Paypal или Visa?!

canev66

New Member
Здравейте!

Наскоро си регистрирах Paypal ъкаунт и реших да си купя домейн от GoDaddy,но при избор на плащането избрах плащане с кредитна карта виза/може би защото този вариант ми е по познат за да не сгафя нещо/.

Всичко си бе ОК,но въпросът ми е когато и при други плащания ми се появи такава алтернатива: Paypal или Виза,кое да избера и защо?

Благодаря на отзовалите се!
 
От: Paypal или Visa?!

Много ясно, че VISA, няма да имаш комисионна по превода, освен ако банката ти не включва някаква комисионна за транзакция. Виж си договора, когато си издавал картата си. Иначе ПейПал винаги взимат някаква си комисионна при транзакция, когато плащаш
 
От: Paypal или Visa?!

Komisionnite na PalPai sa mnogo po niski ot tezi na viza.Kato slozhish i godishnata taksa kojato ti pribirat za viza ot bankata.....za men PalPay e po-izgodno
 
От: Paypal или Visa?!

Пейпал има едно доста голямо предимство - ако нещо те прекарат със стоката, която си поръчал можеш лесно да си получиш парите обратно. При плащане с карта също може, но поне в бг е голяма разправия.
 
От: Paypal или Visa?!

Здравейте!

Наскоро си регистрирах Paypal ъкаунт и реших да си купя домейн от GoDaddy,но при избор на плащането избрах плащане с кредитна карта виза/може би защото този вариант ми е по познат за да не сгафя нещо/.

Всичко си бе ОК,но въпросът ми е когато и при други плащания ми се появи такава алтернатива: Paypal или Виза,кое да избера и защо?

Благодаря на отзовалите се!

Аз ти препоръчвам PayPal. Не съм забелязал какви комисионни дърпат, а това означава, че не са големи. Освен това, когато веднъж стане "on file" с GoDaddy и плащаш с 2 клика. При мен не се получи 'on file' с виза картата и всеки път трябваше да си пиша кода, та по едно време го бях научил наизуст :D

По принцип обаче, би трябвало и двата начина да са безплатни и да няма такси, дори картата на Moneybookers не взима такси при плащане онлайн и в магазини, през постерминали. Ако имаш заредени пари в PayPal (във виртуалната сметка, а не да ти тегли от картата), тогава не би трябвало да ти взима на тебе такса, никаква! Ако плащаш с Виза също не би трябвало да има такса - плащане онлайн и в магазини е безплатно, или поне би трябвало.

PP rules ;p
 

Горе