PayPal - кога превеждат пари?

fifi

Well-Known Member
Имам проблем с пейпал. До момента ползвах само онлайн банкирането, но реших да регистрирам карта, на която да си превеждам парите от PayPal. Миналата седмица си регистрирах съответната карта на ДСК и на 13-ти въведох кода за потвърждение. Дотук всичко Ок.

Наредих превод на наличните средства по карта, която е виза електрон и ми изписа, че до 2-3 дни парите ще бъдат в картата. Проблема е, че в акаунта ми във пейпал пише, че транзакцията е завършена, но в сметката ми в дск, няма пари. Освен това, нали вземат по 1,50 евро при регистрация на карта, които после връщат при потвърждение. И тях ги няма в картата.

Някой може ли да ме осветли по въпроса? Аз ли избързвам или са си редовен тези идиотщини?
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

1.50 евро които са взели , трябва да са ти върнали към сметката в Пейпал след като въведеш кода. А за изтеглените пари към банковата смекта, отнема малко повече време от 2-3 дена, затова изчакай няма начин да не дойдат.. най-вероятно ще пристигнат другата седмица понеделник - сряда.
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

ще дойдат споко, до една седмица ще се довлекат, събота също е работен ден така че може и тогава да те ощастливят
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Боже... какви са моткави. Ок, мерси. Успокоих се. Сега ще чакам само. :rolleyes:
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

те нямат вина - мяткането на кинтити по банките ги бави
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

те нямат вина - мяткането на кинтити по банките ги бави

Ми не знам. Аз се обадих да питам и от банката ми казаха, че не носели отговорност за пари, които не са от тях. :D
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Ми не знам. Аз се обадих да питам и от банката ми казаха, че не носели отговорност за пари, които не са от тях. :D

А там в банката как са ти се смяли на въпроса не е истина :D . Запознай се с термините авизо, сетълмент, swift code или изобщо целия процес по медународен банков превод.
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

А там в банката как са ти се смяли на въпроса не е истина :D . Запознай се с термините авизо, сетълмент, swift code или изобщо целия процес по медународен банков превод.

Що да ми се смеят? Просто попитах дали могат да ми направят извлечение за движенията по сметката. Какъв е проблема?
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Ако си ги попитал/а само за извлечение нямаше да получиш отоговор, че не носят отговорност за пари, които не са от тях. Такъв отговор можеш да получиш само на въпроса "Аз ги наредих от PayPal,защо не се виждат в това извлечение?" - т.е. да се разбира, защо още не са пристигнали или по тяхната терминология, защо още не сте ми заверили сметката с получената сума.
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Що да ми се смеят? Просто попитах дали могат да ми направят извлечение за движенията по сметката. Какъв е проблема?

Ако действително си ги попитала "дали могат да ми направят извлечение за движенията по сметката?", то всеки техен отговор, различен от "Да", би зарадвал многобройните им "почитатели".
 
От: От: PayPal - кога превеждат пари?

.......би зарадвал многобройните им "почитатели".

Чак сега обърнах внимание коя е банката.... при тях каквото и да ги попиташ ще получиш неадекватен отговор, така че е напълно възможно при запитване за извлечение да са отговорили нещо, което няма нищо общо с информация за движението по сметката.
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Те няма за какво да му правят извлечения, той може да отиде на dskdirect и да си направи сам.
 
От: От: PayPal - кога превеждат пари?

Те няма за какво да му правят извлечения - той може да отиде на dskdirect и да си направи сам.

Клиентът НИКОГА не прави извлечения, той ги получава. А дали му ги предоставя служител в банков клон или банков софтуер е отделен въпрос.
 
От: От: От: PayPal - кога превеждат пари?

Клиентът НИКОГА не прави извлечения, той ги получава. А дали му ги предоставя служител в банков клон или банков софтуер е отделен въпрос.

Така де, но разликата е семантична.
Като цъкне с мишката и му излезе извлечението на практика можем да кажем, че си го е направил сам. Поне не е ходил да се моли на някакви лелки.
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Разликата не е само семантична, тъй като за банките е важно да направят услуга и това да е изрично посочено :) За услугите си понякога (в повечето случаи) взимат заплащане. А ако клиентът сам си върши нещата (прави извлечение), то няма основание да го таксуват. Ерго, на компа или телефона получаваш извлечение, благодарение на банковия софтуер, който те са подсигурили за услуги и справки. Ако пише нещо друго, то има основание да не им плащаш.
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Е аз досега за извлечение, получено чрез електронно банкиране никога не съм плащал експлицитна такса. Някой друг ако е плащал - не знам :)
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Ясно де, ама електронното банкиране е комплексна услуга. Някой някога винаги си плаща :)
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

Е то е ясно, че безплатно е само сиренцето в капана за мишки. Както и да е :)
 
От: PayPal - кога превеждат пари?

На мен ми се е случвало 8 работни дни да си чакам парите от пейпал,тъй че не се притеснявай :)
 

Горе