам да си плащам осигуровките и почти съм закъснял

аут портовете ще видя какво казва pci comilance :) че банковите стандарти не струват по принцип ама ги има ... и ще си спорим да се отворят или не...


Казах ти, pci compliance няма нищо общо тук. Ти ако искаш си дръж само 80 отворен за сървъра (примерно). Въпроса е ако клиент дойде и поиска 80-90 (пак примерно) да не чака дни наред за нещо елементарно. Как ще го направиш, може ли през контролния панел и дали администраторите не знаят как ще стане без да нарушават дадени правила, клиента не го засяга. Това ако искаш да го запазиш като клиент. Ако не ти трябва, казваш му: не може, търси си друга фирма. Не да му взимаш парите.
 
Re: От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Забелязвам една работа която не ми харесва тук...
Значи да обобщим за другите потребители - в форума може да се пише негативно само за Суперхостинг , а за ICN и ns1.bg твърдо не !

Грешка само ти пускаш супер провокативни заглавия... за супер хостинг щях да го сменя ако не беше Проблем със Супер Хостинг а Супер Хостинг Поредните некадърници ....

освен това аз заемам неутрална позиция като смятам кой какво се издънил и как да си реши проблема... (което теб не те интересува да ти се реши проблема на теб ти се плюе няма значение фирмата...

за супер хостинг не смятам че е нормално хотлинкинга да е забранен по правило от преди да минат на клауд линукс... като клауд линукса им дава решение на проблема трябва само да си активират ето тук хостгатор обясняват как да си го включиш даже със видео http://support.hostgator.com/articl...ow-do-i-enable-and-disable-hotlink-protection


а темата е репортвана от друг хостинг уважаван във форума...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Re: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Казах ти, pci compliance няма нищо общо тук. Ти ако искаш си дръж само 80 отворен за сървъра (примерно). Въпроса е ако клиент дойде и поиска 80-90 (пак примерно) да не чака дни наред за нещо елементарно. Как ще го направиш, може ли през контролния панел и дали администраторите не знаят как ще стане без да нарушават дадени правила, клиента не го засяга. Това ако искаш да го запазиш като клиент. Ако не ти трябва, казваш му: не може, търси си друга фирма. Не да му взимаш парите.

Значи предлагаш PCI Compilance хостинг като клиента доиде и си плати през автобилинга получава точно това зафаиъруолен от всякъде...98% от клиентите няма да им е проблем това... след това се настройва къстъм ако искаш да го задъриш клиента... ако не му връщаш парите... за да стане както го казваш всеки клиент трябва да го обработваш ръчно и да го питаш какво иска преди да е платил...

а ако имаш къстъмър съпорт на заплата той няма достъп до файруолите... ще видиш като пораснеш дали ще дадеш на съпорта руут и права да администрира ( и дали ще можеш да си намеш съпорт който да може да аминистрира... или да бара циското ...

лесното решение да го преместиш на сървър койт не е такъв (нее зад хардуерен файруол) както казах лесното решение защо не са го направили незнам
 
Последно редактирано от модератор:
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Не, лесното решение е да вкараш тази и подобни функции за клиента в панела. Отговорността става негова.

Аз понеже съм "малък" и нямам пари за заплата за съпорт (а.к.а вдигащите телефона каки) предпочитам да автоматизирам всичко :wink: По-малко хора, по-малко грешки :roll:
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Е ние си имаме една, ама тихо, че колегата ще ме бие :lol:

Та, винаги има начин, стига да искаш.
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Аз искам да знам какво следва?

"SuperHosting са кретени."
"Host.bg не стават"
"Delta са идиоти"

Ако продължава така, няма да се учудя, ако съберат пичовете пари и ти пратят едни момчета с анцъзи. :)
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Нищо не е 2 часа бате, аз съм чакал 2-3 дена вервай ми :D

Иначе, ниид, нали знаеш, че нема лоша реклама, тей че едва ли ще пращат нещо по различно от некоя мега изгодна промо оферта :wink:
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

След като имаме информация, че проблемът е бил в портовете и ъпхиро не си е дебъгнал скрипта, ще разгледам проблема от друг ъгъл.

Влиза ли в преките задължения или изобщо в задълженията на хостинг компанията да настройва и дебъгва скриптове? Комуникират ли хостинг компаниите, че добавят такава стойност към услугата?

1. superhosting.bg "Екипът на СуперХостинг.БГ ще ви укаже пълно съдействие по прехвърлянето на Вашия сайт и домейн."

2. icn.bg: Безплатна миграция, "С всяка закупена услуга при нас получавате и безплатна миграция на вашите файлове. Нашият технически екип ще направи миграцията и ще извърши нужните настройки на вашите сайтове."

3. ns1.bg - не виждам да предлагат безплатно преместване или настройка на сайта

Извод 1: Не очаквайте да получите нещо, което фирмата не предлага. :D

Извод 2: Хората, които ще преместват сайта ще бъдат неопитните оператори от техническата поддръжка. :D Не очаквайте преместеният сайт да работи на 100%, а по-скоро на по-лесните 50% (казвам го от личен опит с няколко фирми)!

Извод 3: Научете се да си решавате проблемите сами или си плащайте, няма смисъл да мрънкате във форума. :)
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Нищо чудно скоро всички доставчици, пострадали от uphero, да се обединят в една тема и да почнат да го плюят хаха
 
От: ns1.bg проблем с гейм сървър следящ скрипт

Интересно кой е пострадал от мен ?
А това ,че съм премълчал сегашните ми проблеми със Суперхостинг ?
Това ,че тук повечето сте фанатизирани поддръжници на някой фирми не значи ,че трябва да се съобразява с вашето мнение ,като има проблем ще го казвам а на който това не му харесва си е негова работа.
Някой по напред в темата беше казал ,че решението е да не се ползват Бг фирми и вече съм сигурен в това.
 

Горе