Permlinks на WordPress

Moko

Well-Known Member
Имам тука една въпросче лекичко - понеже имам много категории и много подкатегории, как ще бъде по-добре да направя перм. линковете? :

/категория/подкатегория/заглавие

или

/категория/заглавие

или пък

/подкатегория/заглавие


?
Как мислите вие? Защото при първия (най-подробният метод) освен че печеля още 1-2 ключови думи в заглавието, а оттам се подсилва и при търсенето, намалявам риска от дублиране на заглавия. Да, ама нали шубето си е шубе - да не вземе гугъл да си помисли че му спамя ключови думи и да ме прати в двайсеипета глуха дупка... Че съм бил там и не е особено приятно ;Р

Дайте си мнението :)

P.S
и да кажа, че ме посъветваха да си пиша резюмета на публикациите и да си пусна категориите за индекс. И това го вземете впредвид :)
 
От: Permlinks на WordPress

Няма да те прати. Ползвай спокойно първия вариант.
 
От: Permlinks на WordPress

а защо не опиташ само /заглавие?

цъ... риска от повторение на заглавието е поне два пъти по-голям, а и с индексирането на категориите ще спечеля още индексирани страници...
 
От: Permlinks на WordPress

/категория/заглавие.
Обикновено категорията ти съдържа по-важна ключова дума, отколкото подкатегорията, която не ти е толкова важна за оптимизация.
 
От: От: Permlinks на WordPress

цъ... риска от повторение на заглавието е поне два пъти по-голям, а и с индексирането на категориите ще спечеля още индексирани страници...
Няма да споря, но говорим за пермалинкс, а не за заглавия (тайтъли).
 
От: От: От: Permlinks на WordPress

/категория/заглавие.
Обикновено категорията ти съдържа по-важна ключова дума, отколкото подкатегорията, която не ти е толкова важна за оптимизация.

В 70% от случаите при мен ще бъдат по-важни подкатегориите и това ме кара да се замислям. Блога е за футболни прогнози и например категорията ми е "Англия" , а подкатегорията е "Премиършип" . В този случай и в двете места се крият ключови думи, но в подкатегорията е по-важната.

Няма да споря, но говорим за пермалинкс, а не за заглавия (тайтъли).

Тъй де, имах предвид линковете. Например :

/англия/премиършип/арсенал-манчестър-сити
/англия/карлинг-къп/арсенал-манчестър-сити

ето това ми беше мисълта, но наистина като се замисля е доста глупаво, тъй като мога да ги променям, а и все някога ще се случи да се повторят... И все пак...
 
От: От: От: От: Permlinks на WordPress

Тъй де, имах предвид линковете. Например :

/англия/премиършип/арсенал-манчестър-сити
/англия/карлинг-къп/арсенал-манчестър-сити

ето това ми беше мисълта, но наистина като се замисля е доста глупаво, тъй като мога да ги променям, а и все някога ще се случи да се повторят... И все пак...
За този случай не бях се замислял. Все пак едва ли ще ти позволи да имаш постнаме еднакво. ВП-то автоматично ще си сложи цифра. Все пак да за не са съвсем еднакви може да ползваш дати

/англия/премиършип/арсенал-манчестър-сити/%year%/%monthnum%/%day%/
/англия/премиършип/арсенал-манчестър-сити-2/%year%/%monthnum%/%day%/
/англия/карлинг-къп/арсенал-манчестър-сити-3/%year%/%monthnum%/%day%/
/англия/карлинг-къп/арсенал-манчестър-сити-4/%year%/%monthnum%/%day%/
 
От: Permlinks на WordPress

При това половение аз лично не бих сложил толкова дълги адреси, а по-скоро бих ползвал /англия/арсенал-манчестър-сити-%post_id%/ – така няма начин да се повтарят, кратки са и са SEF и user-friendly.
 
От: От: От: От: От: Permlinks на WordPress

За този случай не бях се замислял. Все пак едва ли ще ти позволи да имаш постнаме еднакво. ВП-то автоматично ще си сложи цифра. Все пак да за не са съвсем еднакви може да ползваш дати

/англия/премиършип/арсенал-манчестър-сити/%year%/%monthnum%/%day%/
/англия/премиършип/арсенал-манчестър-сити-2/%year%/%monthnum%/%day%/
/англия/карлинг-къп/арсенал-манчестър-сити-3/%year%/%monthnum%/%day%/
/англия/карлинг-къп/арсенал-манчестър-сити-4/%year%/%monthnum%/%day%/

Това с датите е добра идея, благодаря! Само че ще направя друго - ще шибна отпред годината и после категория и подкатегория ;)

При това половение аз лично не бих сложил толкова дълги адреси, а по-скоро бих ползвал /англия/арсенал-манчестър-сити-%post_id%/ – така няма начин да се повтарят, кратки са и са SEF и user-friendly.

Бих предпочел да гледам да са SEF, защото едва ли ще има някой луд, който да тръгне да пише ръчно линковете... 100 пъти по-лесно ще бъде да влезеш в сайта и да си го намериш било през сърча или пък в страниците...

Май така ще ги направя :
/година/категория/подкатегория/тайтъл - няма да има повторение, печеля максимума от ключови думи в урл-то и си остава SEF (поне според мен), а и когато някое дърво влезе, ако се загледа в линка :
/2009/англия/премиършип/манчестър-юнайтед-челси
ще разбере, че тази прогноза е за мач през 2009 година... :Р

Да го пусна сега докато имам 15 поста, че Г бързо да ми оправи линковете после... Че ако ги направя 100 публикации и тогава го пусна и ще стане яко мазало... Ще трябва да правя 404 да редиректва към индекса :D

Благодаря ви за отговорите момчета и се извинявам за късния свой. но отсъствах малко от града... Благодаря още веднъж! Живи и здрави!
 

Горе