OpenCard - от къде избирам валута `лев`

webadmin

New Member
Здравейте знаещи хора,
Опитвам се да изградя онлайн магазин с нулев бюджет /т.е. само с разходи за домейн и хост/.
Зачетох се в съветите ви, инсталирах OpenCard v1.5.1.3.1
Сложих и български езиков пакет за сайта /за администрацията не намерих безплатен/
До тук добре, но имам проблем с указването на валутата. В настройките просто липсва опцията `лев`.
Ще съм ви благодарен ако ми посочите насока как да се справя с това.
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Добавяш си нова валута като валутния курс го слагаш да бъде 1.0000 :)
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

/ едит : не прочетох правилно и обърках поста
 
Последно редактирано:
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Когато правих моя вече не си спомням поради каква причина и аз имах проблем с валутите - Мисля че копирах БГ пакета на мястото на ЕН пакета като след това смених символа на долара с лв.
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Благодаря ви за бързите отговори.
Успях да си `инсталирам`валута лев, забраних останалите и мисля, че стана. Сега наистина ми остана да сменя символа на долара. Очевидно трябва по смело да ровичкам по директориите :)
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

След като си добавил лев просто изключваш останалите. Не разбрах за какво ти е да сменяш символа за долар, ако си го спрял - няма да се показва?
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Ами, все още се показва. magazin22.com е сайта. Надявам се да не се тълкува като реклама. В момента е просто инсталиран opencart.
Утре им е деня в който ще ровичкам юнашки :)
И да питам знаещите за насоки :)
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

На снимката е показано къде точно в менютата се намира управлението на валутите, как трябва да си направиш новата валута и от къде да изтриеш старите. Работата е за не повече от минута :) Направи го и си спести ровичкането ;) А като тръгне магазина ще почерпиш :)

opencart.jpg
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Нещо си омазал яко, при това не само във валутата.
Като ти гледам домейна с тия маймуници е енкодинга в някои файл, а от там и това:
Notice: Undefined index: USD in /h2/home/musicbox/magazin22.com/system/library/currency.php on line 55Notice: Undefined index: USD in /h2/home/musicbox/magazin22.com/system/library/currency.php on line 56Notice:

Тъй като вече си чупих главата с тоя енкодинг да ти кажа: Ако редактираш php свали си Notepad++ май беше и дай на файла Save without BOM.
Не съм убеден как точно си тръгнал да превеждаш нещата, но определено не е това правилният начин съдейки по резултата.
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Да, нещо наистина оплесках :) Добре, че е в самото начало ... сега ще затрия всичко и пак отначало, като този път ще следвам съветите ви стъпка по стъпка !
Наистина съм ви задължен за помощта !!!
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Абе има си готов европейски пакет за версия 1.5.4.1
с валутите и езиците.
Направо инсталирай него.
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Не пропускай да си чистиш и кеша, защото някои от промените се показват само след като го изчистиш.
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Само за информация - нещо, което се сблъсках вчера. Ако по дефолт валутата на магазина ви е ЛВ и искате да добавите метод на плащане Paypal, няма да ви излиза като опция за плащане при завършване на поръчката! Необходимо е да има валута за плащане, която е поддържана от Paypal. Тоест ръчно да въведете кръстосан курс и да помолите клиента да избере друга валута преди да добави стоката в кошница...
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Само за информация - нещо, което се сблъсках вчера. Ако по дефолт валутата на магазина ви е ЛВ и искате да добавите метод на плащане Paypal, няма да ви излиза като опция за плащане при завършване на поръчката! Необходимо е да има валута за плащане, която е поддържана от Paypal. Тоест ръчно да въведете кръстосан курс и да помолите клиента да избере друга валута преди да добави стоката в кошница...

Това верно ли е така? Ей, голяма греда ще е! Ми при мултиезичен магазин, който продава в няколко държави ко прайм? Някой с опит?
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Може да се използва нещо като това http://www.yourcurrencyconverter.com/ или това http://www.geoplugin.com/
специално за опенкарт не съм ровил. Преди година и нещо бях казал на пейпал да вкарат и Българската валута и отговориха, че ще го направят.
Ако искате да се показва една определена валута в магазина а при плащане чрез пейпал цената да се конвертира в долари.. Може да стане с малко повече ровене в кода на системата.
 
Последно редактирано:
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Защо ми закръглява цените? Срещали ли сте такъв проблем?
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Система>локализация>валута
Избираш валутата, примерно лева и слагаш да закръгля до втория знак след десетичната запетая(decimal places=2)?
 
От: OpenCard - от къде избирам валута `лев`

Смешна работа, уж пробвах преди и къде съм гледал, уж не се промени нищо. Мерси, имаш реп.
 

Горе