Paypal метод за плащане за онлайн магазин ?

От: Paypal метод за плащане за онлайн магазин ?

Занимаваш се с глупости като досега за 3 седмици не само щеше да си пуснал за 30 секунди CloudCart с всичко All-in-One (SaaS-услуга), предлагаща няколко master gateways, но и щеше да реализираш продажби, вместо да се чуди „тук сега откъде да дръпна тоя модул, ама платен ли е, ама има ли го някъде free или cr@ck, ама може ли без договор, без фирма, без спънки, без; ама може ли някой да ми го нагласи този „отделен модул“, как става, …“ – именно, за да ги НЯМА тези въпроси има такъв вид услуги. Raz е нееещо подобно.

Други алтернативи: GombaShop (Shopiko & SummerCart логично избягвам да link-вам; SH не отговарят от 3-4 ГОДИНИ във форумът тук, съответно не заслужават link-ване). Интернационални са FastSpring, Ecwid, Shopiko може би.

Така или иначе за custom решение (или с готов cart софтуер, бил той безплатен или платен; без да влизам в полемика за безплатни и платени addons/modules/extensions) в предходните постове БАШ в тази тема вече стана въпрос, че е тотално безсмислено да се има САМО 1 gateway, който да приема плащания от кредитни/дебитни карти, за България това съставлява 2.45% от общите търговски плащания, така всеки може да предвиди в каква задънена улица е. В #2 post, че и в #8 има предостатъчно решения И за карти, И за master gateways, И за local domestic methods, И за kiosks, И за SMS-и, И за какви ли още не, които даже не знаете, че съществуват, но те са там и хората ги използват. Не ги ли използвате и предлагате като разплащателни варианти, то ГУБИТЕ тези иначе потенциални клиенти. Не се .r предлагат Kiosks + SMS като методи – губи се маса от всички под 16-18-годишни потребители, често нямащи разплащателни карти и методи, нито можещи да създадат PP/Skrill/etc. accs, тъй като там се изисква минимум 18-годишно лице по принцип. Темата за това е дълга и по-широка, за да НЕ се ignore-ват предходни постове, а за да се вниква в съдържанието (ако това е възможно, ако не е… не може да се помогне дори и на „смляното“, и „сдъвканото“).

А, да, заробването са „ПОС терминал на X банка“ НЕ е решение. Това мисля, че е вече станало ясно. НИТО е решение предлагането само на PP като метод. Нито само SMS-и. Нито само „solo gateways“, каквито и да са те.

GL.
 
От: Re: От: Paypal метод за плащане за онлайн магазин ?

Има два начина: или с вече направен за системата модул от банката, или някой девелопър с цел да го продава или ти се връчва една документация, която ти дава банката, следвайки я да се интегрира техния гетауей...честно чрез някакво вече готово API, ако са технически напред де. :) На други методи не съм попадал, а и не мисля, че има, но може и да има и трета опция. ;)

За първия вариант с вече направен модул от банката - от къде мога да погледна за такива решени и имали значение от коя банка при положение, че целта е да се приемат международни плащания от всякакви кредитни/дебитни карти? Не съм дивелъпър, но имам някакви познания, ако това е достатъчно да се справя сам с готово API :) Всъщност това API за интеграцията на банковия гетауей ли трябва да е ?
 
От: От: Paypal метод за плащане за онлайн магазин ?

Занимаваш се с глупости като досега за 3 седмици не само щеше да си пуснал за 30 секунди CloudCart с всичко All-in-One (SaaS-услуга), предлагаща няколко master gateways, но и щеше да реализираш продажби, вместо да се чуди „тук сега откъде да дръпна тоя модул, ама платен ли е, ама има ли го някъде free или cr@ck, ама може ли без договор, без фирма, без спънки, без; ама може ли някой да ми го нагласи този „отделен модул“, как става, …“ – именно, за да ги НЯМА тези въпроси има такъв вид услуги. Raz е нееещо подобно.

Други алтернативи: GombaShop (Shopiko & SummerCart логично избягвам да link-вам; SH не отговарят от 3-4 ГОДИНИ във форумът тук, съответно не заслужават link-ване). Интернационални са FastSpring, Ecwid, Shopiko може би.

Така или иначе за custom решение (или с готов cart софтуер, бил той безплатен или платен; без да влизам в полемика за безплатни и платени addons/modules/extensions) в предходните постове БАШ в тази тема вече стана въпрос, че е тотално безсмислено да се има САМО 1 gateway, който да приема плащания от кредитни/дебитни карти, за България това съставлява 2.45% от общите търговски плащания, така всеки може да предвиди в каква задънена улица е. В #2 post, че и в #8 има предостатъчно решения И за карти, И за master gateways, И за local domestic methods, И за kiosks, И за SMS-и, И за какви ли още не, които даже не знаете, че съществуват, но те са там и хората ги използват. Не ги ли използвате и предлагате като разплащателни варианти, то ГУБИТЕ тези иначе потенциални клиенти. Не се .r предлагат Kiosks + SMS като методи – губи се маса от всички под 16-18-годишни потребители, често нямащи разплащателни карти и методи, нито можещи да създадат PP/Skrill/etc. accs, тъй като там се изисква минимум 18-годишно лице по принцип. Темата за това е дълга и по-широка, за да НЕ се ignore-ват предходни постове, а за да се вниква в съдържанието (ако това е възможно, ако не е… не може да се помогне дори и на „смляното“, и „сдъвканото“).

А, да, заробването са „ПОС терминал на X банка“ НЕ е решение. Това мисля, че е вече станало ясно. НИТО е решение предлагането само на PP като метод. Нито само SMS-и. Нито само „solo gateways“, каквито и да са те.

GL.
..............

Вместо хиляди редове с информация заливащи човек, който не е запознат с голяма част от нещата, може да се насочват към конкретни решения на конкретната ситуация, която е описана още в началото. Веднъж изпратих кратък и конкретен въпрос, който остана......
Първо стана на въпрос още в началото, че е за Опен Карт 2х и второ, че таргета изобщо не е България а Щатите основно + Западна Европа, затова и мисля че цялата тази статистика за „кредитни/дебитни карти, за България това съставлява 2.45% от общите търговски плащания“ е излишна и човек губи още повече време.
Въпросите са доста кратки и конкретни:
Кой вариант на PayPal e по-добър за целта PayPal Standart (клиента първо попълва данните и после го препращаш на ПП да си плати или PayPal Express(можеш да сложиш бутона на определено място и клиента да отиде директно в ПП а после информацията се въвежда в данните на магазина от резултата на плащането) ? Прочетох от твой пост, че PP Express Checkout увеличава buyer conversion посредством 3-click checkout, но реално нямайки опит незнам дали е по-добре, сигурно и т.н.
Друг въпрос е ако искаме отделен модул от PP за плащане с карти в Опен Карт, някой от тези master gateways ли трябва да се гледат, имате ли препоръки към някой конкретно с вашия опит?
Също виждам, че сте доста запознати с локалните методи за плащане, Authorized такъв ли е и препоръчвате ли го него за плащане за Щатите?
Това са конкретните въпроси, навярно има някъде отговор на тях, но в действителност за хора които не са запознати е доста трудно и врмеемко 
 
Последно редактирано:
От: Paypal метод за плащане за онлайн магазин ?

Здравейте отново,

Реших да излезе от стандартните методи и пробвах няколко Payment gateways, както бе предложено: Xsolla, Gate2shop, Authorize, Stripe, но за съжаление без успех или не стават за БГ или не са подходящи. Препоръчаха ми Stripe, но все още не работят с БГ банки.
Имате ли идея за друг Payment Gateway само за карти, който да става за БГ?
 

Горе