PayPal не отразяват и-мейлите ми

viking

Active Member
Проблема ми е следния, стигнах лимита на първия си пейпал преди време, който е доста стар и при опит за вдигане на лимитите си, ми казаха, че акаунта ще остане замръзен и не могат да ми ги вдигнат, поради простата причина, че когато съм си правил акаунта съм бил под 18 години. Казаха ми, че мога да използвам абсолютно всички данни и да си направя нов акаунт, само да е с различен майл. До тук добре. Направих си нов акаунт, дори ми се наложи да приема плащане преди да съм се верифицирал (идеята ми е, че вече имам известна сума вътре) и тук идва моят проблем. Картата ми си стои запазена в стария акаунт и понеже е там, не мога да си я въведа в новия, следователно не мога да разполагам с парите си и като цяло дейността, която извършвам в момента е в застой. Пиша им майли всеки ден от 1 месец насам и от двата акаунта с надеждата някой да ги погледне, изключвам факта, че изрично пише, че ще получа отговор до 24ч., предполагам имат в предвид автоматичния, който идва, но той не ми върши работа. Просто според инструкциите, в менюто Add/Edit Credit/Debit card -> Edit на самата карта, трябва да имам опция Remove, която аз нямам и не виждам. Продължавам усилено да им пиша майли, дори вече почнах да пиша във всякакви секции, с надеждата да ми се обърне поне 2 мин. внимание, от които 2 минути да отделят 30 секунди да ми изтрият картата.
Картата я обнових на 09/10/2015г, но изглежда единственото ми решение е да си направя нова карта в друга банка и да закрия настоящата? Не знам, но сериозно почвам да се изнервям от 25 дни съм с вързани ръце.
Моля, ако някой може да ми помогне с нещо, ще съм много благодарен.
 
От: PayPal не отразяват и-мейлите ми

Здрасти,

сега ще ти обясня, тук имаш няколко решения за твоя случай.

не е нужно да си направиш нова карта от друга банка, отивай до твойта банка и кажи да ти издадат нова карта и да изключат старата. Ако държиш да ползваш старата карта, то ще трябва да верифицираш нова карта към акаунта за да можеш да изтриеш старата. (пак не съм сигурен дали ще стане в този случай) за целта може да ползваш виртуален дебит карт. която струва 15-20$.

Аз ти препоръчвам отивай и си вади нова карта към същата сметка.
УСпех и ако имаш въпроси питай.
 
От: PayPal не отразяват и-мейлите ми

^ This. Нова Visa карта към която банка искаш, вкл. същата. И или без закриване на старата, пожелание. Прегледай дали ще се увеличи месечната такса. Такса за издаване, че има – има.

Това, което си направил преди години е огромно нарушение (регистрация на акаунт под 18-годишна възраст, което е ЗАБРАНЕНО), което принципно на доста хора съм го писал и преди:

31.05.2015г.::

Щом си непълнолетен, поначало не може да имаш PP account създаден въобще. Не можеш дори и да верифицираш, за да можеш да пазариш (изисква CC/карта, каквато логично нямаш). И доста merchants НЕ приемат транзакции от Unverified ones. PP Policy:

A Special Note about Children: Children are not eligible to use PayPal Services and we ask that minors (persons under the age of 18) do not submit any personal information to us or use the PayPal Services.

Children are not eligible to use our service and we ask that minors (persons under the age of 18) do not submit any personal information to us or use the PayPal Services.

Гроздето е кисело, но и евтино, но пак си остава недостижимо кисело.

12.08.2015г.::

Up-вам, поне да стане по-ясно защо да НЕ си правите като сте под 18г. акаунти, тъй като след години ще има „ядене на дръвце“.

eZiAGBF.png


Практически дори и да не си дадете ЛК веднага, а след 2-3-4г., то те пак ще видят, че „аха, по времето, когато се е регистрирал този X user, той е бил на 16г. и 9 месеца, значи гризва дръвцето.

26.09.2015г.:

Съгласно PP правилата е ЗАБРАНЕНО ИЗОБЩО да си отваряш PP acc, след като НЯМАШ навършени 18г.

Не обвързвай „виновността“ за годините с нямането на карта. Карта можеш да имаш и като си ПОД 18г., не си търсил достатъчно, не си намерил, логично. VCC пък може да се има и на 1г. да си, все тая, дори и да не си се родил, пак може да се има. Нямането на карта не е оправдание, въпросът е, че НЕ можеш да си отвориш PP acc, съгласно правилата им.

Risks, Queues, AUP, etc.

Ама кой ли чете и слуша…

Откъм техническа част – казали са ти за нов акаунт директно, тъй като самата регистрация на старият акаунт преди години е било нарушение и тогава, и сега според правилата им. Т.е. през всичките тези години акаунтът ти е бил в невидимо „нарушение“ практически, поне докато не си trigger-нал ръчно или авт. алгоритмите им, изискали ID и по него видяли това. Няма как да ти сменят рождената дата на PP acc или поне не и rep от нисък tier, за това най-добрият вариант е бил нов акаунт с коректно посочени данни и рождена дата с др. е-поща (за препоръчване Gmail, естествено, поради една камара причини).

Чакал си 25 дни, още 10 бизнес дни (2 седмици), ако си от провинцията ще изчакаш за новата карта (бавно/нормално) изкарване или експресно изкарване срещу по-височка сума (10-20 лв. според таксите на банката, огледай ги на техния сайт PDF), ако не ти се чака, тъй като след получаването ѝ нали поне 5 лв. трябва вкарани вътре за PP Card Verify и още 3-5 бизнес дни чакане за Expuse кодът от извлечението (за препоръчване имане на е-банкиране, а за скоростно получаване на кодът – активация на SMS известяванията за новата карта, с малко късмет може би и веднага да се получи; впоследствие деактивация, за да няма такси за новите SMS-и).


P.S.: Драсни си в старата си тема от преди 15 месеца какво ново се е случило от тогава насетне насам, тъй като повечето такива истории остават… недоизказани след време и занемарени. А е интересно за новите потребители, че и за старите как са се развили нещата.
 
От: PayPal не отразяват и-мейлите ми

Да, това, че съм бил в нарушение и те ми го изясниха, но аз моя радост ми позволиха да си отворя нов акаунт, защото имам познати, на които са казали директно да си търсят нов онлайн портфейл. Това не го успорвам, просто ми се види, че са ме таг-нали като СПАМ вероятно и за това не ми обръщат внимание. Ще отида в понеделник до банката да ми изкарат нова карта и ще видим тогава, иначе, когато изкарвах картата първия път преди 4-5 години, издаването и стана за 3-4 работни дни.
 
От: PayPal не отразяват и-мейлите ми

Днес ходих, казаха след седмица. Поне всичко ще е ок и ще мога да си продължа работата.
 
От: PayPal не отразяват и-мейлите ми

Здравей :)

Имам известен опит с пейпал и с клиентското им обслужване. Проблемът със "замразените средства" в недобре верифицирани или неправилно регистрирани акаунти е често срещан сред потребителите им и много хора не харестват пейпал заради това.

Най-добре ще е да си отвориш изцяло нов акаунт и да спазиш реда на регистрация и верификация стъпка по стъпка.

1. Извади си нова дебитна карта в същата или в друга банка и внеси някаква сума (10лв например) с цел верификацията от пейпал
2. Регистрирай нов имейл адрес, не е задължително да е в гугъл
3. Вземи си предплатена сим карта (за да регистрираш телефонния номер в пейпал акаунта си)
4. Регистрирай се в пейпал - избери Premium или Business account
5. Следвай стъпките за верификация, започвайки от верификация на имейл адреса, след това пусни верификация на дебитната карта
6. Идентифицирай се според правилата на ЕС (мисля, че това го има само при бизнес акаунтите)
7. Когато ти излезе кода за верификация и го въведеш в пейпал, можеш да преминеш към финалните стъпки за верификация на адреса (пиши ми допълнително, ако имаш нужда от помощ за това)

Новите пейпал акаунти се водят "нови" шест месеца от датата на регистрация и се разглеждат като "рискови" от системата на пейпал, така, че ако имаш намерение да получаваш по-големи суми се приготви с документи, с които да докажеш легитимността и произхода им, ако ти ги задържат за проверка.
 

Горе