PHP и .NET програмисти за постояна заетост

От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

Нима, ти не го видя, не , че нямам знанията, но извинявай много не всеки е длъжен да знае всичко, или щото се води php. програмист е длъжен да знае и: HTML5, CSS3 Стилови езици или да?
Или пък е длъжен да зане и:

- knowledge or experience in developing for mobile platforms iOS/Android
- code versioning system approach (e.g.: GIT/SVN) and documentation attitude
- knowledge of C / C++ / Java / Python;

И накрая, влез в бунашкия джобс и кандидатствай да видиш кви пари ти предлагат, а тогава спори повече. Надали си го правил, но аз съм опитвал.

@uni-web къде го видя това със системният администратор или пък дизайнера в тази обавя?
@madseason е напълно прав, затова и аз се учудих кое му е фрапатното.

@Galea като го знаеш това, защо тогава не си напишеш обявата по-добре, може и да има ефект.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

@uni-web, въобще не искам да влизам в твоя филм. За пореден път ти отбелязвам, че стила ти на комуникация е крайно отблъскващ. Но определено изпитах желание да те цитирам, обръщайки думите ти към самия теб:
Не знам на теб или на обявата да се смея по-напред????? :lol:
Ти май си нямаш на идея какво е програмиране и си решил да си чешеш езика, не се изказвайте неподготвени, че ставате смешни....... :-o
Ако съм ти смешен, посмей се. Ако мислиш, че си нямам на идея от програмиране, тогава те моля, да си запазиш мисълта за теб. Не всички сме разбирачи като теб. Някои от нас харесват смесването на PHP с JavaScript, както и с HTML5. Имам достатъчно опит с CGI-програмирането, преди още да навлезе толкова мощно PHP и мога да ти споделя някои истини, на които вероятно пак ще се посмееш. Поне до версия 5-та на php, кода на сайтовете беше хомогенна каша от PHP+HTML, често с добавки на стилове и задължително JavaScript (особено ако правиш Ajax). Помня тези неща много добре и дори виждам сайтове, които са изградени без MVC или шаблонна система, които все още работят и даже работят много добре. Лично за мен ще е огромна изненада, да срещна професионален Web PHP-програмист, който не владее добре HTML. За стиловете е същото. От както се появи phpless ми се облекчи живота значително, защото това чудо ти позволява да подлагаш на PHP-програмиране CSS2/3-стиловете. Предпочитам да мисля за стиловете с методите на PHP :). За съжаление не всички дизайнери го владеят.
В горната обява се дава предимство на хора, които владеят и други езици и операционни системи. Ако си много ефективен php-програмист, едва ли това, че не владееш Java или C++ ще има особено значение.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

Не е въпроса в това, а в смешните изисквания в обявата, не те познавам не мога да кажа колко знаеш, или не знаеш, колко си добър или не.
Това, че примерно знам на 90% нещата от обявата трябва ли да ме накара да започна работа за тях за стартова заплата 600-800 лева?
Моля ви се колеги погледнете им обявите, и после говорете, казах даже тествайте да кандидатствате за някоя, че на мен ми се е случвало и за почти същити езисквания да ми предлагат стартова заплата 400 лева, а аз съм си скъсал задника сумати време за да го науча това нещо.......
@uni-web, въобще не искам да влизам в твоя филм. За пореден път ти отбелязвам, че стила ти на комуникация е крайно отблъскващ. Но определено изпитах желание да те цитирам, обръщайки думите ти към самия теб:

Ако съм ти смешен, посмей се. Ако мислиш, че си нямам на идея от програмиране, тогава те моля, да си запазиш мисълта за теб. Не всички сме разбирачи като теб. Някои от нас харесват смесването на PHP с JavaScript, както и с HTML5. Имам достатъчно опит с CGI-програмирането, преди още да навлезе толкова мощно PHP и мога да ти споделя някои истини, на които вероятно пак ще се посмееш. Поне до версия 5-та на php, кода на сайтовете беше хомогенна каша от PHP+HTML, често с добавки на стилове и задължително JavaScript (особено ако правиш Ajax). Помня тези неща много добре и дори виждам сайтове, които са изградени без MVC или шаблонна система, които все още работят и даже работят много добре. Лично за мен ще е огромна изненада, да срещна професионален Web PHP-програмист, който не владее добре HTML. За стиловете е същото. От както се появи phpless ми се облекчи живота значително, защото това чудо ти позволява да подлагаш на PHP-програмиране CSS2/3-стиловете. Предпочитам да мисля за стиловете с методите на PHP :). За съжаление не всички дизайнери го владеят.
В горната обява се дава предимство на хора, които владеят и други езици и операционни системи. Ако си много ефективен php-програмист, едва ли това, че не владееш Java или C++ ще има особено значение.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

@uni-web, не споря с теб, че заплащането, което някои "бизнесмени" предлагат е брутално смешно. Има ли смисъл да казвам, че подобно заплащане се предлага понякога и на IT-инженери, хора които са се блъскали пет и половина години да учат.
В България нещата са тикива - идиотски. Добре е, че фрийлансерството стана международен бизнес и ако можеш да продаваш код, те боли патъра за наще работодатели. Просто се пренасочваш навън. Няма значение на запад или на изток, навсякъде плащат добре. Работил съм и за англичани и за либийци. Според разчетите на "Министерството на труда и социалната политика" в момента липсват над 500 софтуерни инженера, а от догодина ще са над 1500. Ще се сетят, ама ще е късно, щото Eures предлага на 1.7 милиона работни места със заплащане в пъти по-високо от тукашното.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

Ама и аз не искам да споря, с теб просто казвам, че обявите им са смешни, за това което предлагат като заплащане, братле.
Иначе и it съм бил, и с дизайн съм се занимавал, бачкам (в момента не поради липса на рам) на всички продукти на адоуб + още доста помощни.
Правил съм от цялостни сайтове, миксове аудио , клипове предпечат, занимавал съм се и с ремонт на пц. , ремонт на принтери (касета 12А на HP я зареждах за 5 мин по хронометър). Ох не ми се разправя за всичко, просто ми са смешни такива обяви, а в същия момент тиквеник де ми звъни за всяко едно нещо "It" в държавна институция си клати краката и взема 7-800 кинта заплата. :D
Надявам се да си ме разбрал. :)
@uni-web, не споря с теб, че заплащането, което някои "бизнесмени" предлагат е брутално смешно. Има ли смисъл да казвам, че подобно заплащане се предлага понякога и на IT-инженери, хора които са се блъскали пет и половина години да учат.
В България нещата са тикива - идиотски. Добре е, че фрийлансерството стана международен бизнес и ако можеш да продаваш код, те боли патъра за наще работодатели. Просто се пренасочваш навън. Няма значение на запад или на изток, навсякъде плащат добре. Работил съм и за англичани и за либийци. Според разчетите на "Министерството на труда и социалната политика" в момента липсват над 500 софтуерни инженера, а от догодина ще са над 1500. Ще се сетят, ама ще е късно, щото Eures предлага на 1.7 милиона работни места със заплащане в пъти по-високо от тукашното.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

@uni-web наясно ли си, че ако правиш неща за уеб в 90% от случаите трябва да знаеш какво е HTML, CSS. Това дали ще го пишеш ти е нещо съвсем различно.
А за бонус знанията няма какво да коментирам. Напълно логично е като наемаш персонал да вземеш по квалифицираният.
Относо GIT/SVN .... ти сериозно ли? Това е даже трябва да е задължително.

Не знам защо намеси предполагаемата заплата, която си мислиш, че хората дават.

@uni-web ти твърдиш, че това са някакви нереални изисквания за уеб програмист, което не е вярно.
Нямам нужда да ходя по обявите на "бунашкият джобс', но знам че всички сериозни фирми които търсят уеб програмисти имат сериозни изисквания и дават сериозни заплати.

Пак да се повторя това, че мислиш че фирмата пуснала обявата дава 700лв. не значи, че обявата е някаква извънземна с нерални изисквания за кандидатите.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

И аз да се намеся... в провинцията, разбирайте извън София, заплатите за php developer са между 400-700 лв. , независимо от опита и уменията и това е в пробния период от 6 месеца. След което ти се удвоява заплатата и това е всичко, което можеш да постигнеш.

В София, заплата под 800 лв. не съм чувал. Естествено, повечето фирми, които са малки се пробват за тези пари, а след седмица като видят, че нямат добри кандидати и ти звънят, за да те офертират за 1000+. По моя оценка, стартовите заплати за София е 1000-1300 лева. Ако кандидатстваш за senior е двойно.

По отношение за изискванията... те в обявите са описали нивото, което трябва да владееш. Примерно, strong experience е по-силно от knowledge и т.н. А и повечето фирми си казват какво търсят php developer (back-end) или front-end.

Във фирмата, където работя има
- дизайнери, които рисуват какво трябва да се направи
- проджект мениджъри, които представят какво трябва да се направи като цяло
- php developer - които кодват дадения модул
- html/css - които украсяват и подреждат модула
- тестери - които дебъгват
и пак се връща при проджект мениджъра, за да каже, това е ...

И естествено, наличието на GIT или SVN е повече от задължително.

Ако фирмата е малка, обаче, може да се окаже, че има един дизайнер и един програмист.
Най-лошата комбинация.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

Изискванията са напълно нормални и всеки които се занимава с web development ги покрива че даже и отгоре. Аз бих добавил също и memcache и redis ама може и без тях.Не е кои знае каква философия да кешираш.

Ако фирмата е малка, обаче, може да се окаже, че има един дизайнер и един програмист.
Най-лошата комбинация.

Що да е лоша? Кофти би било ако нямаш front-end и караш back-end да ти върши всичко. Може би това имаше в предвид.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

Изискванията са напълно нормални и всеки които се занимава с web development ги покрива че даже и отгоре. Аз бих добавил също и memcache и redis ама може и без тях.Не е кои знае каква философия да кешираш.



Що да е лоша? Кофти би било ако нямаш front-end и караш back-end да ти върши всичко. Може би това имаше в предвид.

Лоша е, защото нямаш тестери, някой да провери дали всичко е security. Колкото и да си добър, всеки допуска грешки.

Освен това, сроковете са по-големи, защото екипът е малък. Ако всички модули се правят от няколко човека, ще стане в пъти по-бързо.

А иначе и затова, което пишеш, наистина е кофти back-end да прави всичко от-до.
 
От: PHP и .NET програмисти за постояна заетост

И аз мисля, че няма нещо ненормално... за 3 - 4К спокойно ще се намери такъв професионалист...
 

Горе