Opencart и една тема

SpUd3r

Member
Здравейте, досега бях работил само с wordpress, но наскоро започнах да правя първия си онлайн магазин на Оупенкарт. Избрах го пред Мадженто, защото навсякъде пише, че бил прекалено тежък, особено с много продукти, както е при мен. Проблемът, който срещнах е най-вече в дизайна, оказа се, че няма много теми, който да ми допаднат за тази система, но както и да е...
Попаднах на една конкретна тема, която харесвам много, но проблемът, който виждам е, че има много промени по ядрото. Пише специално да се инсталира на чист магазин, без промени. Интересува ме, като купя такава тема, ще си вкарам ли таралеж в гащите, образно казано? Не съм програмист и имам базови познания. Искам като реша да направя ъпгрейд на системата или темата, да стане нормално, а не с хиляди преправяния.
Та с няколко думи... оферта ли са такива теми, с много модификации по ядрото за ламер като мен?
 
От: Opencart и една тема

Кажи за коя тема говориш...
По принцип има много хубави теми. Повечето работят перфектно и няма проблем че са пипани много по ядрото.
Важното е от начало да знаеш какво точно искаш на края. Много къстамизираните теми в последствие може да имат проблем с добавянето на модули или с преминаването на по горна версия на ОС.
Ако имш нужда от помощ не се колебай да ми пишеш лс.
 
От: Opencart и една тема

Благодаря за бързия отговор :)

Мен точно това ме интересува, възможни проблеми след добавянето на модули или ъпгреид. Става въпрос за тази тема - themeforest.net/item/bigone-responsive-premium-opencart-theme/3281962

Проблемът е, че е прекалено нова тази тема и не мога да намеря коментари на хората за нея
 
От: Opencart и една тема

Тука ще се намеся: Темата е на Коев, който както може би се досещате е българче. Ще кажа само едно :

Беги с 200!

Купих една от темите му, супер продавана, абе всичко изглеждаше страхотно. Чупеше се на нова инсталация, което беше ПРОБЛЕМ НА темата, не от мен, което сочеха и коментарите и въпросите, които не само аз, но и всичките му клиенти изляха. ЕДИН МЕСЕЦ никакъв отговор. Изкочи с обяснението, че бил много болен. Писах му директно, обясних проблема, а той дълго ми твърдеше, че аз бъркам и демото му бачкало супер. Да, ама демото му беше върхи 2 версии по-стар опенкарт. Исках си парите - остана си глас в пустиня.
Накрая препратих всичко на Енванто, извиниха ми се, препратиха ме към него да си търся парите, но въпросната тема вече не се предлага и е свалена от продажба.

Супер разочарование, едни $40-45 на вятъра! Може да е пробил на голям пазар, но съпорта му е супер шит, за решаване на проблем не можем да говорим изобщо.
 
От: Opencart и една тема

..Избрах го пред Мадженто, защото навсякъде пише, че бил прекалено тежък, особено с много продукти, както е при мен...
@SpUd3r, точно с много продукти се проявява силата и стабилността на Magento, а за малко продукти и трафик е все едно да трепеш мравки с топ.
Извинявам се за вмъкването, но не се сдържах!
 

Горе