Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Thebusiness

Member
If you would still like to use this card, fax a copy of your driver's license or other photo ID along with a copy of the card statement. The card statement must show at least the last 4 digits of the card number and your name and street address. (The name and street address must match the name and address you registered with PayPal.) Please use this form for your fax cover sheet. Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a processing delay.

Въведох няколко пъти този 4 цифрен код.. а сега искат да им изпращам факс , а аз нямам.. какво да направя

Плс.. напишете ми някакво съобщение да им пратя , за да ми отблокират картата и да я одобрят там ..

ето и снимка с транзакциите ..

1392182o.jpg


и картата


1392185s.jpg


Кажете ми какво да им пиша и на какъв емайл...

Благодаря предварително!
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Само не разбрах кой четрицифрен код си въвеждал?

Тези 4 цифри, които виждам на бележката са... последните 4 цифри от картата ти...

Това не е пейпал кода, който те ти искат..
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Той си е верифицирал акаунта успешно, обаче в един прекрасен момент са решили да му блокират картата, защото системата им за защита от измами ползва високотехнологични генномодифицирани маймуни:

PPS-Cartoon1.gif


Източник: http://www.paypalsucks.com/

Накратко: трябва да им изпратиш извлечение от картовата сметка, в което да се вижда името, адреса и последните 4 цифри от картата. Трябва да се прати и копие от документ за самоличност (този документ трябва да е със снимка). В тези документи трябва да присъства адреса, който си посочил при регистрацията в PayPal. Тази информация трябва да се прати по факса, но по такъв начин, че баркода, който PayPal ти е предоставил трябва да присъства на този факс (в противен случай маймуните много ще се затруднят и обработката на информацията ще се забави).

Обърни внимание, че изискват от теб да ползваш факс. За целта трябва да си купиш такъв или да помолиш някой, който все още не си е изхвърлил факса да ти разреши да го ползваш.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Ми намери един факс от някъде. Близката поща например не може да няма. И защо точно факс. Имам спомен, че имаше опция да им upload-неш сканирани лична карта и какво трябва там.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Има такава опция, обаче не е много сигурно дали ще приемат документите по този начин... Аз пратих документи през сайта им, но няма резултат от доста време.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Дам, говорейки за маймуни аз като си правих акаунт си качих там точно сканирана лична карта и cc и ми заявиха, че това не било видиш ли достатъчно. Да съм им дадял и сканиран лист от битова сметка. Отговорих им нещо в стил "Имате документ издаден от държавата, а искате да ви пратя и сметка, която мога да изработя на фотошоп за 10 мин ?!?!" След ден-два ми смениха статуса на 'verified'.

Преди седмица пък си смених картата с нова, че онази изтече. От тогава ми стои един надпис на дашборда там "Моля, верифицирайте си новата карта, за да можете да я ползвате". Да ми вземат 1.5 Е искат. Аз обаче не искам и не съм го направил, а вече няколко пъти си плащам с нея без никакъв проблем. Системата им е невероятна просто ....
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Радвай се, че все още не са ти сложили статус "limited account", че тогава става лошо - можеш дамо да получаваш пари в акаунта и нищо друго (не им е изгодно да ограничат получаването на пари, обаче ограничението за харчене и теглене го налагат със задоволство).
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Мне.. историята е такава... :

Искаха ми някакъв код , с който да си потвърдя картата...
и днес отидох до банкомата и дадох на последни 5 транзакции и той ми пусна тази белешка.. и пробвах там с последните 4 цифри дето ги пише , но нещо не ставаше .. и накрая ми изписа това съобщение и ми изтри картата..

Аз тоя факс хич не съм запознат.. какво трябва да направя..

- сканирано извлечение от картовата сметка
- сканирана лична карта

И това нещо къде го слагам? Щот то е това ми е :

1392376E.jpg


и от доло има едно

barcode.jpeg


п.п

ако има някакъв по лесен начин казвайте :D
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Кодът за потвърждение може да го вземеш само от банката (или през електронното банкиране). Ако беше въвел правилния код нямаше да ти искат факсове. Обаче вече е късно - трябва да пращаш факсовете.

По-горе написах какво точно трябва да пратиш. За да им го пратиш обаче, трябва да си купиш и принтер (ако нямаш), да попълниш данните в съответните полета на страницата, която показваш по-горе, след което натискаш бутона "Print Page". В резултат на това ще ти излязат няколко страници (колкото си изискал).

При сканирането трябва да поставяш напечатаните страници зад документите, които сканираш по такъв начин, че баркодът да се вижда, но да се виждат и сканираните документи (или нещо подобно - като разпечаташ страниците ще се сетиш кое как точно да направиш). Трябва да предвидиш броя на напечатаните страници да е достатъчен.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

И пак не разбрах тия сканираните работи къде да ги поставя.. нали като дам print page .. ми изкарва там страницата ... дето я дадох на снимка с данните..

как да ги сложа тия сканираните раоти ? или по точно къде и как :D офф мн зле ... не стига , че я чаках 2 седмици тая карта.. :
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Ако принтерът е разпечатал само този баркод, значи само този баркод трябва да изпратиш заедно с документите. Онова за баркод на всяка страница, което писах по-горе го забрави - бях разбрал неправилно текста - аз си мислех, че баркодът ще бъде напечатан на нещо такова:

big_fax.jpg


Лесния начин е да спреш да ползваш PayPal и никога повече да не го ползваш. Като искаш да платиш нещо - плащаш с банковата карта директно.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Преди седмица си добавих същата такава карта с чип от ЦКБ в акаунта и нямаше никакви грижи. Не са ми искали нито факсове, нито нищо. Два дена по-късно се показа транзакцията в онлайн банкирането и си я верифицирах без проблем. За 5 минути работа.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Лесния начин е да спреш да ползваш PayPal и никога повече да не го ползваш. Като искаш да платиш нещо - плащаш с банковата карта директно.
не може на всякъде директно, има доста магазини предпочитат през пей пал картите,
а тази карта успешно върви с ПП и ако не я деблокират прави нова
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Името на картата съвпада ли с името в PayPal и електронната поща? Ако се различават имената е нормално да ти откажат.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Дам , всичко съвпада... :) А иначе happyslacker мога ли примерно , да си направя мой си лист , както ти направи в поста? ..

Ако може ще ми е още по лесно.. Правя го на PS , като си слагам всичко необходимо , което изискват , отивам до пощата и им го пращам..?

Така май ще стане или :p

Мерси много на всички! :П)

А иначе ми трябва пейпал , защото ми изпращат там пари ... и тей
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Не го гледай онзи лист, който показах - сложих го само за илюстрация как съм се заблудил от написаното.

Просто трябва да пратиш документите по факса - включително и онзи баркод. Ясно са ти написали, че искат факс - по поща не приемат.

Може да ги помолиш да ти позволят да им ги пратиш през сайта - възможно е да проявят милост.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Значи запоследно ...

Разпечатвам онази страница с данните , пращам им я
и заедно с нея им пращам и другите страници с документите по факса..

ииииии туй то... и чакам отг.. нали тва е кат цяло :D

До 1 седмица ще се реши съдбата на картата ми .. :D ( предполагам няма да се бавят мн след изпращането ) ?
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Може и няколко пъти повече от една седмица. Мен ме бавят почти два месеца.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

И на мен преди време ми блокираха картата, защото съм минал някаква граница от няколко хиляди долара преминали през акаунта ми и искаха да изпратя документи. Качих ги директно през саита им и не си спомням след колко дена ми оправиха акаунта. Качваи ги директно през саита им сканирани и ще стане, не се занимаваи с факсове. Аз им пратих снимка на една касова бележка от сметка за ток, извлечение от една моя банкова сметка и снимка на личната карта.
 
От: Paypal карта - блокирана.. как да се оправя ?

Мина време , но се надявам да ми помогнете и на мен. Гледам вашите коментари за тази статия , но не мога се справя и не знам как да го направя . Някой който иска да ми помогне да ми пише на Лс аз ще си кажа скайпа . Благодаря ви предварително!!!
 

Горе