payza не е чак толкова сигурен колкото си мислиш

Maverick

Well-Known Member
Големи измамници се извъдиха тия от пейза. Пускам си $хххх за теглене на парите и в БГ сметката ми се появяват $хххх - $11. Питам от съпорта на пейза защо има такава разлика, от там ме уверяват, че те са си наредили $хххх и да търся проблема в моята банка. Отивам в моята банка там ми казват, че наредената сума е $хххх - $11.

Преди 2 дени получавам превод, днес получавам известие, че от секюрити тиима на пейза са рефънднали парите. Уж нямаше такава възможност там, ама май вече има.

Предполагам, че нищо не мога да направя по тези въпроси, но ако има някой по-наясно нека да сподели.
 
Последно редактирано:
Ти как ги изтегли тия $xxxx всъщност, в лева или в долари? В коя банка?
 
От: payza не е чак толкова сигурен колкото си мислиш

В долари към ЦКБ.
 
Ами виж ЦКБ да нямат комисионна за получаване на превод от чужбина / превод в чужда валута - повечето банки имат.
Иначе аз съм теглил в лева преди време и всичко си беше точно.
 
От: payza не е чак толкова сигурен колкото си мислиш

Имат такса, защото е от чужда банка. (От пейпал няма проблем, но от пейза превеждат по сметка, а не рефънд по карта - както е в пп.) Но аз и това не знаех. Все пак таксата беше отразена в банковото извлечение, но разликата от $11 никой не може да ми каже къде е отишла.
 
От: payza не е чак толкова сигурен колкото си мислиш

да ви кажа как да нямате такса за превод от никъде - направете си сметка, която е депозит. аз така имам в първа инвестиционна и 100 хиляди да ми пратят от занзибар пак ще са ми точно 100 хиляди в сметката :)
най-любезно ми го предложиха в банката и не е имало никога комисионни
 

Горе