PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Счетоводителите ми (в УК) твърдят че за данъчните не е проблем да проверяват ПП акаунта ми и за това ми искат извлечение от него и на негова база ми правят счетоводството.
Според мен докато парите са в ПП акаунта никой не може да ви пипне (стига да са от законна дейност и не използвате фирма - например от афилейт или фриленс услуги) проблемите започват когато почнете да ги превеждате по банкови сметки в съответната държава - вероятно има праг който ако го минете от банката ви докладват най вероятно по дадена наредба за предотвратяването на прането на пари - това в БГ мисля се случва ако през сметката ви минат повече от 30 000лв в рамките на една година.

Номерът с ПП дебитната карта е много готин защото прескачате една институция която може да ви изпорти - но със сигурност и ако там се минат определени нива ще задействат някой клауза и ще ви блокират акаунта.
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Абе най-добре е човек да си пожелае да му се налага да плаща много данъци върху печалбите си!
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ако парите които теглиш са по малко от 12 000 лв. на седмимица не е опасно. Бях чел че ако на ден теглиш над 5000 лв. или на седмица над 12 000 лв. тогава става съмнително, и банката евентуално може да подаде сигнал да те проверят аджеба от къде идват такива големи доходи и как ги придобиваш. За съжаление не помня точно къде го четох това за да дам линка да прочетете целия материал. Всъщност можеш в PayPal-акаунта ти да идват постъпления по 20 000 EUR на седмица примерно, но това не означава че всичката сума наведнъж можеш да приведеш към БГ-банката, защото става съмнително. Примерно от тези 20 000 EUR привеждаш в БГ-банката само 500 EUR веднъж на седмицата си ги теглиш от банкомата, или веднъж на 2 седмици, а останалата сума си стои в PayPal. Един пример с мен: аз имам сметка в Райфайзен където от PayPal си прехвърлям парите от афилейти и после си ги тегля, но скоро си направих сметка и в US-банка но този път без PayPal а със ситемата Payoneer - така е по сигурно. Когато сметката ти е в US-банка, така не попада в българската юрисдикция. Варианти има много да заобиколиш НАП, особено ако си направиш сметка например в южно-американска банка например Бразилия или особено пък Колумбия - там пък корупцията има надмощие и сила, понеже там са парите на всички наркокартели и амигосите никога няма да ти направят проблем, особено ако парите ти идват от нещо незаконно. :wink:
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ехх да имах толкова пари да тегля на седмица....
 

Горе