PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Здравейте,

Реших онзи ден да си направя бизнес акаунт в ПейПал. След като попълних 10 тона анкети и документи, много повече от това, което обикновенно попълвам на нормален ПейПал или дори на Individual seller. Та след тона с документи, който 2 часа попълвах и се обеснявах, дойде изненадата.
На следващия ден влизам, някаква неуточнена информация, обаче не мога да си вляза с паролата. Пробвах 3 пъти, накрая я смених, макар че не се кефя много да сменям паролите по друга причина. Като сменях паролата, същата парола ми каза, че вече била ползвана, иначе не ме пускаше с нея да вляза. Айде та го преглътнах, макар че смяната на паролата от гледна точка на пейпал си изглежда все едно някой ще ми краде акаунта.
Верифицирах си картата (дебитната) с кода и Оооо изненада. След 24 часа тези 1.5 евро дето помиярите от ПейПал издърпаха - ЛИПСВАТ. Да акаунта е бизнес и е фирмен, на НАП много ще им хареса, как ми блокират 1.5 евро и уж са ги възстановили, ама реално не са. Да отбележа, че на нормален ПейПал акаунт тези 1.5 евро се появяват почти веднага след като се верифицира картата в баланса ми.
Та извода е - бизнес пейпал за България = пълно с бъгове, глитчове и прочие глупости. Ако се наложи правете си първо персонален, послед ъпгрейдвайте към бизнес.

Някой да знае къде са ми 1.5еуро рефънд от верификацията?
 
Последно редактирано:
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

ти за 1.5 евро ли си :Д гледай да не ти дърпат 1500 евро :Д
тез 1.5 евро са разход на фирмата, и липсват. имам "изгледани" доста голямо количество ПейПал акаунти и никога досега не съм имал подобни проблеми. Чувал съм, че Английските пейпал имали глитчове, ама не мислех че на мен ще се случи точно с бизнес акаунта ми.
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Накратко казано, тоз ред ЛИПСА при мене:
xxxx, 2015 Refund From PayPal Completed Details Refund From PayPal XXXXXXXXXXXX €1.50 €0.00 €1.50 EUR
 
От: Re: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Изчакай една седмица, предполагам ще ти се появи този ред.
Аз им писах вече, обаче нещо не ме кефи, че точно с бизнес акаунта ми стават тез "бъгове".
Вчера си пробвах паролата (тази, с която предната вечер го регистрирах) 3 пъти и не можах да вляза. След като тръгнах да възстановявам, за нова парола писах същата парола, и чудо "тя вече била използвана".
Мейла си го проверих, ако някой бе барал паролата щеше поне да дойде 1 мейл та да се види.
Та явно ми се падна бъгав ГейПал

Тука гледам и сранявам два ПейПал-а, да не би ГейПал да са сменили политиката? На единия дето е регнат Юни месец се връщат 1.5 ЕВРО в баланса, на другия дето е рег-нат началото на Октомври нищо не са върнали в баланса, и няма и следа от парите.
Освен ако ПейПал не са сменили политиката и не връщат тез 1.5 ЕВРО директно ан дебитната карта вече, ама това си е голяма новост в парилата им и трябва да е от няколко месеца...
Някой да знае нещо?
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

преди месец си регистрирах бизнес акаунт - нямам проблеми за сега
Анкетите са за да удостоветят самоличността ти , аз им пратих лична карта и шофьорска книжка
1.5 евро не ти се връщат в банковата сметка директно :)
трябва ти да си ги върнеш :)

иначе пари там не държа, като дойде нещо си го прехвърлям по сметка :)
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

А тези пари не те ли ги връщаха при първата покупка през тях ... вече съм забравил отдавна беше това
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

преди месец си регистрирах бизнес акаунт - нямам проблеми за сега
Анкетите са за да удостоветят самоличността ти , аз им пратих лична карта и шофьорска книжка
1.5 евро не ти се връщат в банковата сметка директно :)
трябва ти да си ги върнеш :)

иначе пари там не държа, като дойде нещо си го прехвърлям по сметка :)
Абе ти прост ли си, не та знам кво си правил, обаче само лична карта и книжка едва ли ще стигнат, иска се удостоверение на фирмата от Търговския регистър или нещо друго... Второ тва, че си ги пратил не значи че са ти ги удобрили, някъде четах че им отнемали седмици и месеци, особенно ако не си стигнал 2500 евро лимита.
Освен тва АЗ КАЗВАМ, ЧЕ ПАРИТЕ ГИ НЯМА В БАЛАНСА В ПЕЙПАЛ?
Ако не ги връщат през картата в банката, и не ги връщат в баланса в ПЕЙПАЛ, и пише че тва трябва да стане до 24 часа, тогава въпросът е - КЪДЕ СА ПАРИТЕ?
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

А тези пари не те ли ги връщаха при първата покупка през тях ... вече съм забравил отдавна беше това
Тез пари седят като баланс 1.5 евро, и ако примерно купя нещо за 5 евро, едната част я покриват с картата тоест 3.5 евро, а другата с баланса. Тва съм го правил преди няколко месеца.
Въпросът тук е, че като цяло депозита никъде не го виждам рефънднат.
Проверих няколко акаунта, на последния дето правих преди този и на него не го виждам, а са минали над 1 месеца. На по предния всичко си е точно.
Нз кво става, напоследък ПейПал се ебават, преди 1 месеца са бяха осрали хората плащаха по 10 пъти едно нещо, а плащанията се отразяваха след 8-9часа
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

пийте си хапчетата щото не е на добре и спрете да хейтване неща, които не разбирате

Това, че са ви отказали нещо значи, че причината в повечето случай е във вас.

Профила ми е одобрен
VAT номера и името на фирмата са опция
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Не се излагайте за 2 лв, ще ти ги преведат, а иначе са големи идиоти от съпорта, най-вероятно индийци(мангали) които ти скъсват нервите щом се касае за верификация
 
На пейпал поддръжката за Европа мисля че е в Ирландия, а не в Индия. Не че има голямо значение.
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

На крива ракета космоса и пречи ;)
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

имам бизнес акаунт от около 5 години с ежедневни транзакции и съм нямал проблеми до момента, всичко си е там до стотинката.
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Много късно пусна темата от няколко години имам бизнес акаунт в ПП и проблеми не съм имал...
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Повечето не разбраха, че проблемът не е в това, че парите ги няма, а че не може да се осчетоводи правилно.

Как си го представяте едни пари (няма значение сумата) да изчезнат от сметката без да се появят другаде и без да е издадена фактура за тях?

Но си мисля, че все пак трябва да има начин законно да се осчетоводи това. Кражбите как се осчетоводяват? Ако случайно се върнат парите - осчетоводява се че PayPal са се вразумили и са върнали краденото.

А за 1,5 евро от НАП едва ли ще правят проблеми. Повечето служители са разбрани и ще влязат в положението на жертвата.
 
От: PayPal не си правете бизнес акаунт, никога

Повечето не разбраха, че проблемът не е в това, че парите ги няма, а че не може да се осчетоводи правилно.

Как си го представяте едни пари (няма значение сумата) да изчезнат от сметката без да се появят другаде и без да е издадена фактура за тях?

Но си мисля, че все пак трябва да има начин законно да се осчетоводи това. Кражбите как се осчетоводяват? Ако случайно се върнат парите - осчетоводява се че PayPal са се вразумили и са върнали краденото.

А за 1,5 евро от НАП едва ли ще правят проблеми. Повечето служители са разбрани и ще влязат в положението на жертвата.
Те от НАП са на друг принцип, събират информация и ако нещо им хареса (или на някой му хареса) бизнеса ти, или нещо друго твое, тогава те атакуват за глупости. Знам хора, дето за абсурдни неща ги занимават и проверяват, на фона на тва дето правят по - принцип.
Колкот до съпорта, Амазон Англия като е в Англия, са пак само индиици. Даже трябва да каже, че нас българските мангали ни мразят англичаните и американците, винаги хората ми се наложи да говоря със съпорта и има човек насреща ми с английско, американско или европейско звучащо име, почти винаги имам проблеми. Ако името е арабско или турско, почти задължително няма да Ви свършат работа. Така че индииците за съпорт са по - добри, от американските и английските идиоти, щото онез само като видях че си от България и превантивно могат да ти заключат акаунта (случвало ми се е).
Тез дето имат от 1000 години ПейПал, до колко ги ползвате? Щото не познавам човек с голям обем на продажби, дето да казва че "безпроблемно" си ползва акаунта за много години...
А да и впрочем акаунтите Ви са водят "aged", така че няма база за сравнение...
 

Горе