PayPal плащания за фирма

bedio

Member
Здравейте, интересува ме следното.
Примерно имам фирма (ЕООД или ОД или ЕТ) и развивам бизнес. Искам да приемам плащания за услуги през PayPal.

Въпросите са ми:
Каква трябва да ми е кредитната карта (обвързана ли трябва да е към фирмата)
Какво трябва да направя при регистрацията в PayPal (за фирма)
После как се осчетоводяват тези приходи през PayPal

П.С. Много съм гол по темата, извинете ако ви се сторят много глупави въпросите :)
 
От: PayPal плащания за фирма

Каква трябва да ми е кредитната карта (обвързана ли трябва да е към фирмата)
- картата трябва да ти е електрон, и да е към фирмена банкова сметка

Какво трябва да направя при регистрацията в PayPal (за фирма)
- ПП ще ти искат данните за фирмата. Ако не си по ДДС, няма да стане.

После как се осчетоводяват тези приходи през PayPal
- Както всяка друга банкова сметка.
 
От: PayPal плащания за фирма

Да, всичко казано по-горе е вярно. Също не забравяй, че акаунта ти трябва да е 'бизнес', а не персонален.
 
От: PayPal плащания за фирма

1. ДДС-то?
2. Бизнеса се разраства и ползваш подизпълнител (физ. и/или ю.л) от ЕС или не, плащаш му през ПейПал. Е това как се обработва?
 
От: PayPal плащания за фирма

За да не отвярям нова тема за сходен въпрос ще питам в тази..
Въпроса е дали е възможно в Personal или Premier акаунт да се добави карта към фирмена сметка и дали би имало някакви проблеми?
 
От: PayPal плащания за фирма

Аз не съм регистрирана по ддс,но имам пейпал на фирмата. Засега всичко е ок
 
От: PayPal плащания за фирма

Ако към Personal ПейПал сложиш банкова сметака няма да ти приеме картата
 
От: PayPal плащания за фирма

Ако към Personal ПейПал сложиш фирмена банкова сметака - ПейПала няма да ти приеме картата
 
От: PayPal плащания за фирма

От около година имам Бизнес акаунт, към него има закачени както ВИЗА Електрон към сметката на фирмата, така и две лични карти. В зависимост дали клиента е ЮЛ или ФЛ съответно тегля парите по Фирмената сметка или по личната. В края на годината ако приходите по личната ми сметка са по-сериозни ги декларирам и ги отчитам като извън трудов доход. Не срещнах изискване за ДДС регистрация и акаунта е на фирмата ми, която не е по ДДС. Относно осчетоводяването - това е стандартно плащане; издава се фактура с плащане по банка към клиент, плащането пристига по сметката, слагат се банковите такси. Всеки счетоводител би се справил, а и доста има изписано по форумите.
 
От: PayPal плащания за фирма

Каква трябва да ми е кредитната карта (обвързана ли трябва да е към фирмата) - Кредитна или дебитна на името на МОЛ или управител на фирмата. Банковата сметка, към която е картата, трябва да е фирмена разплащателна сметка.
Какво трябва да направя при регистрацията в PayPal (за фирма) - Бизнес акаунт. Потърси в Г.
После как се осчетоводяват тези приходи през PayPal - Счетоводителите трябва да знаят :) Пускат се месечни извлечения от ПейПал към счетоводството.
 

Горе