OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Valeri

Active Member
...като натисна бутона Continue при Checkout с регистриран User :cry: Само се релоудва картинката за зареждане и т'ва е.
С 1.5.5.1 съм, нов съм и още тествам всичко, разучавам, развивам, ама т'ва ме изкарва извън релси. Видях, че е глобален проблем това и всички (които трябва и могат да помогнат) си траят и отговарят арогантно (справка: http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=161&t=81110).
Днес си смених темплейта, на предишния нямаше такъв проблем. Чакам отговор и от автора на новия темплейт, но все пак реших да пробвам и тук.
Някои пък споменават vQMod, но пък каква да му е връзката с темплейта, след като при инсталирането не засяга никакви папки, свързани с темплейта. (Инсталирах го по време на стария темплейт, ако има значение).
Сега се сещам, че бях инсталирал екстеншън и имаше бутон за Agreement на стария темплейт, но по спомен беше след Payment Methods-a. Мисля, че е SeoAgreeLinks, но не съм сигурен, че пробвах да го махна и да го сложа на ново, но нищо не се промени. Сега го няма тоя Agreement.
Благодаря предварително на отзовалите се.
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Окей, временно оправих проблема, след няколко часа блещене и ровене във файловете. Какво ли не смених и накрая размених header.tpl с default темата и се оправи. Само, че какъв header и каква тема се получи, ноу комент.
Сега остава да се разбере и какъв е проблемът във файла, но това вече ще е извън способностите ми :?
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Сложих му header-а за 1.5.4.1 и всичко станА ток и жица.
Извинявам се за темата, но видях, че хората цели седмици не могат да се оправят с този проблем и как ли не пробвах, та за това пуснах темата. Но се оправих :roll:
Дано съм и бил полезен на някой де, ако изпадне в тази ситуация :beer:
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

1.5.5.x за сега има няколко значителни адресирани проблеми. Стой си на 1.5.4 бетон е :)
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

За ъпгрейд виждам доста писано как да стане, но за даунгрейд... ? Може да се пробвам тези дни, въпреки че не ми се рискува с моите "познания" :)
1.5.4 или 1.5.4.1, виждам, че си написал 1.5.4, де, но все пак да попитам :roll:
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

1.5.4.1
Доунгрейд не съм правил, но според мен ще закърпиш положението ако замениш файловете само. Датабазата според мен няма да се омаже с по-старата версия.
В никакъв случай не пробвай на работещ магазин. Прави тестове на отделен докато не видиш резултатите.
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Е бива ли :oops:
С 1.5.4 съм бил и чак сега виждам :lol:
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Най-накрая и аз стигнах да тествам функционалности и се сблъсках със същата драма, но с тази разлика, че версията ми е 1.5.4.1, тоест не е от бъговете в последната...За да е още по-тъпо преди 2 седмици тествах и работеше чудесно. Нищо не е променяно през това време. Header–а си е оригиналният, тъй като още в началото излезе проблем между този на темата и БГ превода.
Ползвам one-page checkout и на етапа с попълване имена и адрес като натисна "продължи" не се случва нищо.
Приемам всякакви предположения.
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Щом не си пипал нищо пробвай да изключиш cloudflare, че и в момента гледам имаш проблеми с него.
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Щом не си пипал нищо пробвай да изключиш cloudflare, че и в момента гледам имаш проблеми с него.

Извинявам се за пропуска - проблема е с този магазин
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Това изкара като грешка:

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • Заснемане.jpg
    Заснемане.jpg
    66.5 KB · Преглеждания: 40
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Такаааааааа, оказа се, че е quick checkout-а, а след горният скрийн шот и по логиката на невежата стигнах до извода, че пощенският код е проблема. Спрях го от опциите на quick checkout-a и нещата се получиха. Сега въпросът е какво не го кефи пощенският код, че така се дърпа?

Между другото какво е това животно heading_title_customer? Явно съм го проспал при превода...
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Да не си го превел.
Нямам си и на идея защо се е счупило това.
Разрови кода ще намериш проблема. Замести и този файл от който ти дава грешката с оригинален и всички свързани файлове с него.
Понякога проблема се оправя по този начин.
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Мерси за съдействието
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

cloudflare, че и в момента гледам имаш проблеми с него.

абе днес cloud-a цял ден ми прави мизерии(не ми вади кешираната версия и въобще нищо не зареждаше), докато не го превключих на development mode... :confused: Да разбирам ли, че не е при мен проблема, че нещо като се скапе и ми побелява косата :cry:
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Питай им съпорта - Бързо отговарят.
При мен лично никога не е имало проблеми с тази услуга.
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Абе аз ли нещо съм толкова смотан или тоя OpenCart е на принципа "оправи едно, за да се счупи друго"? Май трябва да събера всички теми на едно място с проблемите и решенията.
Същият сайт, който съм посочил по-горе, от днес ми върти нови номера. Бутона "Поръчай сега" на фронт пейджа категорично не иска да работи.
Ако идеш в продукта - добавя в количката.
Ако си в категория и продуктите от нея са си листнати - работи.
Не ми се струва логично на фронт пейдж да не става, а в категорията да става.

Другото, което изкочи като проблем, занимавайки се с горния такъв е следното:
Добавяш в количката продукт и продължаваш обхода на магазина. В количката пише, че има добавен продукт през цялото време, освен когато си на фронт пейджа. Тогава настоява, че в нея няма нищо, освен ако не се сетиш да цъкнеш на линка "количка" за да те заведе в нея.

Поради проблема с пощенският код махнах quick checkout-а и сега си е стандартния. Не знам дали преди това е имало сегашните нови 2 проблема, тъй като ги видях едва днес при тестове.
Някой чупил ли си е главата с тези неща да даде малко акъл от какво може да е?
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

еххх, аз да ти кажа, като звъннат с думите "тука да си поръчам, че..." първата ми мисъл е "пак нещо се е засрало!". То по принцип си я карам юнашката и обикновенно сам съм си виновен, та за това по често архивирам :oops:

Как да е ... случайно да ти е налазвала някоя гад хоста в последно време? Когато си на главната страница колкото и да цъкаш на "добави този продукт", кошницата не се ъпдейтваше. Като прескочиш на някоя друга страница виждаш добавените продукти. След почистването на де що има index в името на файловете и презаписването на цялата папка с .js се оправи. Естествено бях го достъпвал през ftp, та от там сигурно беше всичко...
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

Може да пробвам това с презаписа на js файловете. Не, нищо не ме е налазвало ( да чукна на дърво), инсталацията е относително нова (2 месеца, в които качвам продукти и тн). Даже сега пак сканирах със секури и ми свети в зелено всичко...
 
От: OpenCart проблем - След Shipping Method не продължава...

При мен имаше подобни проблеми с поръчките. Когато си на главната страница натискаш добави и нищо не се случва, след рефреш обаче продуктите са в кошницата. От другите места можеше да се поръчва обадих се на съпорта на темата и те доста бързо го оправиха но какво са правили нямам идея.
 

Горе