Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Грешката защо я дава е ясно - завират се разни лайна (whitespace) преди XML декларацията.

Въпроса е къде да ровя, че да го оправя

В catalog/controller/feed имам google_sitemap.php, google_sitemap_extra.php и в двата има следните редове
PHP:
		 $this->response->addHeader('Content-Type: application/xml');
		 $this->response->setOutput($output);
Симптомите са ясни някъде има шпации след ?>
Обаче къде да ровя да търся? Много ми е тъмна индия тоя опънкарт още.
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Прегледай този ред за whitespaces:

$output = '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>';

и най вече преди <?xml

При мен е имало подобен проблем и това се оказа решението.
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Прегледай този ред за whitespaces:

$output = '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>';

и най вече преди <?xml

При мен е имало подобен проблем и това се оказа решението.
Това съм го проверил отдавна :(
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Друг вариант е да опиташ да смениш файла с оригиналния в зависимост от версията която ползваш. За feeds няма темплейт файлове, така че може и това да е решението в твоя случай.

Между другото в стандартната дистрибуция не знам да има "google_sitemap_extra.php"...
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Друг вариант е да опиташ да смениш файла с оригиналния в зависимост от версията която ползваш. За feeds няма темплейт файлове, така че може и това да е решението в твоя случай.

Между другото в стандартната дистрибуция не знам да има "google_sitemap_extra.php"...
Проблема е, че не съм го инсталирал аз. Така го купих магазина и тепърва ми предстои много работа по него, като започнем с обновяване от 1.5.2.1 и оправяне на маса други бакии.
Това google_sitemap_extra.php е от някакъв СЕО пак и го прави с friendly url. Но и оригиналния google_sitemap.php се дъни по същия начин.

А в тая боза иди разбери какви модове са инсталирани (освен тия на vQmod).
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Щом и оригиналния google_sitemap.php се дъни, явно нещо зарежда преди XML декларацията, освен whitespace може да е някоя new line и може да е в някой друг файл, като започнеш от index.php и проследиш всичко което се зарежда от него.
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Специално в контролера отговарящ за "кратата на сайта" в xml вариант може да се изчисти буферирането на изхода, като временна кръпка. Обаче съдейки от написаното ти по-горе разяснение, предполагам това ще ти е най-малкия проблем. Като вземеш да разчистваш другите "бакии" може и да се натъкнеш случайно на виновника.
 
От: От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Специално в контролера отговарящ за "кратата на сайта" в xml вариант може да се изчисти буферирането на изхода, като временна кръпка. Обаче съдейки от написаното ти по-горе разяснение, предполагам това ще ти е най-малкия проблем. Като вземеш да разчистваш другите "бакии" може и да се натъкнеш случайно на виновника.
А мерси. На първо време едно ob_clean(); свърши чудна работа. Яко съм изтъпял да не се сетя сам. +репичка

1 more question.
Между 1.5.2.1 и 1.5.6.4 има ли някакви breaking changes в DB, че не ми се рови по change log-ове.
Струва ми се, че ще ми е по-лесно да го направя на ново върху старата база.
 
Последно редактирано:
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Пред два месеца правих ъпгрейд от 1.5.1.3 към 1.5.5.1. Качих новата версия (не върху старите файлове а чиста инсталация), в config.php посочих данните на старата база. Пуснах инсталацията и доколкото си спомням излиза бутон "Upgrade", от който автоматично се добавят новите за версията таблици в базата.

За 1.5.6.4 би трябвало да е същото. Друг е въпроса вече за това какви модификации има правени и кое може да се направи да проработи на новата версия и кое не.
 
От: Opencart sitemap : error on line 2 at column 6: XML declaration allowed ...

Пред два месеца правих ъпгрейд от 1.5.1.3 към 1.5.5.1. Качих новата версия (не върху старите файлове а чиста инсталация), в config.php посочих данните на старата база. Пуснах инсталацията и доколкото си спомням излиза бутон "Upgrade", от който автоматично се добавят новите за версията таблици в базата.

За 1.5.6.4 би трябвало да е същото. Друг е въпроса вече за това какви модификации има правени и кое може да се направи да проработи на новата версия и кое не.
Ще се избъзикам на mirrora в офиса като ми остане време.
 

Горе