Paypal телефон

tuger

Well-Known Member
Някой обаждал ли се е на телефона за връзка на ПП? Имате ли отзиви? След няколко месечни опити за разрешение на проблема ми чрез емайл центъра мисля да се обадя в Америката и да видя дали ще ми кажат нещо различно:oops:
 
От: Paypal телефон

трябваше още преди тези месеци да им се обадиш. купи си един скайп кредити и звъни от там или сега gmaila има промоция за безплатни разговори с лендлайн в уса и канада. Аз си решавам проблемите само като им се обаждам
нещатата стават за около 2-3 дни когато им звъннеш
 
От: Paypal телефон

Благодаря, ще им звънна първия работен ден да видя дали ще ми кажат нещо различно от папагалите им в емайл центъра.
 
От: Paypal телефон

говори бавно, че много се шашкат като им заговорят на английски с акцент. Подготви си списък с буква и ясно звучаща и позната дума за да спелуваш имената и акаунта си. Най-добре имена на щати и градове:
А- Алабама
В- Бостън
С - Калифорния
D - Далас и т.н.

Зареди се с търпение и най-добре предварително структурирай питането си. Подготви се за същите отговори, които си получил по мейла и имай готови въпроси или възражения т.е. "това вече го пробвах и не става, защото...".

Отговарят бързо и смислено АКО питането ти е ясно и успееш да обясниш проблема си
 
От: Paypal телефон

Тъй като явно нещата не могат да се променят искам да знам дали мога да си направя втори ПП отново с карта на мое име или ще ме центрят бързо. Ако някой е пробвал нека сподели опита си.
 
От: Paypal телефон

Няма да можеш да направи със същата карта . Един път като се въведа картата ти в базата им данни , после много трудно ще е да я махнеш от там .
 
От: Paypal телефон

Да попитам - някой изпращал ли е чекове на ПП за оправяне на баланса и знаете ли защо приемат пари само по този първобитен и несигурен начин ?
 
Здравейте. Искам съвет за извършена вече измама. Пуснах телефон Samsung S7 с гаранция до май месец 2018г за продажба в olx.bg и ми писа някакъв човек на развален български (предполагам, че е използвал Google Преводач) и ми иска e-mail, за да пишем там. При което аз му давам e-mail и продължаваме там да пишем. Клиента ме излъга чрез фалшива поща: PayPal® - [email protected] .. и през цялото време ми е пишел той. Реално вчера (04.04.17г) той е взел пратката, а пари не са ми преведени.. при което ми става повече от ясно, че е измама.
Така, въпросът ми е:
Има ли какво да направя аз сега, за да си върна телефона или някакво обещетение парично ? Изпратен е в Унгария - Будапеща, имам някакъв телефонен номер на клиента и някакви предполагаеми негови имена. Доста хитро постъпи този човек, защото ми даде едни имена, на които да изпратя телефона - Andrew Steve, а там чрез пълномощно направено за друг човек е взета пратката - от Lavaw Mubarak.
Как да процедирам от тук на татък ? Полиция, Прокуратура.. Ходих, събрах всички възможни документи, които да им предоставя във връзка със случилото се и предстой разследване по случая.
Някой компетентен по случая може ли да ме осведоми дали ще успея да си върна телефона ?

П.С. За PayPal:
Не се лъжете, ако ви кажат, че ще ви преведат парите, когато си вземат пратката. Парите постъпват директно в Баланса във вашия профил в PayPay и вие ги виждате, но не можете да ги изтеглите. Ще можете да ги изтеглите в момента, в който от PayPal видят, че пратката е пусната. (което е веднага щом им предоставите номер на товарителницата в момента, в който сте я изпратили).
До сега не бях работила с тях и по много лош начин разбрах, как ставали нещата. Пиша всичко това за хора, които не са работили с тях. Да знаете как става
 
Здравейте, днес попаднах на същия този e-mail: [email protected] в опита си да продам една gopro камера в olx. Отговори ми някаква жена Sabrina Melder на развален български и пожела да кораспондираме чрез e-mail. Искаше да изпратя камерата до Германия, днес "превела" сумата в моя paypal акаунт и като й изпратя проследяващия номер на пратката парите щяли да се освободят. Пари нямаше, така че не съм и изпратил камерата. Направи ми впечатление различното лого на paypal и объркана буква във фамилията ми във втория e-mail от [email protected]. ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТАКИВА ИЗМАМНИЦИ!!!
 
Направих си регистрация тук за да публикувам случая от вчера. Абсолютно по същия начин. Само че преди да му отговоря проверих домейни и пощенски кутии и се оказаха измама. Но реших да го държа на линия, и му писах че съм му пратил пратката, но човека нагъл и само с няколко думи отговаря. :)

ето измисления превод от пейпал: https://drive.google.com/open?id=0B1-vSt72w3zbQnVNWnBCZWZVN0E

https://drive.google.com/open?id=0B1-vSt72w3zbODF6OVljWlF0MjA

ето цялата история на писането:
IT:
check your spam/junk folder
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 2:03 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
how is that possible ?
On Mon, Jun 26, 2017 at 4:00 AM, Ivan Tanev <**********> wrote:

DHL will send automatic to your e-mail
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 1:56 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
how is that possible you should give me the tracking number
On Mon, Jun 26, 2017 at 3:53 AM, Ivan Tanev <**********> wrote:

DHL send tracking number to your email address
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 1:51 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
where is the shippment tracking number?


////////////////////
IT:
thank you for payment
hi, your item is shipped.
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 11:17 AM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Моля, проверете имейл адреса си



Моля, проверете имейл адреса си



On Mon, Jun 26, 2017 at 1:16 AM, Ivan Tanev <**********> wrote:

sorry I can’t find email from paypal in my mail.
go to your paypal account and take screenshot or request re-sent confirmation mail
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 11:11 AM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
hey check your inbox or spam i dont have any screenshot of the payment okay check your mail
2017-06-26 1:08 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

това е адреса за доставка а не за плащането, пратете ми данни за плащането през пейпал
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 10:52 AM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
name :lucas Gacov Miroslava
address:ipar Utca 2A.Building C.506
Zip code:1095
City:Budapest
Country:Hungary
+36705295373
2017-06-26 1:08 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

това е адреса за доставка а не за плащането, пратете ми данни за плащането през пейпал

name :lucas Gacov
address:ipar Utca 2A.Building C.506
Zip code:1095
City:Budapest
Country:Hungary


2017-06-26 0:42 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

нямам имейл може би е изтрит от спам филтъра
влезте във вашия Пейпал акаунт и от него ми пратете информация за превода


2017-06-26 0:32 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

Нямам имейл за потвърждение, дори и в спам папката.
Може ли да препратиш твоя имейл за потвърждение, че съм на вън и не съм пред компютър.
From: anna Gacov
Sent: Monday, June 26, 2017 10:11 AM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX

Добро утро, направих плащането сега, провери входящата си поща или спам за потвърждение, очаквам данните за проследяването на пратката.



2017-06-25 7:20 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

ок, само да кажа че когато получа парите тогава ще мога да го изпратя, понеже доставката е доста пари и се заплаща при изпращането
From: anna Gacov
Sent: Sunday, June 25, 2017 4:26 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Добре утре ще направя плащането

2017-06-25 6:22 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

тези които публикувах за обявата ?
From: anna Gacov
Sent: Sunday, June 25, 2017 4:20 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Добре мога да видя снимката на камерата?

2017-06-25 6:12 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

Ivan Tanev
From: anna Gacov
Sent: Sunday, June 25, 2017 4:08 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Добре, какъв е името ти

2017-06-25 5:49 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

637 eur с DHL - (1000 + 242 DHL = 1242 / 1.95)
моят пейлпал е: **************, Ivan Tanev
ще мога утре в ранния следобед да пратя пратката.
From: anna Gacov
Sent: Sunday, June 25, 2017 3:26 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Няма проблем Искам експресни Ще платя такси Искам DHL, така че това е общата сума с Dhl такса и ми дадете paypal информация
Вашето име и paypal имейл
Благодаря.
2017-06-25 5:19 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

с DHL цените им са доста високи – над 200 лв. бих казал неоснователно, със Спиди ще дойде за около 5-7 дни.
Имам пейпал, но ако поемете таксата за превода там, т.е да получа парите чисти, понеже има висока такса – над 20-25 евро
From: anna Gacov
Sent: Sunday, June 25, 2017 3:08 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Добре, моля, имате ли paypal, така че мога да направя плащане?

2017-06-25 5:07 GMT-07:00 anna Gacov <[email protected]>:

Колко е в евро с dhl такси за будапеща

2017-06-25 5:01 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

Апарата е ползван всяка година за около 20 дни само, по време на отпуска.
запазен е, не е изпускан, надраскан и т.н.
Не намира приложение при мен и затова го продавам. Не съм професионален фотограф и това на времето просто си беше една скъпа играчка за мен Smile
From: anna Gacov
Sent: Sunday, June 25, 2017 2:45 PM
To: Ivan Tanev
Subject: Re: Отновно отговор на обявата в OLX
Здравейте, искам да знам състоянието на артикула, общата сума в евро, доставена от DHL или SPEEDY Унгария.
Благодаря
2017-06-25 4:40 GMT-07:00 Ivan Tanev <**********>:

Здравейте,
отговорите ли сте на обявата в OLX за фотоапарата.
https://www.olx.bg/ad/pentax-k-5-ii-s-obektiv-tamron-18-200-ID6PTgh.html
Проявявате ли интерес ?
Поздрави, Иван
 
Не се лъжете, ако ви кажат, че ще ви преведат парите, когато си вземат пратката. Парите постъпват директно в Баланса във вашия профил в PayPay и вие ги виждате, но не можете да ги изтеглите. Ще можете да ги изтеглите в момента, в който от PayPal видят, че пратката е пусната. (което е веднага щом им предоставите номер на товарителницата в момента, в който сте я изпратили).
До сега не бях работила с тях и по много лош начин разбрах, как ставали нещата. Пиша всичко това за хора, които не са работили с тях. Да знаете как става

Заради подобна измама изгубих всичките си пари, събрани от интернет маркетинг миналата година. Гадове с гадовете, дано си разрешила проблема.. :'/
 
Здравейте. И аз се регистрирах, най-вече за да благодаря, че сте споделили за горчивият си опит с тази измама.
В момента съм в кореспонденция с тях и ми настояват да изпратя пратката. Много се радвам, че се сетих да потърся инфо в нет-а на тази тема! Сега ще измисля какво да им пиша и да ги наредя!
Още веднъж благодаря!
 

Горе