Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Katya Ninova

New Member
Здравейте! Чета ви отдавна, но дойде и моят ред да се разпиша и да потърся помощ. Историята, накратко, е следната: Започнах работа по онлайн магазин, който, по всяка вероятност ще комбинирам и с физически. По- голямата част ще е дропшипинг, артикулите от физическия ще ги дублирам и в онлайн варианта, но с безплатна доставка за града. По историята толкоз. Първо да призная, че съм пълен лаик, затова започнах с рекс карт, трудна ми се видя цялата история, то грешки ми даваше разни, хеле, инсталира се, ама едно грозно ми се стори... Тук видях подробни статии за opencart и реших да се пробвам. Двудневна борба доведе до там, че долу-горе имам представа къде какво пипам, без да го чета от нета. Но... Първо, инсталирах oxy темплейт , пък виждам бял екран само. Банер качих, и него го няма никакъв. Друго, не мога да махна символа за евро, искам лева да е, навсякъде съм посочила лева, пък еврото си седи. Въведох категории в администраторския панел, за проба, там е ок, пък като заредя магазина, нищо не се вижда от тях. И последно, не мога ли да махна описанията и на английски, да си спестя двойната работа? Дано има желаещ да изчете целия ферман и да драсне нещо. Да се посмеете, ето така ми изглежда в момента творението: modno-moderno.com
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Първо, инсталирах oxy темплейт , пък виждам бял екран само. Банер качих, и него го няма никакъв. Друго, не мога да махна символа за евро, искам лева да е, навсякъде съм посочила лева, пък еврото си седи. Въведох категории в администраторския панел, за проба, там е ок, пък като заредя магазина, нищо не се вижда от тях. И последно, не мога ли да махна описанията и на английски, да си спестя двойната работа? Дано има желаещ да изчете целия ферман и да драсне нещо. Да се посмеете, ето така ми изглежда в момента творението: modno-moderno.com

Здравей и добре дошла. Така, не е лесно да се инсталира и нагласи темата още като си в началото. След някоя друга инсталация ще е и по-лесно, ще видиш.

Дай повечко инфо. Хоума дава бял екран ли? А кой банер, имаш предвид слайдера? Символа € се маха като просто го изключиш като опция за валута от Система - > Локации -> Валути. Би трябвало да стане. Виж дали имаш продукти в категорията и къде я искаш като визуализация, защото се вика съответно за която позиция я иска от сайта. Превода се прави (не знам коя е темата точно) от languages директорията, доста добре и културно е направено в opencart. И коя версия си?

Това всичко се прави от админа, като изключим белия екран. От ftp-то я качваш темата?
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Благодаря Ви! Blinky, поизясни ми се за цените. СТАН, ти просто ме изуми, това дето го мъчих няколко дни, го оправи за нула време, като на игра. Много, много благодаря за съдействието.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Добре дошла! И аз съм начинаеща като теб, но трябва много време и четене и за много неща ще ти трябва помощ от специалист. Успех. Ако имаш счетоводни въпроси, с каквото мога ще помагам, пък и мнения за opencart да обменяме. Аз съм с 2.1.0.1
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Без да ви отчайвам но за версия 2.х ще трябва доста повече време за четене и проба грешка ....

Здравей, скоро мисля и аз да опитам едно малко проектче и съм се спрял на OpenCart, коя версия би препоръчал?
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Здравей, скоро мисля и аз да опитам едно малко проектче и съм се спрял на OpenCart, коя версия би препоръчал?

При използването на каквато и да било cms система се гледат две неща:

1 - Дали системата се подръжа от собствените. (Дали се разработва все още, какви са отзивите, кои е екипа)
2 - След като сте се спряли на система зад която стои стабилен екип с доста сериозни проекта в областта си следите колко често се обновява системата и си правите сметка дали ви е достатъчно често или ви е прекалено често.

Винаги когато започвате да работите на каквато и да било система започвате да работите от най - новата стабилна версия.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Здравей, скоро мисля и аз да опитам едно малко проектче и съм се спрял на OpenCart, коя версия би препоръчал?
Здравей,
Според мен, от втора версия за сега най-стабилната е 2.0.3.1
В следващите версии нещо се поизложиха сякаш ...
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Здрасти
Аз препоръчвам версия 1.5.6.4

Ако все пак се спрете на версия 2х, задължително 2.1.0.2
всички по стари версии от 2.0 нагоре имат сериозен пробив в сигурността.

Трябва да се има предвид че версия 2.1.0.2 е много нова и още няма достатъчно модули и теми за нея



Здравей, скоро мисля и аз да опитам едно малко проектче и съм се спрял на OpenCart, коя версия би препоръчал?
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Благодаря за отзивите, ще го имам в предвид.

П.С. Извинявам се на авторката че занимавам хората с мой проблеми в нейната тема, надявам се да не се разсърди много :)
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Здрасти
Аз препоръчвам версия 1.5.6.4

Ако все пак се спрете на версия 2х, задължително 2.1.0.2
всички по стари версии от 2.0 нагоре имат сериозен пробив в сигурността.

Трябва да се има предвид че версия 2.1.0.2 е много нова и още няма достатъчно модули и теми за нея

Стана като жумлата - 1000 верси се ползват и не знаеш кое актуална.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Да и мен ме дразни много!

Ама хората не спят пишат нови версии като не видели ...


Стана като жумлата - 1000 верси се ползват и не знаеш кое актуална.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Без да ви отчайвам но за версия 2.х ще трябва доста повече време за четене и проба грешка ....
Мда, така е. Но явно започват да я стабилизират и нея. Защото гледам все повече стабилни версии започва да пускат на някои модули. :) Но говорим за официалните от сайта.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Стана като жумлата - 1000 верси се ползват и не знаеш кое актуална.

Такова нещо няма! Джумлата има само една версия и това е най - новата. Всяка нова версия е надграждане над предишната и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО по - добра от предишната било то и в бета вариант. Всяка версия като излезне се обявява в официалния им сайт както има възможност за автоматично обновяване направо през админ панела само с един клик. В 99.999999999% от случайте новата версия е съместима с компонентите и модулите на по - старите версии. Ако има скок от главна версия както беше наскоро между джумла 2 и джумла 3 е нормално да се поддържат двете системи успоредно определено време. Това се прави за потребиетли които вече са на 2, всички нови се препоръчва да са на 3. При джумла няма такова нещо като едната версия да е по - стабилна от другата. Винаги новта версия е надградено над предишната.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Здрасти
Аз препоръчвам версия 1.5.6.4

Ако все пак се спрете на версия 2х, задължително 2.1.0.2
всички по стари версии от 2.0 нагоре имат сериозен пробив в сигурността.

Трябва да се има предвид че версия 2.1.0.2 е много нова и още няма достатъчно модули и теми за нея

Подкрепям с две ръце!
Стан се опита няколко пъти да ме убеди в достойнствата на 1.5.6.4 но трябваше да си счупя главата с 2.0.3.1 и проблемите с модификациите на екстенжъни, за да започна да се радвам на стабилната 1.5.6.4.
Много "дуракоустойчива" е и неслучайно на страницата на теглене на Opencart, под най-новата версия седи скромно линкче точно за 1.5.6.4.
Ако има проблем със сигурността за нея, дано не го разбера по "гадния" начин, но сега ще почета още повече.
 
От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

Радвам се, че откривам толкова отзивчиви хора!
Благодаря за отзивите, ще го имам в предвид.

П.С. Извинявам се на авторката че занимавам хората с мой проблеми в нейната тема, надявам се да не се разсърди много :)
Не се сърдя никак даже, всичко, което прочета тук, ми е полезно.

Ще използвам тази тема, да задам и друг въпрос, на който не намирам отговор: При дропшипинг, когато имам няколко доставчика и съответно клиентът е възможно да добави в количката стоки от различни доставчици, какво се прави? В смисъл, че няма начин да му начислиш на клетника 3 доставки примерно... Или аз се набутвам с 2 от тях и стискам палци да си пазаруват 1 по едно :wink:
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

И аз се интересувам от въпроса на Katya Ninova как обединявате поръчки? Някой има ли опит, ако е възможно да сподели!
 
От: От: Opencart - мъките на начинаещия в 12 действия

И аз се интересувам от въпроса на Katya Ninova как обединявате поръчки? Някой има ли опит, ако е възможно да сподели!

Няма обединение.Говориш с купувача и обясняваш че всяка стока идва от различен склад и се надяваш да не се откаже.
 

Горе