PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Здравейте,

ПейПал явно правят нещо по системата си, понеже на един от мейлите получих, че можело да се тегли на банкова сметка вече.
Аз такова нещо като влязох не видях, обаче си поиграх с "новия" им интерфейс и в крайна сметка си добавих банковия акаунт.
Ето това е линка:
https://www.paypal.com/businessexp/money/add/bank
(АКАУНТА ВИ ТРЯБВА ДА Е БИЗНЕС)

Това, което ми прави неприятно впечатление и в момента се разправям с ПейПал за него:
1) Account owner: излиза Вашето име, а не тва на фирмата Ви
Моята банка в България обикновенно очаква да види фирменото име и така да "пусне" трансфера, ако видях персонално моето име е малко съмнително. Да не говорим, че ако данъчен погледне извлечението, пак би изглеждало малко странно да е Вашето име, вместо името на фирмата Ви (поне аз тва го тълкувам).
2) Изненада номер 2. Банк акаунта е в ЕВРО. Пробвал съм с Полски банк акаунт (в друг профил), там уж националната валута била злоти давали само в злоти. Ся тука хем националната валута е БГ лева, хем ми добавят акаунта в ЕВРО. Отгоре на всичко, той реално е долари.
P.S. ПейПал ми обърнаха дебитната карта на долари, да мога да тегля директно в долари. Обаче според мен зависи от човека, дето ще бърника по профила ти, така че може и да ми обърнат и банката да е в долари, може и да не е.

Доброто в случая е, че може да няма такса за изтегляне на парите, примерно както е с американските банкови акаунти, или ако има ще е много по малко от тегленето директно на карта.

Тегленето от ПейПал в друга валута, различна от тази, която имате в акаунта е СИЛНО НЕ!!ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО!!!
Онзи ден гледах $1 = €0.95
$1 = 1.81 (1.82)
€1 = 1.955

Ако нещо парите, отбележете поне Вашата си банка да обръща парите, а PayPal!
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Привет,
Аз също получих този имейл, но се чудя дали да мина към новата визия на бизнес акаунта (ползвам си класик версията).
Едно че съм свикнал, друго че НЕ намерих къде е опцията 'Download History' - свалям си всичките транзакции с детайли за даден месец...
Относно, че изписва името на физическото лице - и сега като теглите пари от Пейпал към кредитна карта (фирмена) - в банковото извлечение илиза също името на физическото лице.


Здравейте,

ПейПал явно правят нещо по системата си, понеже на един от мейлите получих, че можело да се тегли на банкова сметка вече.
Аз такова нещо като влязох не видях, обаче си поиграх с "новия" им интерфейс и в крайна сметка си добавих банковия акаунт.
Ето това е линка:
https://www.paypal.com/businessexp/money/add/bank
(АКАУНТА ВИ ТРЯБВА ДА Е БИЗНЕС)

Това, което ми прави неприятно впечатление и в момента се разправям с ПейПал за него:
1) Account owner: излиза Вашето име, а не тва на фирмата Ви
Моята банка в България обикновенно очаква да види фирменото име и така да "пусне" трансфера, ако видях персонално моето име е малко съмнително. Да не говорим, че ако данъчен погледне извлечението, пак би изглеждало малко странно да е Вашето име, вместо името на фирмата Ви (поне аз тва го тълкувам).
2) Изненада номер 2. Банк акаунта е в ЕВРО. Пробвал съм с Полски банк акаунт (в друг профил), там уж националната валута била злоти давали само в злоти. Ся тука хем националната валута е БГ лева, хем ми добавят акаунта в ЕВРО. Отгоре на всичко, той реално е долари.
P.S. ПейПал ми обърнаха дебитната карта на долари, да мога да тегля директно в долари. Обаче според мен зависи от човека, дето ще бърника по профила ти, така че може и да ми обърнат и банката да е в долари, може и да не е.

Доброто в случая е, че може да няма такса за изтегляне на парите, примерно както е с американските банкови акаунти, или ако има ще е много по малко от тегленето директно на карта.

Тегленето от ПейПал в друга валута, различна от тази, която имате в акаунта е СИЛНО НЕ!!ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО!!!
Онзи ден гледах $1 = €0.95
$1 = 1.81 (1.82)
€1 = 1.955

Ако нещо парите, отбележете поне Вашата си банка да обръща парите, а PayPal!
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Отдавна ползвам SKRILL и не смятам да си бия главата с PayPal.

Чудесно е че ползвате Skrill, но какво общо има това с новата опция на Пейпал, за която дискутираме тук? :)
 
Предполагам, че няма да може в долари, а ще може само в Евро. Ако правят SEPA преводи в Евро, това на тях вероятно не им струва нищо като банкови такси. Ако обаче трябва да правят SWIFT преводи в долари - това със сигурност няма как да мине без такси за превода.

Също така четете внимателно тарифите на банките, които ползвате. Повечето банки взимат такси за ПОЛУЧАВАНЕ на валутни преводи. При това дебели такси.
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Някой да изтегли 10 евро да каже дали идват от БГ банкова сметка или от европейска? Защото, ако е от европейска има такса за получаване на превод над определена сума в банката, което обезмисля самата услуга и тегленето по карта остава по-евтино.
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Здравейте!
Имам питане към някой, който вече има опит. След добавяне на банковия акаунт, изисква ли се отново някаква верификация? (Подобна на тази, която правихте в началото, когато добавяхте картата си.)
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Изисква се винаги. То иначе всеки щеше да си добавя random IBAN на чуждо лица или фирма, и после да „праща“ към нея. Т.е. да се логне в чорен PP acc и да „източи“ балансът от него, подобно на методите с картите, каквито случаи е имало вече.

При IBAN-ът поне зад него стои реално лице, имат му се данните и всичко. При картите обаче, особено VCCs… почти невъзможно проследяването им на кого са, що са и т.н., особено и издадени от извън ЕС държави, обикновено руснаци ще правят тези шмекерии, но не е задължително.
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

На коя държава ти е този банков акаунт?
България.

Изисква се винаги. То иначе всеки щеше да си добавя random IBAN на чуждо лица или фирма, и после да „праща“ към нея. Т.е. да се логне в чорен PP acc и да „източи“ балансът от него, подобно на методите с картите, каквито случаи е имало вече.

При IBAN-ът поне зад него стои реално лице, имат му се данните и всичко. При картите обаче, особено VCCs… почти невъзможно проследяването им на кого са, що са и т.н., особено и издадени от извън ЕС държави, обикновено руснаци ще правят тези шмекерии, но не е задължително.
Ясно, благодаря. Значи мейла, който сме получили не е менте :)
А докато при верификация на карта, където ти взимат/блокират малка сума и при потвърждение я връщат/отблокират, то при верификация на сметка, пише, че ПП ще депозира малка сума в сметката. Хубу, обаче поне на онлайн банкирането този трансфер още го няма? А получавам мейл, да искат кода.
Някъде четох, че е възможно, поради прекалено малката сума, този трансфер да не се отрази в онлайн банкирането и да се търси извлечение в самата банка, на място - така ли е?
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

До 3 дена ще видиш кодът защото преводът е международен.
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Минаха четири вече. Да почакам още малко?
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

значи трябва да ти е пристигнал този код и пейпал не депозира сума а взема и после връща 1USD
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Благодаря ти.
Пак ще гледам и търся трансфера.

п.п. Пиша, че те депозират, защото:
" We'll deposit one small amount into your bank account.
On your statement, you'll find a 4-digit code next to the deposit which you enter on the PayPal website."
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

ами щом те депозират значи трябва да почакаш днес или утре да го видиш
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Как ги броиш тези дни? Щото принципно се броят бизнес дни. Обикновено пишат 2-3, реалността е друга – 3-5 бизнес дни според избраната търговска банка. При дадени идва на 3-тия, при други след 5-тия бизнес дни. Събота и неделя, както и holidays не се броят.
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Да, разбира се. Ще почакам.
Но в писмото пишеше: "Успешно добавихте вашата сметка. Защо не я верифицирате?" Сякаш аз се туткам.
По-скоро се притеснявах дали писмото, което получих, е "истинско".
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

Много странно, защото и аз получих такова писмо. Добавил съм българска банкова сметка, но като я отворя в PayPal, ми излиза, че е потвърдена. А реално не съм я потвърждавал по описания начин. Не съм получавал превод от PayPal. Писах на съпорта им и оттам ми казаха, че сметката е потвърдена. Явно писмото е била някаква грешка.
 
От: PayPal вече може да теглите и на банкова сметка

И аз след като попълних своя ибан получих същото писмо. Обаче мина 1 седмица и още нямам получен код. Другото което е не виждам никъде, където мога да го въведа кода.

Принципно тук трябва да се въведе нали? - https://www.paypal.com/businessexp/money

Единствено което виждам е статус unconfirmed. С добавяне на картата нямах никакви проблеми преди време.

Account type - Business ,така че не знам защо не се получава при мен.

Също така да попитам някой ползва ли PayPal Security Key и заплаща ли се той при всеки смс?
 

Горе