Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Няма обединение.Говориш с купувача и обясняваш че всяка стока идва от различен склад и се надяваш да не се откаже.

Ама това са и няколко доставки, нали така??
И като цяло, в практиката ви, гореизложения случай колко често се случва, ако работите с повече партньори?
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Ама това са и няколко доставки, нали така??
И като цяло, в практиката ви, гореизложения случай колко често се случва, ако работите с повече партньори?
Аз съм решил проблема за хората които продават от моята стока с безплатна доставка.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Радвам се, че откривам толкова отзивчиви хора!

Не се сърдя никак даже, всичко, което прочета тук, ми е полезно.

Ще използвам тази тема, да задам и друг въпрос, на който не намирам отговор: При дропшипинг, когато имам няколко доставчика и съответно клиентът е възможно да добави в количката стоки от различни доставчици, какво се прави? В смисъл, че няма начин да му начислиш на клетника 3 доставки примерно... Или аз се набутвам с 2 от тях и стискам палци да си пазаруват 1 по едно :wink:

За всичко си има начин. Проблема с които си се сбъскала си е доста типичен и популярен, ако няма готово и ясно решение за този проблем вградено в опенкарта това означава че нещата са мнооооооооого по - зле от колкото ги мислих, но както и да е доста хора го ползват и всички те се парят от това. Всъщност въпроса ти не е много типичен, а и в практиката ти ще излезнат още няколко основни въпроса които ако една система за онлайн тъговия няма готови решение е все едно на пазара да няма сергии! Искрено те съветвам бягай от това чудо не си губи времето няма да спечелиш на края.

Основните въпроси на които трябва да има решение при дропшипинг са:
1 - Възможност за добавяне на различни складове в система.
2 - Възмжност за оправление на един същ артикул с еднакъв продуктов код, но с различни методи за доставка, различно време за доставка както и с различен марж, но с една и съща крайна цена в сайта.
3 - Това всичко да взаимодейства в потребителските групи и техните отстъпки.
4 - Добавяне на минимална поръзка от даден склак, като поръчката трябва да може да се ограничи до бройки, минимална сума, както и време за изпълнение.
5 - При добавяне на няколко продукта които ги има в няколко склада системата сама да се осеща кои продукти от кои складове да добави за да имате най - голяма печалба.
6 - Възможност за обединяване на поръчките посредство триъгълна логистика или няколко доставки. Подробно описание коя доставка е най - изгодна на клиента, както и да бъде автоматизно избрана.
7 - Начин на плащане за всеки един склад. Като при копуване на продукти от няколко склада да може да се избират няколко метода на плащане.
8 - Ако предлагате лизинг точен и ясен калкулатор за всеки един склад.
9 - Възможност за извличане на информацията от фийд файл за всеки един склад.
10 - Ако се използват външни материали, като снимки и описания да могат интелигентно да се комбинират за един и същи продукт най - доброто от външните материали.
11 - При поръчка на даден продукт да му бъде показван скада от които купува продукта с възможност за избиране на другия склад.

Това са 11-те основни които всички те са решени до един в хикашоп компонента на джумла. Също така са решени и много други проблеми.

Ако тези въпроси не са ви решени първоначално просто няма смисъл да стартирате такъв бизнес.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

И аз да кажа:
За дропшипинга и различните складове - както и да го върти човек, клиента не е виновен, че стоката ти е разпръсната. Най- юзер френдли е да си се оправяш в админа и клиента да не се занимава.

За версията и инсталацията - ако перифразирам Форд: "Най-добрата версия е новата версия". :)
Разликата между 2.1.0.1 и 2.1.0.2 е само в пача за сигурността. Модули има безброй, но ако търсите пиратски няма всички. Ако имате сериозни намерения не започвайте да строите къща на пясък.

Това че Опенкарт се рекламира като нещо, което всеки сам може да направи е леко невярно.
Да търговеца трябва да си познава системата, но е наивно да мислим че всеки разбира от всичко. Ще дам един женски пример защо е нужен специалист за инсталацията.
Правилното функциониране на детския организъм започва в утробата - същото е и при изграждането на онлайн магазин. :)
Имам предвид не маркетинга и общите решения, като име на домейн, ниша и организация на процеса, а техническото изпълнение.
Например:

По някакви критерии вече сте избрали име, хостинг и каквото е нужно като допълнения.

- Знаете ли как да настроите контрол панела, правата на базата данни, и-мейла, папките на сървъра и куп други неща, които не само да ви докарат движещите се картинки на хоум педжа и да се прехласнете, но и да ви осигурят стабилност на системата, сигурност и така трудно посижимото сео?
Като чета тука във форума как някои са направили сайтовете си - не само в тази тема, ми иде да им хакна сайта за да им дам реална представа в какви води са скочили без да знаят да плуват.

-Имате ли представа колко хиляди сайтове са индексирани за демо продуктите на Опенкарт само защото по време на разработването на сайта не е сложен роботс текст да блокира индексирането. :)

- На около 30% от клиентските сайтове, които поправям или доработвам намирам вируси. Това глобално, в България е най-зле.

И така до безкрай...
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Много страшен ми се получи горният пост, затова малко по-позитивно:
За по-сложни случаи на доставка може да се ползва този модул:
Formula-Based Shipping
който изчислява по локацияата, за продукт, по категория и куп други параметри.
Всъщност автора на това допълнение е захапал здраво нишата с доставките за Опенкарт и ако си наясно какво точно искаш, можеш да му пишеш и той ще ти препоръча точният модул.
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

За всичко си има начин. Проблема с които си се сбъскала си е доста типичен и популярен, ако няма готово и ясно решение за този проблем вградено в опенкарта това означава че нещата са мнооооооооого по - зле от колкото ги мислих, но както и да е доста хора го ползват и всички те се парят от това. Всъщност въпроса ти не е много типичен, а и в практиката ти ще излезнат още няколко основни въпроса които ако една система за онлайн тъговия няма готови решение е все едно на пазара да няма сергии! Искрено те съветвам бягай от това чудо не си губи времето няма да спечелиш на края.

Основните въпроси на които трябва да има решение при дропшипинг са:
1 - Възможност за добавяне на различни складове в система.
2 - Възмжност за оправление на един същ артикул с еднакъв продуктов код, но с различни методи за доставка, различно време за доставка както и с различен марж, но с една и съща крайна цена в сайта.
3 - Това всичко да взаимодейства в потребителските групи и техните отстъпки.
4 - Добавяне на минимална поръзка от даден склак, като поръчката трябва да може да се ограничи до бройки, минимална сума, както и време за изпълнение.
5 - При добавяне на няколко продукта които ги има в няколко склада системата сама да се осеща кои продукти от кои складове да добави за да имате най - голяма печалба.
6 - Възможност за обединяване на поръчките посредство триъгълна логистика или няколко доставки. Подробно описание коя доставка е най - изгодна на клиента, както и да бъде автоматизно избрана.
7 - Начин на плащане за всеки един склад. Като при копуване на продукти от няколко склада да може да се избират няколко метода на плащане.
8 - Ако предлагате лизинг точен и ясен калкулатор за всеки един склад.
9 - Възможност за извличане на информацията от фийд файл за всеки един склад.
10 - Ако се използват външни материали, като снимки и описания да могат интелигентно да се комбинират за един и същи продукт най - доброто от външните материали.
11 - При поръчка на даден продукт да му бъде показван скада от които купува продукта с възможност за избиране на другия склад.

Това са 11-те основни които всички те са решени до един в хикашоп компонента на джумла. Също така са решени и много други проблеми.

Ако тези въпроси не са ви решени първоначално просто няма смисъл да стартирате такъв бизнес.

За hahovec и за всички дропшипъри:
Ако знаеш руски ти препоръчвам тази серия уроци за модул за автоматично напълване на магазина от xml файл или парсинг директно от нета. Виж поне първата част, макар че не всичко е включено в презентацията.
Не модул, а симфония. Радвам му се като на нова играчка. Не е истина просто!
[video=youtube;XIym8GXdMUw]https://www.youtube.com/watch?v=XIym8GXdMUw&list=PLkDV_NaX_cBAerpeAke8cdw1Weom6jov_[/video]
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Радвам се, че откривам толкова отзивчиви хора!

Не се сърдя никак даже, всичко, което прочета тук, ми е полезно.

Ще използвам тази тема, да задам и друг въпрос, на който не намирам отговор: При дропшипинг, когато имам няколко доставчика и съответно клиентът е възможно да добави в количката стоки от различни доставчици, какво се прави? В смисъл, че няма начин да му начислиш на клетника 3 доставки примерно... Или аз се набутвам с 2 от тях и стискам палци да си пазаруват 1 по едно :wink:

това че ще се набуташ от едното нали ще спечелиш от другото - дай ми поръчка дето ще загубя 100 транспорта но ще продам 100 продукта
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

За hahovec и за всички дропшипъри:
Ако знаеш руски ти препоръчвам тази серия уроци за модул за автоматично напълване на магазина от xml файл или парсинг директно от нета. Виж поне първата част, макар че не всичко е включено в презентацията.
Не модул, а симфония. Радвам му се като на нова играчка. Не е истина просто!
[video=youtube;XIym8GXdMUw]https://www.youtube.com/watch?v=XIym8GXdMUw&list=PLkDV_NaX_cBAerpeAke8cdw1Weom6jov_[/video]

Е не ме цитирай и поучавай след като това което си дала отговаря на до колкото виждам само един от 11-те необходими условия за създаване на такъв магазин! Все пак аз нямам проблем с нито един от 11-те въпроса, защото не ползвам опенкарт. Ако все пак това отговаря на всичкие 11 въпроса за да бъде полезно за хората го преведи и направи разбираемо за 99% от хората във форума. Аз не знам руски и дори не ми е приятен да го слушам, ако беше на английски бих го изледал въпреки факта че опенкарт не струва! Не струва и (точка) - както обичаш да се изразяваш. Цялата философия и начин на работа ограничава и то адски много. За стартиращ бизнес, чийто собственик за месец да спретне сайтче може и да свърши работа, но за нищо сериозно не може да бъде използван. Всички разработени сайтове на опенкарт които съм купил съм изградил наново.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Аз лично имам опит с виртуемарт/джумла и опънкарт. Смятам, че виртуемарт е супер тежка и нискофункционална система. Така че, хайде стига си я хвалил тази джумла.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Аз лично имам опит с виртуемарт/джумла и опънкарт. Смятам, че виртуемарт е супер тежка и нискофункционална система. Така че, хайде стига си я хвалил тази джумла.

Първо: Виртуе марта е компонент за джумла!
Второ: Джумла може да не е от най - леките системи, но си има причина да бъде така. Преди време имаше предложение да бъде без никакви интегрирани модули в ядрото си и да си слагаш само каквото ти е необходимо и така щеше да се намали товаренето, но в крайна сметка имаше доста сериозни доводи това да не се направи и те така си е до сега. Може би да е по - тежичка от опенкарта на определено хостинг услугите няма да осетят разликата, особенно при сериозен проект. Магенто е 100 пъти по - тежка от джумла, но никои не успорва качествта на системата, която всъщност не е толкова впечатляваща колкото хикашоп. В форума на джумла имам подробен пост какви са предимствата и недостатъците на магенто спрямо хиката!
Трето: За джумла има над 100 компонента за създаване на онлайн магазин, като един от тях е VirtueMart
Четвърто: VirtueMart е поне 10 пъти по богато на опции спрямо опенкарта. Абсолютно безплатно е, но хората оправляващи компонента имам супер странни разбирания относно това как трябва да са нещата. 90% от функцийте са заложени в кода но не са изведени нито в административната част на сайта, нито във видимата. Причината за това е че не искат да правят прекалено сложен компонента създателите му, което е адски тъпо защото без да познаваш кода и без да имаш уменията да програмираш няма как да си създадеш напълно функциониращ магазин.
Пето: VirtueMart няма нищо общо с компонента за които аз говоря, а именно Hikashop! Това са два напълно различни компонента. Писани от различни хора с различена логика в основата си. Едното е писано от професионалисти за професионалисти (Хикашоп-а), другото е писано от професионалисти за начинаещи. Да сравняваш джулма с виртуемарт с джумла с хикашоп е като да сравняваш магенто с томатопош/опенкарт! Толкова са ти и познанията за самата джумла! Толкова са ти и стойностни смятанията за функционалността и стабилността на системата! Един от най - адаптивните и гъвкави инструменти за създаване на филтър за магазин е писан и оптимизиран точно за виртуемарт в последствие интегриран в доста бози като опенкарт и други, но той не влиза в базовата версия на виртуемарт, а се сваля допълнително и се доплаща, както и доста голяма част от благинките за виртуемарт. Колкото до хикашоп, той има поне 100 пъти повече благинки, нищо не се сваля всичко си го има вградено. Преведен е изцяло на български, както и общноста на джумла България е винаги насреща да отговори на всички въпроси свързани с джумла и хикашоп на български език абсолютно безплатно и това става на официалния форум на джумла за България. Наскоро имахме запитване за създаване на плащане през epay и такава добавка беше създадена за няма и ден обслужваща напълни интересите на питащия. В края на крайщата прозучете системата и ще започнете и вие да я хвалите, защото за стотина евро получавате онлайн магазин за които биха ви взели десетки хиляди левове.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Хаховец, не всички можем да бъдем програмисти, нито да разучаваме из основи системите, с които продаваме. Аз ти казвам как стоят нещата от гледна точка на потребител, който не е програмист. И говорех за виртуемарт, другия компонент може да е по-добър, не споря. Но ще ти кажа, че имам няколко магазина на опънкарт, като съм постигнал приятен дизайн, мобилни версии и функционалност, която ми трябва. Магазините са супер леки и изкарвам над 70 точки по гугъл спийдтест, което мисля е доста добър резултат. Отделно, гугъл харесва системата, защото още докато я пусна и вече имам продажби от натурален трафик (взел съм си едно сео модулче, разбира се). Така че, със сигурност всяка система има предимства и недостатъци. Опънкарта обаче е доста по-лесен за работа в сравнение с другите неща, с които съм се сблъсквал. И по-евтин откъм екстеншъни. Мисля, че е и по-лесен за се оптимизация, поне така говорят оптимизаторите. Никой от големите оптимизатори не иска да работи с джумла, вероятно е доста тегаво да се бърника системата. Говоря дори и за такива, които се водят джумла ентусиасти, като Cloxy. Поне така чета на сайта му:

Πpeпopъчвaмe cиcтeмaтa ОреnСаrt

Πpeдпoчитaмe дa paбoтим cъc cиcтeмaтa ОреnСаrt. Πpичинaтa e, чe тexничecĸи пoглeднaтo e мнoгo дoбpe пpoгpaмиpaнa (МVС cтpyĸтypa). Toвa дaвa гoлямa гъвĸaвocт пpи oптимизaциятa ѝ, лecнo ce пpaвят пpoмeни и нoви фyнĸциoнaлнocти. Блaгoдapeниe нa cтpyĸтypaтa ѝ, тя нaй-мнoгo ce дoближaвa дo сuѕtоm cиcтeмитe. B cъщoтo вpeмe дaвa yнивepcaлнa и пoзнaтa ocнoвa.

https://www.cloxy.com/ecommerce/
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Е не ме цитирай и поучавай след като това което си дала отговаря на до колкото виждам само един от 11-те необходими условия за създаване на такъв магазин! Все пак аз нямам проблем с нито един от 11-те въпроса, защото не ползвам опенкарт. Ако все пак това отговаря на всичкие 11 въпроса за да бъде полезно за хората го преведи и направи разбираемо за 99% от хората във форума. Аз не знам руски и дори не ми е приятен да го слушам, ако беше на английски бих го изледал въпреки факта че опенкарт не струва! Не струва и (точка) - както обичаш да се изразяваш. Цялата философия и начин на работа ограничава и то адски много. За стартиращ бизнес, чийто собственик за месец да спретне сайтче може и да свърши работа, но за нищо сериозно не може да бъде използван. Всички разработени сайтове на опенкарт които съм купил съм изградил наново.

Ами да, има ги. Работи с различни доставчици(свързано sku) и крайният продукт се изобразява по най-изгодната цена.Като има опция да се добавят няколко конкурента и с едно натискане на бутон се парсва цената на конкурентите в момента(директно от страницата на продукта) и се изчислява цена в зависимост от няколко параметра по формула.(например избираш по-ниска с х от най-ниска, средна или най-висока и ако доставната ти цена позволява се променя иначе се изчислява по зададена формула базирана на категорията).

За ъпдейта от различни доставчици също има логика и формула. Да не говорим за парсинг на снимки, атрибути, опции от нета директно и сео генератор по формула със случайни темплейти.
Не мога да го преведа - над 65 страници упътване и 23 видео урока.

В интерес на истината е за напреднали и не става да го настроиш веднъж и да си гледаш кефа, което е валидно за всеки работещ сайт всъщност.

Нека спрем със сравненията и предимства и недостатъци и да се придържаме към темата ( "Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия" ). Сигурна съм, тези които ще я прочетат не се интересуват от нашата дискусия.
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

това че ще се набуташ от едното нали ще спечелиш от другото - дай ми поръчка дето ще загубя 100 транспорта но ще продам 100 продукта
Да, ако продаваш техника, примерно. Но ако средната цена на артикул е 50 лв, а има и такива от 15-20 /дрехи, обувки, бижута/. Като цяло пак не е фатално, ако не е всеки път, но просто мислех, че има начин, а аз не го зная.
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Да, ако продаваш техника, примерно. Но ако средната цена на артикул е 50 лв, а има и такива от 15-20 /дрехи, обувки, бижута/. Като цяло пак не е фатално, ако не е всеки път, но просто мислех, че има начин, а аз не го зная.


Няма такъв начин
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Няма такъв начин

Винаги има начин. (точка)
Или с модула, който ти препоръчах по-горе или с някой от подобните му става. Перди няколко години правих един сайт с една доставка на живи рибки, които с в контейнер с вода с размер в зависимост от породата и брйката и стана, та ти се шашкаш за обувки от различен location(има си го в Опенкарти може да се включи въвъ формула).
За дерхи и обувки има тази особеност,че ако клиента го хареса , земята ще изоре да го купи. Така че не пречи да пробваш per item shipping, само виж как по-тактично да напишеш на страницата, че цената на доставката е за всеки артукул отделно или обратно пусни ги с цена за тотала и когато имаш наблюдения вътре ли си и с колко ще решиш как да го направиш.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Хаховец, не всички можем да бъдем програмисти, нито да разучаваме из основи системите, с които продаваме. Аз ти казвам как стоят нещата от гледна точка на потребител, който не е програмист. И говорех за виртуемарт, другия компонент може да е по-добър, не споря. Но ще ти кажа, че имам няколко магазина на опънкарт, като съм постигнал приятен дизайн, мобилни версии и функционалност, която ми трябва. Магазините са супер леки и изкарвам над 70 точки по гугъл спийдтест, което мисля е доста добър резултат. Отделно, гугъл харесва системата, защото още докато я пусна и вече имам продажби от натурален трафик (взел съм си едно сео модулче, разбира се). Така че, със сигурност всяка система има предимства и недостатъци. Опънкарта обаче е доста по-лесен за работа в сравнение с другите неща, с които съм се сблъсквал. И по-евтин откъм екстеншъни. Мисля, че е и по-лесен за се оптимизация, поне така говорят оптимизаторите. Никой от големите оптимизатори не иска да работи с джумла, вероятно е доста тегаво да се бърника системата. Говоря дори и за такива, които се водят джумла ентусиасти, като Cloxy. Поне така чета на сайта му:

Приятелю напълно разбирам. Цитираш и се водиш по думите на Васил Тошков, които доста уважавам и не рядко разменяме опит във фейсбук. Това което е написал важи в пълна сила за всички CMS-и, то това им е предназначението. Това което си създал с опенкарт ще го направиш със същите усилия поне 10- пъти по - качествено без да си програмист с Hikashop, а ако все пак имаш нужда от някаква доработка която трябва да се направи от програмист във въпросния форум които споменах все ще се намери интусиазец да ти го направи за без пари, ако все пак не се намери в официалния форум на хиката 100% ще се намери. Проблема е че доста хора не са чували за компонента поне в България, а е адски ама адски силен, просто бие всички.

Разгледайте сайта им: http://www.hikashop.com/

Вижте каква функционалност предлага и вижте какви пари струва.Няма да погледнете опенкарт гарантирам Ви. Ползвайки компонента няма да ви се налага да гледате руски видеа, да четете руски форуми, в официалния съпорт на хиката има българин предполагам и запитвания изпратени на български получават отговор на български в рамките на 24 часа. Форума е супер богат на информация както на руски, така и на английски с информация за всичко което може да ви интересува.

Относно това как гугъл гледа на джумла и на опенкарт, на скоро написах доооооооста дълъг поста за сео оптимизацията на джумла и взаимодействието на джумла с гугъл и другите търсачки. Не забравяй че с джумла са направени милиони сайтове и това е система която съществува от десетилетия. Няма база за сравнение на авторитета на джумла с този на опенкарт за гугъл. Първо опенкарт прави само и единствено магазини, докато джумла прави всякакви сайтове, сайтове за групово пазаруване, магазини, новинарски, блогове, сайтове игри, транспортно разписание, сайтове за игри със записване на резултатите, до сега не съм имал проект, които да не мога да изпълня с джумла. На джумла не и е необходим допълнителен модул за SEO, още по - хубавото е че създателите на хиката до такава степен са изпипали нещата че са спачени всички ама на 100% всички изисквания за оптимизация на сайта. Предотвратено е дублирането на съдържание, страницирането се третира като съвсем различна страница със собствен авторитет, линковете са кратки и точни, филтрите не създават безброй вариации на страници което гугъл блокира без да предупреждава и всички останали правила са спазени. Получавате един на абсолютно готов и работещ магазин на които само трябва да му спретнете една визия или да си свалите сред хилядите готови и да му нахвърляте продуктите вътре или да ги извлечете от някои фийд.

Не знам дали на хората ще им бъде интересно да прочетат постовете ми, но ако ползват хиката няма да има миките на начинаещия гаранция.
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Винаги има начин. (точка)
Или с модула, който ти препоръчах по-горе или с някой от подобните му става. Перди няколко години правих един сайт с една доставка на живи рибки, които с в контейнер с вода с размер в зависимост от породата и брйката и стана, та ти се шашкаш за обувки от различен location(има си го в Опенкарти може да се включи въвъ формула).
За дерхи и обувки има тази особеност,че ако клиента го хареса , земята ще изоре да го купи. Така че не пречи да пробваш per item shipping, само виж как по-тактично да напишеш на страницата, че цената на доставката е за всеки артукул отделно или обратно пусни ги с цена за тотала и когато имаш наблюдения вътре ли си и с колко ще решиш как да го направиш.


Не става въпрос за функционалноста в магазина,а чисто и просто за самите поръчки и как клиента ще реагира на няколкото доставки които ще трябва да плати.
 

Горе