PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

BullBlogger

New Member
Предполагам част от вас използват и paypal и webmoney. Има ли някакъв легален начин да обменя/прехвъря долари от пейпал в уебмъни. Знам, че по принцип такъв род замени не са желателни да не казвам са си забранени от общите условия. От друга страна в момента съм в идиотската ситуация да имам пари в пейпал, да ми трябват в уебмъни и да се чудя какво да правя.

Не искам да правя социални експерименти по форумите и да обменям с непознати. Не искам и да занимавам познати и хора от predpriemach, на които вярвам, защото е досадно за тях, а и сумата не е чак толкова малка.

Имам една промоционална тема в пазар и благодаря на всички отзовали се (особено на тези, които ми платиха в рубли), но в случая необходимите средства са няколко пъти повече, от момента на пускането на темата, и ми трябват възможно най-бързо.

Моля, за съвет.

Благодаря!
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Теглиш парите от PayPal към картовата сметка и си купуваш WebMoney с дебитната карта (или купуваш някакви други електронни пари и после ги обменяш за WebMoney - предполагам, че от WebMoney нямат нищо против). Като напишеш "buy wmz with visa" излизат интересни резултати (комисионната е около 7% за $100 и 4% за $1000).
 
Последно редактирано:
Благодаря за съвета happyslacker, недостатъкът на схемата е, че чакам няколко дни да си получа парите и после ги обменям през някой сайт срещу хипер мазна комисиона. Наведе ме на мисълта да потърся директно "buy wmz with paypal" но като видях, че оборота на няколко сайта на първа страница е колкото на гаражен магазин не бих рискувал - просто ще пратя Western Union и ще си реша проблема още днес и то на горе-долу същата цена
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

MoneyGram не взимаха ли по-ниски комисионни?
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

долу вляво от VISA на главната страница http://www.moneypal.ru/ може да им видиш WMID-то, няма претенции(complaints), т.е. всичко до момента е било честно http://passport.wmtransfer.com/asp/CertView.asp?wmid=390061213713

http://www.megastock.ru/Resources.aspx?gid=19

сортирай по BL, на 19-та страница излиза http://www.megastock.ru/Resource.aspx?id=7329

това, което си дал е чейнджър, тука се води по ключови думи като - покупкo-продажба на WM(Z)
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

покупкo-продажба на WM(Z) не е ли някакъв вид чейнджър?!
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

ами, зареди сайта сега и ще видиш ... :]
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Здравейте,

НЯМА ЗАКОНЕН НАЧИН ЗА ОБМЕН НА ВМЗ!
До преди седмица имаше.

Spas
 
Последно редактирано:
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Тези сайтове са добри. Има и други. За жалост WebMoney създават големи проблеми за малки суми. Смяната на 18-50 $ тук си е грабителство. почти 50% загуба!! Дали е "покупка" или смяна, не е от значение щом губиш половината. Лошото е , че и LiqPay преустанови преводите по Виза за чужденци. Най-добре е да си сменяме сами, малки суми 1:1. Ако сменяш повече от 60$ тогава си струва в тези сайтове защото някой от тях са сигурни. Ние българите сме лоши и за 1 лев сме готови да лъжем и крадем:))))) Ще се радвам ако някой предложи удобен, евтин и сигурен начин на размяна - просто за взаимна изгода.
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Най- добре, според мен е чрез EPay на стъпки по 1-2 лева, за да няма излъгани, като първи плаща който е на зор!!!Загубите са 20-30 ст./50лв., които също поема нуждаещият се. По този начин бързо и лесно се сменят всякакви парички.
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

naskobg ей този ще го видиш , но и там ще загубиш половината(на това аз не му викам смяна). Пък и не е съвсем по закона макар и може би точен и честен при обмяната. momentalno.org/exchange/change_dir.php?id=412&type=obmen и този vinport.net/webmoney
 
Последно редактирано:
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Много кофти, че от 1-ви декември LiqPay спряха осъществяването на ползването на сайта им от държави, различни от тези, които са в „СНГ / CIS“, като по този начин една камара уебсайтове за обмен / покупка на WMZ... или спряха да функционират, или „фалираха“, или махната съответната опция за плащане с карта. Други не го направиха, тъй като главният им трафик идва именно от... точно тези страни, нормално.

И... останаха доста малко методи и възможности за exchange на Webmoney.
 
Последно редактирано:
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Проверени ли са ти сайтовете? Този малко ме съмнява .
/rurexchange.com/
 
От: От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Цитирам!!! [SIZE=-1]стал жертвой мошенника rurexchange.com, переводил с перфекта на либерти, в итоге прое...л свои деньги, может кто знает можно ли их ...[/SIZE]
 
От: От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Само ако сте ползвали услугата тогава ги помествайте. Макар че, и това не е сигурно!!!
 
От: PayPal за Webmoney: има ли легален начин да направя размяна?

Преди да се направи какъвто и да е било exchange, трябва да се провери съответният уебсайт за отзиви било в Google, било в други сайтове с черни списъци, посредством ключови английски / руски думи. И чак тогава.

Обикновено по форумите, най-вече exchange такива, свързани с E-Gold, доста sellers събират отзиви от customers. Там шансът да бъдеш измамен клони към 0. „Клони“, но не винаги E ;).
 

Горе