pcstore.bg или pcshop.bg

Valentinn

Active Member
Здравейте,
скоро ще си купувам нов лаптоп. Избрал съм си лаптоп, ссд, мишка и чанта, проблема е от кой магазин да го взема. В един друг форум писаха, че ако дам лаптопа си на ремонт при pcshop може да се наложи да чакам много, други пък казаха, че са доволни от pcshop. От друга страна съм чувал доста добри отзиви за pcstore, но все пак реших да вида дали някой от вас има опит с някой от двете фирми.
За сега съм се спрял на pcstore.

Та, pcstore.bg или pcshop.bg ?
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Аз обикновено като си купувам техника търся вносителя не прекупвача.
Примерно Поликомп, Мосткомпютърс и т.н.т.
После, ако нямам търговски отношения с тях търся приятел или познат който има за да мина по-тънко:)
Те така или иначе прекупвачите карат техниката при вносителите на ремонт така, че избягвайки посредника си спестяваш и време и пари както се вика.
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Аз обикновено като си купувам техника търся вносителя не прекупвача.
Примерно Поликомп, Мосткомпютърс и т.н.т.
После, ако нямам търговски отношения с тях търся приятел или познат който има за да мина по-тънко:)
Те така или иначе прекупвачите карат техниката при вносителите на ремонт така, че избягвайки посредника си спестяваш и време и пари както се вика.

А като се развали като какъв ще идеш в поликпмп примерно?
Или пак през приятеля :D
И като сметна, че приятеля сигурно е професионалист които с това се занимава, като продава на приятели баз надценка, като се завъртят 50 такива приятели, по добре човека да затваря.... :D

Конкретно по въпроса, няма значение от къде ще го вземеш. Сравни цените, сравни гаранцията и деиствай.

П.С. Повечето вносители не ремонтират компютри. Има си сервизи...
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Кои са тези които не ремонтират мост или поликом или кои:)?
Още един вносител примерно Асбис и те нямат сервиз да знаиш:)
Повечето уважаващи себе си големи вносители имат собствени сервизи малко са тези които работят с други сервизи защото дерът кожи, по изгодно им е да си наемат техници които да копат по цял ден за без пара!
Отиваш като представител от фирмата през която си закупил продукта с подпечатена гаранция нищо сложно, да не би да ми искат трудов договор като отида там:))), а и нали съм го правил поне 100 пъти.

Разбира се има разлика между приятел и приятел, аз винаги черпя примерно:) или връщам услуга
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Продавача не кара стоката в сервиза, гаранцията е директно към оторизираните сервизи на вносителите и клиента комуникира директно със сервизите. От където и да вземеш стоката общо взето е все едно, защото гаранционните условията са едни и същи.
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

@buymore - този вариант ще е малко сложен за мен. Плюс това и в 2-та сайта не намерих лаптопа, които съм харесал, и търсенето им в сайта е много гадно.

От 1 час си говоря със съпорта на pcstore - много съм доволен. И стигнахме до много готино решение относно лаптопа, така че почти е сигурно, че от там ще го взимам.
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Продавача не кара стоката в сервиза, гаранцията е директно към оторизираните сервизи на вносителите и клиента комуникира директно със сервизите. От където и да вземеш стоката общо взето е все едно, защото гаранционните условията са едни и същи.
Мда прав си, но има такива които нямат сервизи на всякъде и стока закупена онлайн примерно се налага да я пращаш обратно към онлайн магазина и онлайн магазина праща свои представител до сервиза.
Но в повечето случай е така тоя момент ми убягна за прованса има оторизирани сервизи:)
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Отиваш като представител на фирмата, какъвто не си :D

За сервизите. Официалната гаранция на acer, lenovo collect and return е към ОФИЦИАЛНИЯ СЕРВИЗ, а не към вносителя. Вносителя ти дава стандартна гаранция. Гаранцията на Dell NBD също е към официалния сервиз и се обслужва от него.
Това не значи, че ако занесеш лаптопа при вноситяля или в техномаркет няма да ти го оправят. Но ако имаш dell, lenovo, acer, и искаш да си ползваш оригиналната гаранция, лаптопа ще иде в официалния сервиз...
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

@glndrk сервизите не са никакъв проблем, а и никой няма да ме пита като си нося подпечатена гаранция, но както и да е..., а това за официалните сервизи е дълга тема...
PCstore са точни между другото те също зареждат от посочените вносители, но това няма значение, въпрос на личен избор.
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

@glndrk сервизите не са никакъв проблем, а и никой няма да ме пита като си нося подпечатена гаранция, но както и да е...
PCstore са точни между другото те също зареждат от посочените вносители, но това няма значение, въпрос на личен избор.

Да и аз това казах. От където и да го вземе, при ремонт пак ще иде на едно място. Освен ако няма намерения да го носи от където го е взел...
 
От: pcstore.bg или pcshop.bg

Аз съм доволен от laptop.bg . 3 лаптоп взимам от там и за сега съм доволен (не се чупят, ама все излиза нещо ново и по хубаво и така...).
 

Горе