PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Здравейте, за да не повтарям въпроса си от другата тема > http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=59736&page=6&p=710414&viewfull=1#post710414 , какво ме съветвате да направя по отношение на първия скрийншот? Благодаря! :)
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Ако е за Physical/Tangible Goods: Mark as Shipped (+ въвеждане на tracking number);
Ако е за Intangible/Digital Goods (content): Mark as Processed.

Така по-рано ще дойдат (ще се махне hold-а) от кинтите. Не следя какви са тея ADNOW измишльотини. Новите акаунти, след като имат НУЛЕВА история зад гърбът си, имат такива ограничения. Решението е… било… продължаване със стар активен акаунт, в който вече са минавали десетки транзакции принципно (но не е задължително да няма пак hold, това си е PP все пак, можеш и от 10г. да имаш акаунт и пак да се появи по някое време hold, it's a gamble).

От 1 юли идват нови промени, които е добре да се изчетат. Споменават, че вече Buyers имат „Purchase Protection“ и за digital goods/content, но пък Sellers все така нямат „Seller Protection“ що се отнася за продажбите на същите неща. Както винаги, увеличаване на гаранциите спрямо buyers и загърбване на sellers.

От друга страна пък, последните дни вече излезнаха със становище, че няма да правят robocalls измишльотини, което е добре.

От последните дни се появи информация и как да се процедира при Proof of delivery for intangible (compelling evidence). Четене с разбиране, усвояване и осмисляне (някои части по 3 пъти).
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Тъй като не знам как е пуснат превода, ако нищо не предприема, т.е. без натискане на който и да е от двата бутона, след 21-вия ден ще си останат при мен, така ли да го разбирам?
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

ще се върнат при собственика
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Ще се махне hold-а от тях. Това дали ще останат при теб – зависи изцяло дали си доставил артикулът към отсрещната страна (продажбата). Ако те нямат претенции към парите, ще си останат при теб. Принципно buyer/sender страната има право (от около 6-7 месеца насам) на ДО 180 ДНИ от датата на транзакциите за претенции по тях (dispute/claim) и ДО 3-4г. (в зависимост от банките и страната, както и банковите условия, както и видът на картата; в някои страни е до 6-12 месеца, но варира, може и 2г.) за chargeback, АКО funding source-ът на парите, дето са били пратени, не е бил „PP Balance“, а е бил „Credit/Debit Card charge“.

Df0qGJF.png


Практически във всяка една разплащателна система, където са замесени CCs, има и chargebacks. А щом има такива, то тя е НЕсигурна и по всяко време можеш да ги загубиш кинтите. Такава е ДОРИ и еPay (получавани са chargebacks от плащания с чорени карти, никаква НУЛЕВА защита към merchant-а). Така, че не ги мисли много-много тея 21 дни. Винаги трябва да се мисли в бъдещ период/план, както и дали страната, с която се контактува и прави бизнес, е коректна и нискорискова (без асоцииран висок риск) към/на/за/от нея.
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Благодаря за пояснението, @SHERIFA. Изключително полезна информация по темата. Поздрави! :)
ще се върнат при собственика
Хм, странно.. За сделка, където не следва получаване на стока, а заплащане на услуга искат mark as shipped, а същевременно ме карат да въведа tracking number и да избера доставчик. Мисля да изчакам, да се връщат, ако ще е така, и приключваме сделките, ако ще ми ги пращат по тоя чикиджийски метод. Може просто това да е актуализирано условие за всички нови персонални акаунти.
Та, да - то буквално си го пише, че ще си разполагам с тях след 21-вия ден, но все пак ми се щеше да се допитам до вече запознати, тъй като към бизнес акаунтите май няма такива условия. Лека вечер!
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Това са default настройки, и не зависят тея надписи (mark as shipped/processed / 21 holds / etc.) от подателят на превода. Той (sender) не те „кара“ да въвеждаш tracking number и да избереш доставчик, а PAYPAL те карат (тъй като ОТ ТЯХ зависи hold-а, не от sender-а на превода) – АКО разбира се това е физическа стока. Ако не е, логично се последва 2-рата за „Mark as Proceesed“. Ако не се знае какъв вид стока е (нито физическа, нито дигитална/съдържание), то значи изчакване и правене на нищо 21 дни.
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Пейпал лично аз не го харесвам, ако е възможно и удобно за клиента най евтино и същевременно бързо става трансфер от офис до офис.
Ако не, дори за малки суми, предпочитам да взема 3-4 лева по-малко, чрез Western Union, но там поне знаеш, че парите ти идват на момента.
А за по-големи суми, със сигурност WU е по-добре, но все пак зависи от държавата.
Например Руския WU за малки суми, примерно за 40 долара, WU, взема 10%, Пейпал реално взема 4-5%, и всъщност за долар и половина повече ще трябва да ги чакаш от 24 часа до няколко дни, освен това при тях винаги могат да изникнат някакви проблеми. Като добавиш и процентчето, което ще вземе банката...
За по-големи суми, аз лично със сигурност, ще предпочета WU, при тях колкото е по-голяма сумата, толкова повече пада процента който кътват. Но знаеш, че парите ще ти дойдат бързо и сигурно в сметката.
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Ти да не си агент на ДАНС. Всички знаят, че плащания с WU са обект на задълбочено внимание от ДАНС, примайте по честично такива плащания и се подгответе добре за проверки и инспекции.
А че WU пазят данните 2 дни е тотална лъжа.
Пейпал лично аз не го харесвам, ако е възможно и удобно за клиента най евтино и същевременно бързо става трансфер от офис до офис.
Ако не, дори за малки суми, предпочитам да взема 3-4 лева по-малко, чрез Western Union, но там поне знаеш, че парите ти идват на момента.
А за по-големи суми, със сигурност WU е по-добре, но все пак зависи от държавата.
Например Руския WU за малки суми, примерно за 40 долара, WU, взема 10%, Пейпал реално взема 4-5%, и всъщност за долар и половина повече ще трябва да ги чакаш от 24 часа до няколко дни, освен това при тях винаги могат да изникнат някакви проблеми. Като добавиш и процентчето, което ще вземе банката...
За по-големи суми, аз лично със сигурност, ще предпочета WU, при тях колкото е по-голяма сумата, толкова повече пада процента който кътват. Но знаеш, че парите ще ти дойдат бързо и сигурно в сметката.
 
От: PayPal 21 дни изчакване преди получване на парите - при Вас има ли такова нещо?

Ти да не си агент на ДАНС. Всички знаят, че плащания с WU са обект на задълбочено внимание от ДАНС, примайте по честично такива плащания и се подгответе добре за проверки и инспекции.
А че WU пазят данните 2 дни е тотална лъжа.

Не съм.
Имаш ли други въпроси?
 

Горе