PayPal - неизгодни валутни курсове?

happyslacker

New Member
Разгледах едно днешно плащане и се оказа, че се извършва конвертиране при доста неизгодни курсове - от дебитната ми карта, която е свързана със сметка в евро се теглят левове, левовете се конвертират от PayPal в долари и доларите се изпращат...
2.84/2.19 = 1.2968 лв/долар при курс на БНБ - 1.26289 лв /долар -> 2,685% разлика.
Курс "продава" на Прокредит банк е 1.263620 -> 0.0578% разлика.

Странното е, че в миналото не е правило такива неща (вж. втория прикрепен файл) и не си спомням да съм сменял настройките.
 

Прикачени файлове

  • paypal_godaddy.jpg
    paypal_godaddy.jpg
    13.8 KB · Преглеждания: 50
  • paypal_godaddy1.jpg
    paypal_godaddy1.jpg
    18.5 KB · Преглеждания: 39
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Надявам се, че тези настройки ще свършат работа:

Код:
How do I select the currency conversion for recurring payments?

Question :
Answer :
    A You set up your currency conversion preference when you set up a recurring payment using your credit card. That preference remains in effect for all future recurring payments funded with that same card.

    To set up this preference:

      Here's How:

       1. Click My Account.
       2. Click Profile at the top of the page.
       3. Click the Recurring Payment link in the Financial Information column.
       4. Click the Edit Funding Options link.
       5. Click the Conversion options link for the credit card.
       6. Select your option.
       7. Click Submit.
 

Прикачени файлове

  • paypal_godaddy2.jpg
    paypal_godaddy2.jpg
    24.3 KB · Преглеждания: 44
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

много полезно за тия които ползват пей пал аз например немога да го ползвам защото картата е от епаспорте а те нали ги знаете какви са... хубави и трябва да се прехвърлят на друга карта парите и т.н.
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Банката не дава - казаха, че може само евро или левове...
 
странно трябва да има и доларови карти явно в друга банка или с друг картов продукт ще стане

пп днес долара одари 1,29 официален курс не е много но изчакаите да минат изборите .... и продължаваме на ъп :)
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Добре, че си платих хостинга (в долари) за 1 година напред :)
 
От: От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Надявам се, че тези настройки ще свършат работа:

Код:
How do I select the currency conversion for recurring payments?

Question :
Answer :
    A You set up your currency conversion preference when you set up a recurring payment using your credit card. That preference remains in effect for all future recurring payments funded with that same card.

    To set up this preference:

      Here's How:

       1. Click My Account.
       2. Click Profile at the top of the page.
       3. Click the Recurring Payment link in the Financial Information column.
       4. Click the Edit Funding Options link.
       5. Click the Conversion options link for the credit card.
       6. Select your option.
       7. Click Submit.

Здравейте, пробвах да направя описаните по-горе настройки, но уви не успях.
Кликвам на MyAccount, после кликвам на Profile и след това ми излиза следните линкове:
1. My personal info
Email, address, phone, more.
2. My money
Banks, credit cards, more.
3. My settings
Notifications, customer ID, more.
4. My selling tools
Getting paid, shipping, more

Не ми излизат горе посочените колони:
1. Account information
2. Financial information
3. Selling preference
Тъй като съм от скоро в онлайн-пазаруването и не съм наясно с всички тънкости. От последното пазаруване доста се опарих от курса на PayPal и затова се поразрових в интернет, за да видя дали има нещо, което мога да променя като настройки. Моля за помощ, т.к. не успявам да ги открия тези опции, които са посочени по-горе. Можете ли да ми кажете как точно мога да променя тези настройки за валутата. :)
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

При плащането има опция да избереш дали да е с пейпел конверт или от картата да се теглят в избраната валута.
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Може ли малко по-подробно. Коя е тази опция?

Моят случай - продукта е в долари, аз имам карта с долари. Почвам да плащам, пейпал завърта доларите в левове, после при мен левовете се обръщат пак в долари и стана тя каквато стана. Как да избегна тази напълно излишна конверсия?
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Review your information
Payment methods

там има опция други опции за конвертиране
отваря се - Conversion Options
и там избираш:
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.
Един път избрано, остава постоянно активно.

Успех!
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Jackoz - аз не мога да намеря тези опции (Review your information и Payment methods) - ако можеш да си още по-подробен за стъпките :oops:
 
От: PayPal - неизгодни валутни курсове?

Появяват се след като от магазина те пренасочат за плащане през ПП и се логнеш в ПП. Не съм ровил в самия ПП къде са. Предполагам, че и там ги има.
 
Здравейте,имам един въпрос...искам да извърша плащане чрез PayPal към Корейска фирма,като црната в инвойса /фактурата е в USA $ . Възможно ли е за избягване на преконвертирането да регистрирам дебитна карта МАЕСТРО ,която е в доларова сметка и да платя с нея?Ще имам ли такса"конвертиране" след като картата е в $ и сумата ,която трябва да платя е в $.?
Ще имам ли някаква такса ,или продавача (корейската фирма) ще си плати?
Благодаря
 
Здравейте,имам един въпрос...искам да извърша плащане чрез PayPal към Корейска фирма,като црната в инвойса /фактурата е в USA $ . Възможно ли е за избягване на преконвертирането да регистрирам дебитна карта МАЕСТРО ,която е в доларова сметка и да платя с нея?Ще имам ли такса"конвертиране" след като картата е в $ и сумата ,която трябва да платя е в $.?
Ще имам ли някаква такса ,или продавача (корейската фирма) ще си плати?
Благодаря
 

Горе