Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

galinstefanov

Well-Known Member
Кой модул използвате за България, търся в частност и за UK, какво да ползвам. Разгледах ги, повечето са системи на други разплащателни компании като Paypal.
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

За България освен ако няма да продаваш виртуални продукти софт и тн. не ти трябва нищо друго освен наложен платеж - Не ми се вярва да са се променили нещата напоследък но преди на един магазин бях сложил всякакви системи и от 150 продажби само една я платиха с Пайпал и нито една с карта.

За УК задължително ти трябва разплащателна система с карти и Пейпал - Тук наложеният платеж е непозната практика - Най лесно вероятно ще ти е да интегрираш Пейпал със тяхната система и за карти - Задължително инсталирай и проверка 3D секюрити за плащанията с карти иначе ще ядеш дървото от време на време.
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

За УК съм сложил ПП стандарт през вградената фнкционалност на ОК. Тук ще помоля мантаман да каже някоя дума по-подробно за 3Д-то, че не съм на ясно ако не го затруднява.
Отделно се боря с Мънибукърс, защото влязохме в спор за първоначалното отхвърляне за мърчант, преразгледаха и одобриха, но сега им събирам една торба документи и тази седмица ще им пращам.
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

За България ми е пределно ясно, просто питам, защото такава информация за payment gateways има доста оскъдна, прочетох за Paypal Pro и Advanced, ако си advanced то важи само за US, тоест ако е за UK ще трябва да се направи Paypal Pro за да могат да се приемат плащания с карта, та там май има едни 30 $ / месец. Прав ли съм?
 
Re: От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

За България ми е пределно ясно, просто питам, защото такава информация за payment gateways има доста оскъдна, прочетох за Paypal Pro и Advanced, ако си advanced то важи само за US, тоест ако е за UK ще трябва да се направи Paypal Pro за да могат да се приемат плащания с карта, та там май има едни 30 $ / месец. Прав ли съм?

Защо Pro?

Виж: https://www.paypal.com/webapps/mpp/compare-business-products

Free: Accept all major debit and credit cards
Pro: Accept card payments via phone, fax, and mail (Virtual Terminal)

Проблемът при Free е, че хората са задължени да имат или да регистрират акаунт в PayPal, за да могат да платят с карта.
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

Пич, ясно ми е, че е необходимо да имаш регистрация. Идеята е да има опция за тези, които нямат ПЕЙПАЛ и НЕ желаят да регистрират, а директно да си въведат номера на картата и да финализират поръчката.
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

Това сигурно ли е за фрий варианта, че задължително трябва да имат регистрация?
Щото гледам това : Optional PayPal account signup Signing up for a PayPal account is always optional for your customers.
което е за PP Standart тук: https://www.paypal.com/bg/cgi-bin/webscr?cmd=_wp-standard-feature-list-outside#payment
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

При PP standart, който е и фрий варианта за Opencart, няма как да нямаш регистрация, защото те хвърля към страницата на PP и ти иска въвеждане на e-mail и password
 
Сигурно е. Виж screenshot-ите от един от магазините ми.

Иначе аз лично бих препоръчал stripe.com
Обаче: however, you or your business must be based in the United States, Canada, the UK or Ireland.

Други решения, за които знам са:

BrainTree: http://www.opencart.com/index.php?r...nsion_id=11546&path=3&filter_search=braintree
2CheckOut direct/inline checkout: https://www.2checkout.com/hosted-checkout

Аз лично ползвам PayPal и 2CO, но с препращане към нова страница.

1.png2.png
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

Аз ползвам про версията с един от платените модули на Опен карта - и плащането с картите се извършва на самият сайт - Удоволствието струва 20 паунда на месец

На другият ми сайт който е вързан на друг акаунт на Пейпал където не съм про приемам плащане с карти но е малко по сложно - На хората им се показва единствена възможност да платят с пейпал и когато им се отвори страницата където да си въведат паролата най отдолу има линк ако нямаш Пейпал акаунт да кликнеш и да платиш с дебитна кредитна карта - Сигурен съм че не е необходимо да имаш каквато и да е регистрация в пейпал за да платиш с карта по този начин.

Това е безплатно но вероятно страда конверсията.
 
От: Opencart: Какъв модул за плащане с карта( UK/BG )

Мантаман, този сайт където не си ПРО, кой модул използваш, защото с безплатният PP Standart, няма такъв линк да се плати без регистрация
Uploadd.jpg
 

Горе