Pроблем с Prestashop 1.5.6.2, не изпраща имейл на клиента за покупката.

cvetin

Member
Здравейте, имам проблем с Prestashop 1.5.6.2, не изпраща имейл на клиента за покупката.
Точно тази версия я имам инсталирана на различни сървъри и хостинги и работи уведомителното писмо, но сега, не иска да изпрати на клиента.
Клиентът получава "Preparation in progress", но не получава и email с "Потвърждение на поръчката", както трябва да бъде.
Нямам никаква представа къде може да е проблема? Може ли да е от хостинг доставчика в случая Суперхостинг?
Изтрих цялата инсталция и я инсталирах наново, не стана. После свалих файловете modules, podmenih i mailalerts от модулите на работещ магазин и ги замених, но без резултат.
От модул / модули съм активирал и настроил Предупреждения по e-mail Версия :3.2.8, Бюлетин е активиран. С две думи всичко което съм правил поне на 5 сайта преди с тази версия като настройки е направено по същия начин, но сега не работи.
Идея намам защо е така.
Моля съвет.
Благодаря ви!

Допълвам. Един колега сподели, че и той има същия проблем и смята, че идва от дължината на името и фамилията на клиента когато е на кирилица. Поствам неговото мнение:

Здравейте, имам същия проблем с Prestashop 1.6.5.2
При регистриране на клиент с кирилица с дължина на име и фамилия повече от 6 символа не изпраща email за “Pотвърждаване на поръчката”, а само “Preparation in progress”.
Име Ники Ников –няма проблем, име Николаи Николов не изпраща email за потвърждаване на поръчката , а само “Preparation in progress”.
Ако клиента се регистрира на английски проблеми няма.
Установено е, че проблема е в броя на символите при кирилица.
След много направени проби установих, че проблема идва единствено от дължината на потребителското име. Вероятно това е бъг в Prestashop 1.5.6.2 защото с 1.5.3 няма такъв проблем.
Моля ако знаете какк мога да отстраня този проблем да споделите.
Благодаря много.
 
Последно редактирано:

Горе