Oнлайн разплащане в интернет сайт

colak

New Member
Здравейте, колеги!

Искам да правя сайт, в който ще продавам различни видове услуги и материали, които могат да се пратят по интернет.
Искам потребителите да могат да направят плащания от сайта, но нямам фирма. За целта мога ли да добавя в сайта си paypal бутон или ePay бутон, чрез който да могат да ми плащат?
Като получа плащане дали после трябва да ги декларирам някъде като приход? И дали няма да имам проблеми с НАП

Благодаря!
 
Epay имат такива бутони.
Да, ще трябва да го декларираш пред НАП, защото със сигурност ще те проверят. Това е една от малкото институции, която работи, така че ти препоръчвам да не се заиграваш с тях.
 
Epay имат такива бутони.
Да, ще трябва да го декларираш пред НАП, защото със сигурност ще те проверят. Това е една от малкото институции, която работи, така че ти препоръчвам да не се заиграваш с тях.
Добре ако ги препродавам, ще трябва да платя дакък върху цялата печалба или (печалбата минус разходите)
И дали това е легално да получаваш плащания с ePay бутон, като физическо лице, без да имаш фирма .
Не знам дали нещата ще тръгнаг, искам само да тествам идеята и да ползвам някакъв вид payment gateway но ме претиснява факта че може да имам проблем с държавните институции.
 
Тествай си спокойно, без да прекаляваш. За 500-600 лв оборот, никой няма да се занимава с теб! Даже и да се занимава, което е силно съмнително, данъците, които ще те накарат да платиш, ще са в пъти по-малко от разходите за регистрация на фирма, счетоводител и осигуровки....

Добре ако ги препродавам, ще трябва да платя дакък върху цялата печалба или (печалбата минус разходите)
И дали това е легално да получаваш плащания с ePay бутон, като физическо лице, без да имаш фирма .
Не знам дали нещата ще тръгнаг, искам само да тествам идеята и да ползвам някакъв вид payment gateway но ме претиснява факта че може да имам проблем с държавните институции.
 
Данък се плаща върху печалбата (приходите минус разходите). Ако не можеш да докажеш какви са ти разходите (нямаш фактури или си физическо лице), разходите ти се признават 25% от оборота.
 

Горе