oScommerce vs zen cart

Welder

Active Member
Здравейте!
Ако имате опит с някоя от двете платформи, бихте ли споделили какви предимства и недостатъци имат? Опитвам се да избера безплатна платформа за онлайн магазин и май тези двете са най- разпространени.
Друго яче казано, коя от двете платформи бихте ме посъветвали да използвам и защо?
Естествено бих приел и предложения за други платформи от този тип.

PS: Случайно някой да има наблюдения върху Joomla+VirtueMart ?
 
От: oScommerce vs zen cart

OpenCart и Wordpress са най-подходящи за начинаещи и леки за инсталиране, администрация и поддръжка.
 
От: oScommerce vs zen cart

Зен карт е на базата на Оскомерс - Преди време пробвах да подкарам ОСкомерс но имаше доста проблеми и се отказах, Сега ползвам Зенкарт и съм доволен до колкото не съм ползвал реално друг магазин за да мога да направя сравнение.
Ако имаш познания по хтмл и пхп не би трябвало да имаш проблем със дооправянето на Зенкарта, а ако не можеш да се справиш по добре си купи нещо готово като Сумеркарт.
 
От: oScommerce vs zen cart

Имам опит да.

osCommerce = кофа.
VirtueMart = кофа.
ZenCart - не знам.
OpenCart (повърхностни впечатления) = бива, лесно и удобно.
 
От: oScommerce vs zen cart

OpenCart е най-добрата от всички! Като модули можеби не, тъй като е сравнително нова в сравнение с останалите, но като подредба на кода е най-добрата и вероятно най-бързата :) Тъй като е MVC се надгражда много лесно, имаш множество готови методи (функции) и лесен достъп до цялата функционалност, която ти трябва. Wordpress с модул също става, но opencart е по-добра вярвайте ми :)
 
От: oScommerce vs zen cart

Сега влезнах в сайта им да разгледам Опенкарта - имат лайв демо което много ми хареса определено системата е по юзер френдли и като статистики е по добра от Зенкарта, ако трябваше да избирам сега бих избрал Опенкарта. Единствено не знам може и при мен да е проблема обаче и на хрома и на мозилата след малко разцъкване ми блокира административният панел
 
От: oScommerce vs zen cart

Мантамен, ако не ти падат венага менютата май е от опенкарта, ако е друго, проблемът е в твоя телевизор.
Като си търсех система за онлайн магазин прочетох доста мнения за и против.
+ Системата е доста SEO friendly
+ има доста по-добро бързодействие
+ администрира се леко и удобно като за начинаещ е идеална
+ основните екстри могат да се добавят като модули и екстеншъни
+ за инсталацията и първоначалните настройки не ти е нужно второ висше

- Обществото е все още малко и отговарят по-бавничко, но пък са отзивчива общност;
- липсват добри теми /безплатни и платени/

Къмто великден се очаква и новата още по-добра версия на ОпенКарта.
 
От: oScommerce vs zen cart

С две ръце за опенкарта. oscommerce е много дървен (в буквалния смисъл)
Да опенкарта е наистина по - юзер френдли, стига да ползваш разните му сео благинки. Вордпрес магазин не съм пробвал, ама като знам вордпреса че по принцип си е тромав и ми се губи желанието за проба. :)
 
От: oScommerce vs zen cart

... Вордпрес магазин не съм пробвал, ама като знам вордпреса че по принцип си е тромав и ми се губи желанието за проба. :)
С подобни изказвания рискуваш да си навлечеш фанатичния ми гняв.

Тромав е само когато се ползва от ламуги (което е 96% от случаите). Те обикновено слагат по 20+ плъгина и ползват теми с ~ 100 опции и зареждат по 15 отделни jquery плъгина, всеки с неговия си отделен css.....

WP по дефолт фърчи. И може лесно да се направи да фърчи още по-бързо.

Докато ОпенКарт с неговите таблици, 500 див-а и една камара картинки за заоблени ръбове в дефолтната тема иска БАЯ копане докато получи някакъв шанс да се конкурира с ВП-то :) .
 
От: oScommerce vs zen cart

Я кажи как го измери че работи по-бързо? :)
 
От: oScommerce vs zen cart

Няма да влизам в спорове и дори не е нужно да правя някакви тестове. Забелязвал съм какви ресурси се точат, разглеждал съм кода на opencart и мога да кажа, че е много по-добре написан. Няма какво повече да се каже! Също не гледай wordpress в чист вид, ами го виж след като му инсталираш някой ecommerce плугин. Не е трудно и да се сетиш, че при wp са обмислени хиляди варианти защото се очаква да има огромни възможности да се разшири от блог до сайт за обяви до онлайн магазин, а OpenCart си е просто система за онлайн магазин.
 
От: oScommerce vs zen cart

Беше казано че ВП по принцип бил тромав.
С което винаги съм готов да споря при липса на по-интересни теми...

А че опенкарт бил по-добре написан едва ли толкова лесно може да се прецени. Сравнил си да речем 200 реда от единия и 200 реда от другия без да си сглобил цялостната картинка. ВП е обсъждана от хиляди критици и отдавна е заключено че това дето изглежда като спагети код и прочие си има своята причина да е такъв и това е само в полза на крайната цел.
 
От: oScommerce vs zen cart

Тогаз си ограничавай глобалните изказвания овреме. За онлайн магазин и толкоз.
Ама изхвърляници от рода кое било по-добре написано ( и то за несравними неща) са уеко извън пътя.
 
От: oScommerce vs zen cart

Ноке, то всяко нещо може да се барне и да заработи като китаец на конвейер, ама не можем да сравняваме блог цмс със магазинен такъв.
Връщам си думите за wordpress-a
 
От: oScommerce vs zen cart

Моето мнение е следното:
Ако искаш сайт на Wordpress, на който да продаваш 10-20 продукта то най-добре си вземи готова платена тема за Wordpress E-commerce. Например темата ShopperPress.
Ако искаш онлайн магазин със 100-10000 продукта препоръчвам Магенто. Но за него ти трябва сериозен хостинг, а ако почнеш да правиш над 1000 уникални на ден си трябва ВПС.
 

Горе