Paypal и кредитните карти

mantodeus

Member
Има ли някой който ползва Първа инвестиционна и е плащал с кредитна карта през интернет ? Как точно седят нещата с начисляването на лихвата върху теглената сума понеже досега не съм ползвал картата изобщо,мернах нещо от рода на 18% което ми се вижда ебати огромната лихва.
 
Последно редактирано:
От: Paypal и кредитните карти

аз за пръв път чувам че paypal олихвява парите ти в сметката
 
От: Paypal и кредитните карти

В бързината не съм се изразил много добре - ползвам Първа инвестиционна банка като имам една кредитна карта MasterCard.Мислех с нея през ПП да си платя каквото ми трябва,но от ПИБ като гледам ще ми отрежат главата с 18% лихва.Мисълта ми беше някой който ползва услугите на банката наясно ли е как точно седят нещата с лихви и т.н. понеже досега изобщо не съм я ползвал тая карта ...
 
От: Paypal и кредитните карти

те на всички кредитни карти е там някъде лихвата ... годишна лихва е това .....но би трябвало да има и гратисен период . по принцип трябва да ги има тези неща в договора ти ..

затова съм разкарала всякакви кредитните карти ..не може да им насмогнеш само лихви да плашаш ...
е остана една вързана с пенсионния ми фонд :)
 
Последно редактирано:
От: Paypal и кредитните карти

Има ли някой който ползва Първа инвестиционна и е плащал с кредитна карта през интернет ? Как точно седят нещата с начисляването на лихвата върху теглената сума понеже досега не съм ползвал картата изобщо,мернах нещо от рода на 18% което ми се вижда ебати огромната лихва.
По принцип кредитните карти имат 1 месец гратисен период. След този месец започва да се начислява лихва.
Повечето потребители си издават дебитна карта Visa/Mastercard и оперират само с парите които са внесени в картата, без кредити без лихви.
 
От: Paypal и кредитните карти

не започнаха ли да падат лихвите по тези карти ...що ми се струва че е висока тази лихва от 18 %
 
От: Paypal и кредитните карти

Трябва значи да проверя колко й е гратисния период.Аз ако дръпна до 1 седмица ще ги вкарам пак,но съмненията ми бяха дали няма да ме резнат с 18% моментално при самото дърпане ... :)
 
От: Paypal и кредитните карти

Аз ползвам Кредитна Карта VISA от ПИБ и съм много доволен. Никога не съм имал проблеми при плащане и теглене.

Не знам какъв ти е проблема, когато става въпрос за годишна лихва. Значи, ако направиш покупка за 300 евро примерно, имаш следните условия - 45 дни грацисен период, през който ако внесеш изтегленета сума, няма да ти начислят лихва, след което се начислява 18% годишна лихва на сумата от 300 евро, което прави около 54 евро на година. Като разделиш 54 евро на 12 месеца, ще получиш 4,5 евро на месец. Ако за три месеца примерно изплатиш 300-те евро, които изтегли за покупката, ще платиш единствено 4,5 евро х 3 месеца = 13,5 евро.

Както виждаш 13,5 евро лихва за 45 + 90 дни 135 дни период е нищожна. Когато чуя, че лигвите на Кредитните карти били адски високи и направо ми се повръща от подобни коментари. Ако ти е по-удобно, можеш да отидеш в махаленската Заложна къща, където лихващата ще бъде най-малко 22%, обаче на месец или по-точно 264% на година! :evil:

И не забравяйте, че когато теглите от Крединта сметка/карта, то вие ползвате чужди пари, които няма кой да ви ги даде за 1 ст. лихва на година. Това е от мен :)
 
От: Paypal и кредитните карти

Когато чуя, че лигвите на Кредитните карти били адски високи и направо ми се повръща от подобни коментари.Ако ти е по-удобно, можеш да отидеш в махаленската Заложна къща, където лихващата ще бъде най-малко 22%, обаче на месец или по-точно 264% на година!..
къде ги чувате тези коментари ...
сравнявай лихви между банки за подобни услуги какво сравняваш между банки и заложни къщи или лихвари
 
Последно редактирано:
От: От: Paypal и кредитните карти

Еми ПИБ според тебе не е ли Банка?

е моля ти се ..как да не е ...най .българската банка .. пък и щом издава кредитни карти .. :)
:) по едно време имаше някакви истории с акциите и обаче ..
 
От: От: Paypal и кредитните карти

Еми ПИБ според тебе не е ли Банка?
adi предполагам искаше да каже че лихвите са високи в сравнение с лихвите на един обикновен потребителски кредит.
 
От: Paypal и кредитните карти

adi искаше да кажe добре че е ПИБ та да дава кредитни карти с ниски лихви :)
 

Горе