Paypal проблем ?

glamoyr

New Member
Нужно ли е да имам остатък в acc на PayPal дори и минимална сума 0.10$, защото немога да правя плащане ?
Всъщност имам 3 евро в PayPal и днес внесох в разплащателната сметка 5лв. и правя плащане за една игра през сайт и общо сумата е 4.99evro пък ми казва обърнете се към банката ?
 
От: Paypal проблем ?

Явно merchant-а, към който ще се разплащаш, се обръща директно към bank (където ти е и картата), т.е. „CC funding source“, откъдето да вземе цялата сума, след тя липсва в PP Balance или е недостатъчна.

Като цяло обаче не бъди чак толкова „смятащ“ до последния цент. Разплащателните сметки не са сметки, в които да се имат 1-2-3-4-5-10 лв., нито се правят за „верификация“ на онлайн акаунти някъде си, а за осъществяване на IBAN-to-IBAN трансфери, получаване на плащания, използване на картата/картите, закачени към банковия акаунт, разплащания с картите и др. Вкарваш 20 лв. и би следвало да се „оправи“ вече това положение. Парите не се губят, колкото е нужно от PP ще си „дръпнат“ и ще останат в сметката (които могат да се проследяват по всяко време, стига да се има е-банкиране / SMS известяване / E-mail известияване / Operator Calling / извлечение от гише на банката), които пък отново и по всяко време могат да бъдат използвани и през картата, и през е-банкиране, и на банкомат (ATM), и в офлайн магазин (POS Terminal).

;)
 
От: Paypal проблем ?

Нужно ли е да имам остатък в acc на PayPal дори и минимална сума 0.10$, защото немога да правя плащане ?
Всъщност имам 3 евро в PayPal и днес внесох в разплащателната сметка 5лв. и правя плащане за една игра през сайт и общо сумата е 4.99evro пък ми казва обърнете се към банката ?

Парите понякога им отнема доста време да станат активни. Ако днеска си ги внесъл, пробвай най рано след 22:00 вечерта или на другия ден даже. Ако играта те таксува в евро а валутата в пейпал ти е друга (долари и т.н.) има голям шанс да не ги барне (да не ги вижда един вид). Случавало ми се е в пейпал да имам 200 евро, но като плащам нещо в долари, да ги тегли всичките от картата. Ако ги обърна еврото в долари и пак платя, ги вижда и си взима от тях.
 
От: Paypal проблем ?

При него най - вероятно проблема е от курса на деня и ги няма точната обща сума от пейпала и картата.
 
От: Paypal проблем ?

А знаете ли как се вкарват в PayPal пари от картата? PayPal нали така процедира дърпа ми сумата от самата карта?
 
От: Paypal проблем ?

Да, знаем. Никак. Пари в PP се слагат само и единствено чрез верифициран bank account, което е възможно само за: US/UK/DE/FR/ES/NL/AU/AT акаунти и някоя др. държава, която съм изпуснал, сред които НЕ е BG.

Прави разлика, когато се разплащаш с някого (било приятел, роднина, неприятел, нероднина, merchant/retailer) между „funding source“ (на парите, когато нямаш достатъчно в PP Balance) и default source (PP Balance, когато има достатъчно кинти). Ако е от CC as funding source, то тогава почти винаги взема ПОВЕЧЕ пари (от самата ти карта), отколкото ако се вземат парите от PP Balance, тъй като при самият charge на картата се удържа fee (който си го плащаш ти).

Единственият начин за получаване на кинти в PP Balance e: когато някой друг user/merchant на ТЕБ ти прати към ТВОЯ PP e-mail. Поне този е официалният. За други неофициални или такъв, който не се сещам, но реално може и да съществува, нека друг да драсне, четящ тази тема (вместо да се натиска X на Tab-а).
 
От: Paypal проблем ?

Да, знаем. Никак. Пари в PP се слагат само и единствено чрез верифициран bank account, което е възможно само за: US/UK/DE/FR/ES/NL/AU/AT акаунти и някоя др. държава, която съм изпуснал, сред които НЕ е BG.

Прави разлика, когато се разплащаш с някого (било приятел, роднина, неприятел, нероднина, merchant/retailer) между „funding source“ (на парите, когато нямаш достатъчно в PP Balance) и default source (PP Balance, когато има достатъчно кинти). Ако е от CC as funding source, то тогава почти винаги взема ПОВЕЧЕ пари (от самата ти карта), отколкото ако се вземат парите от PP Balance, тъй като при самият charge на картата се удържа fee (който си го плащаш ти).

Единственият начин за получаване на кинти в PP Balance e: когато някой друг user/merchant на ТЕБ ти прати към ТВОЯ PP e-mail. Поне този е официалният. За други неофициални или такъв, който не се сещам, но реално може и да съществува, нека друг да драсне, четящ тази тема (вместо да се натиска X на Tab-а).

Ехее добре си запознат с нещата !
Значи принципно ако плащам нещо винаги дърпа от картата като нямам достатъчно в PP balance:)
Искаш да кажеш, че ако пращам на приятел не фирма таксуването ще е по-малко отколкото ако пращам на фирма или ако имам достатъчно пари в PP balance то тогава по-малко ще таксува, но при дърпане от картата когато нямам достатъчни таксата е по-висока.
CC as funding source какво е това немога да го разбера ?
Как така бързо се свързва с картата този PP как проверява дали имам достатъчно ?
Мерси мерси разясни ми някои неща!
 
От: Paypal проблем ?

  1. При нулев или недостатъчен Balance > автоматичен charge от добавената и верифицирана преди това карта в акаунта. Ако няма такава, логично няма как да стане плащането. Ако няма пари в нея, пак няма как да стане. Ако е недостатъчна сумата, пък не;
  2. Пращането на пари (ръчно през акаунта), както и плащането на пари (автоматично през даден merchant/retailer, подканящ те да се логнеш в PP акаунта си и просто да се плати, без ръчно отиване до форма за изпращане, посочва на е-поща, сума и т.н.) - charge fee е еднакво. И при 2-та се charge-ва една и съща карта, и при 2-та една и съща би следвало да си вземе, и при двете се разплащаш към някого, независимо отсрещния кой кой е;
  3. Свързването с картата става „бързо“, след като веднъж добавена и верифицирана CC в акаунта, то тя авт. става linked към акаунта, и разбира се, след като се няма PP Balance, то няма откъде и от кое друго място да се търсят средства (funding source), освен от CC. И вече става ясно какво е „CC as funding source“ и „Balance as funding source“.
 
От: Paypal проблем ?

Успях да направя плащането, но парите в PayPal Balance си останаха мисля, че проблема идва от тука защото като primary ми е зададено валута USD долари, а в Euro няма нищо значи трябва да сменям валутите при плащане
 

Горе