Opencart или woocommerce

digitallife

New Member
Здравейте, за онлайн магазин с около 1000 продукта може и до 2000 да стигне кое е по-добре да избера opencart или woocommerce ?
Woocommerce до колко продукта може да издържи и да зарежда бързо ?
Ако например opencart зарежда бързо с 2000, а woocommerce също ще може, но с VPS нали и според вас колко ще се оскъпи заради хостинга, ако е на woocommerce ?
На мен лично ми е по-лесно да работя с woocommerce, но съм забелязал, че доста от онлайн магазините на woocommerce с повечко продукти зареждат бавно.

Ако може да ми кажете до колко продукта ще издържи woocommerce с какъв хостинг и колко ще се оскъпи според вас ?
Ако се сещате и други съвети и препоръки за избора woocommerce или opencart, освен бързината на зареждане която аз сякаш съм забелязал на woocommerce магазините
 
WooCommerce с 12011 (дванайсет хиляди) продукта: [removed]
В момента няма нито кеширане, нито каквато и да било оптимизация на фронтенда (не съм стигнал дотам).
Малък VPS с 1 core и 2 GB RAM.
 
Последно редактирано:
Значи може и на woocommerce без проблем. Защото хора дори от форума (не искам да казвам кои са) съм им разглеждал портфолиото и предлагат дори високи цени за изработка на онлайн магазини с 5000-6000 продукта и сайта зарежда бавно.
Някой ако се сеща други проблеми при избора ми на woocommerce пред opencart може да каже.
Колко струва VPS с 1 core и 2 GB RAM - никога до сега не ми се е налагало и до сега гледах и има managed и cloud и не мога да разбера какви ще са ми разходите за vps.
 
За 2-3-5к продукта давай смело на Woo-то. До скоро работех по един новооткрит сайт. Качихме му няколко хиляди за старт и си вървеше Smooth Like Butter. Компресирай изображенията, Кеш плъг-ин, по-малко флаш с Elementor-a на Landing Page-a и няма да имаш проблеми.

Opencart също е много стабилна, но напоследък като, че ли изостава малко. Има спекулации за покупка от по-голям гигант, но за сега само слухове.
За VPS както прецениш. Ако нещо не ти допада скоростта на другите планове, може да се замислиш. Ама пък и никога не е излишен де, зависи как ти е бюджета и плановете за дългосрочно развитие.
 
От VPS до VPS има много разлика. При магазините само с кеширане на бекенда и със свиване на фронтенда не се минава - трябва си brute CPU force за филтрите (особено ако продуктите са с много таксономии/атрибути/вариации), за кошницата, чекаута и т.н.

Не че кой-знае какъв хардуер, но си иска някакъв минимум. Там горе примера е 20 и няколко лв с ДДС.
 
Значи може и на woocommerce без проблем. Защото хора дори от форума (не искам да казвам кои са) съм им разглеждал портфолиото и предлагат дори високи цени за изработка на онлайн магазини с 5000-6000 продукта и сайта зарежда бавно.
Някой ако се сеща други проблеми при избора ми на woocommerce пред opencart може да каже.
Колко струва VPS с 1 core и 2 GB RAM - никога до сега не ми се е налагало и до сега гледах и има managed и cloud и не мога да разбера какви ще са ми разходите за vps.
Онлайн магазин на Woo с 29к продукта върви като пушка на VPS Hybrid 4G на Coolicehost. Цена: 20 лв./месец. Като ти провърви, добавяш още ресурси и готово.
 
А отностно сигурността вярно ли е, че wordpress woocommerce е по-лесно и по-често хакван от opencart, prestashop и другите ? Естествено, че може един woocomercce да бъде много сигурен с правилни плъгини, хостинг, код (което ще завиши разходите) , а един opencart да бъде незащитен, но говоря дали наистина при woocomercce е доста по предразположен на хакерски атаки и по-често да се случват ?
Първо четох, че имашо повече дупки и проблеми в сигурността при wordpress
И второ, че е една от най-използваните системи затова и хакерите се насочват именно към wordpress, което пък от своя страна води до по-голям шанс да попаднеш на хакерска атака, ако използваш woocommerce.
Всяка система ще си има плюсове и минуси просто искам да се запозная с недостатъците,чна woocommerce, тъй като съм съм се спрял на нея
 
Последно редактирано:
Онлайн магазин на Woo с 29к продукта върви като пушка на VPS Hybrid 4G на Coolicehost. Цена: 20 лв./месец. Като ти провърви, добавяш още ресурси и готово.
Може ли да го видим това, че леко ми падна ченето на "пушката"? :D
Да разгледам и евентуално да крадна ноухау.
 
А отностно сигурността вярно ли е, че wordpress woocommerce е по-лесно и по-често хакван от opencart, prestashop и другите ? Естествено, че може един woocomercce да бъде много сигурен с правилни плъгини, хостинг, код (което ще завиши разходите) , а един opencart да бъде незащитен, но говоря дали наистина при woocomercce е доста по предразположен на хакерски атаки и по-често да се случват ?
Първо четох, че имашо повече дупки и проблеми в сигурността при wordpress
И второ, че е една от най-използваните системи затова и хакерите се насочват именно към wordpress, което пък от своя страна води до по-голям шанс да попаднеш на хакерска атака, ако използваш woocommerce.
Всяка система ще си има плюсове и минуси просто искам да се запозная с недостатъците,чна woocommerce, тъй като съм съм се спрял на нея
Ето в тази група; https://www.facebook.com/groups/wordpressbg/ доста често има въпроси от подобно естество и може да се пресее от всички мнения или може да си зададеш въпроса и все ще се намери някой патил с подобен проблем.
Полезна група е. Има добри дискусии.
 
Може ли да го видим това, че леко ми падна ченето на "пушката"? :D
Да разгледам и евентуално да крадна ноухау.
Да, след няколко дни е напълно завършен и го мятам в портфолиото.

А отностно сигурността вярно ли е, че wordpress woocommerce е по-лесно и по-често хакван от opencart, prestashop и другите ? Естествено, че може един woocomercce да бъде много сигурен с правилни плъгини, хостинг, код (което ще завиши разходите) , а един opencart да бъде незащитен, но говоря дали наистина при woocomercce е доста по предразположен на хакерски атаки и по-често да се случват ?
Първо четох, че имашо повече дупки и проблеми в сигурността при wordpress
И второ, че е една от най-използваните системи затова и хакерите се насочват именно към wordpress, което пък от своя страна води до по-голям шанс да попаднеш на хакерска атака, ако използваш woocommerce.
Всяка система ще си има плюсове и минуси просто искам да се запозная с недостатъците,чна woocommerce, тъй като съм съм се спрял на нея
WordPress е най-ползвания CMS, нормално да е най-хаквания. Ще се учудиш колко Woo магазини имат парола 1111, 12345 и качват нулирани плъгини/теми. Имай предвид, че BBC и Ebay също ползват WordPress, съмнява ме да се спрат на него ако беше надупчен като сирене. Ъпдейтвай ядрото, не качвай нулирани лайна, слагай яки пароли и си ок.
 
Последно редактирано:

Горе