Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

galinstefanov

Well-Known Member
Има активирано плащане с Paypal, но когато стигне да разплаща, не изчислява парите в примерно 20 лева, ами същата сума в долари. Примерно поръчката е 50 лева, на checkout-a за Paypal дава 50 USD. Търсих, рових, намерих тема в Opencart форума, правих по нея но не се получи. Моля за помощ. Благодаря предварително.

Поздрави,
Галин
 
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

Темата е приключена, благодарение на колегата "samba", за въпроси към него. Какви магии прави там, не го знам ама го фиксна и накара от BGN да конвертира сумата в EUR и толкова да се плаща в Paypal.

Поздрави :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

Колега, ако насочиш някъде за решаване на проблема, ще помогнеш на доста потребители от форума. И аз се нуждая от това. ;)
 
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

Проблема си го реших сам!
С модула: FP's PayPal Non-Core Currency Fix

Вместо USD, го правите BGN.

if (!in_array(strtoupper($this->currency->getCode()), $currencies))
{
$order_info['currency_code'] = 'USD';
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

А някой има ли решение на това за OpenCart 2.0? Сайта е на 2 езика, БГ и Английски. съответно в 2 валути. Лв и $. Системата за плащане е PayPal Express. когато избраната валута е $ всичко е наред. Но когато валутата е лв. когато опитам да платя дава съобщение "Currency is not supported". Някой има ли решение за това? за OpenCart 2.0.1.1?
 
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута


Виждам, че ти си го писъл.. ама вкарай малко представяне какво пускаш линк без описание е като да биеш жена си и да не я псуваш..
По темата:
Купувал съм го този модул лично и работи перфектно на 2.0 версиите!

Поздрави,
Ник
 
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

аз разгледах - мисля че ще ми свърши работа. И аз забелязах че Paypal Standart не ми се появява за лв. И за това сложих PayPal Express - той се появява но пък дава грешката за валутата. Ще купя модула сигурно
 
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

това за жената много ми хареса - този Paypal Express - не е ли с месечна такса в Paypal
 
От: От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

Не , не е месечна такса. така както има Paypal Standart, има и Paypal Express има и PayPal Website Payment Pro ( едно от най - яките на което съм и аз) . Това са различни системи за разплащане на PayPal. PayPal Website Payment Pro реално е merchant account услугата на PayPal. С виртуален терминал и т.н... други екстри като приемане на плащане с кредитни карти и т.н.
 
PayPal Website Payment Pro - това платено ли е? Или е внедрено по дефолт. Аз съм оперирал с ексреса и съм доволен. Там пак можеше пейпал мершант, но не знам за карти. ;)
 
От: Opencart 1.5.5.1 - Paypal разплащане с BGN валута

PayPal Website Payment Pro e 30$ на месец. Но ти смъква таксата на ПейПал на 2,1%. + доста екстри. Но е САМО за американци. ако нямаш SSN - не става. Е става де..... има си начини ама....
 

Горе