PHP скрипт за брояч

Sobieski

Well-Known Member
Знам че броячи има много и сякакви но този брояч е прост и няма нужда от външни линкове просто устроен брояч който записва посещенията във
txt файлово разширение и вие може на всяка страница да слагате различен брояч за да разберете в коя страница се влиза най вече и така да разберете каде посетителите ви ходят повече... това е кода и четете след // !
Код:
<?$file = "[color=yellow]counter.txt[/color]"; // това е файлът в който се запазват броя на посетителите 
$open = fopen($file,"r"); // отваряме файла counter.txt само за четене
$hits = filesize($file); // $hits приема стойността на големината на файла counter.txt
$counter = fread($open,$hits); // $counter приема стойността на съдържанието на counter.txt
fclose = ($open); // затваряме файла counter.txt
$open = fopen($file,"w"); // отваряме counter.txt за да запишем новата стойност на $counter
++$counter; // увеличаваме с 1 стойността на $counter
fwrite($open,$counter); // записваме в counter.txt новата стойност на $counter
echo $counter; // изписваме поредния номер на потребителя посетил сайта ако го махнете няма да изписвате колко са посетителите :) - Maked by~Sob!esk!
?>
 
Еми надявам се да е от полза а не само да е постнат защото видях че в други теми се пише че е някои хора не искат да имат изходящи линкове...
 
Аз може да съм некомпетентен , но ще ви кажа добрия брояч и статистиката са 70 % от работата на един сайт .По него може човек да разбере много за СЕО и за маркетинг стратегията си .Така ,че ми се струва брояч с тхт възможен само за някаква межднинна спирка ,примерно колко човека са на определена страница днес или нещо подобно.
Човек има ли статистика има и пари.
Замислете се ако виждахме статистиката на Гугъл за търсени думи и то реалната .
 
За мен има неща в различните броячи ,които ми помагат примери:
Гугъл дава добра нагледна информация за това от кои търсачки са дошли потребителите ми .
Тиксо :дава подобно но там липсват доста търсачки и не отчита като влизане от търсачка примерно от Яндекс ,те имат добри опции за последните 100 влезли от търсачки предимно гугъл и MSN
bgcounter дават добра информация за резолюция и браузъри , но са доста старомодни и в повечето случаи са ми безполезни :)
има още много подобни сравнения , но извода е няма перфектен брояч.
 
Целта беше да няма изходящи линкове и да се ползва за вътрешните страници
 
georgimateev каза:
Код:
[img]/counter/counter.php[/img]
я ни разкажи какво става ако нямаме такава директория и файл ?
и по код-а ти защо ще отваряш PHP в таг за каринка която е с размер 0 на 0?
 
Т'ва беше абстракция. Така се прави като не искаш външни линкове и т.н. Така правят Тиксо примерно. С JavaScript взимаш стойностите, които ти трябват и ги предаваш по $_GET на .php файл, който ти води статистиката и ти връща картинка.
 
да тва е хитро също така може в тоя коунтер.пхп да се изчеслява ИП например да верно !
 
Ооо не без немски само ! ПЛС и все пак преведи го?
 

Горе