PHPBB3 проблем

Здравейте,
инсталирах си един PHPBB3 и почти му завърших дизайна. Обаче все още има един малък проблем - колкото и да пробвам не мога да вкарам никакви категории :| Случайно да може някой да ми пише на лично да помогне или да даде някакъв клип с подробно обяснение.
Какво направих аз:
Отива в админ панела, давам на форуми, създавам форум, избирам заглавие и пиша описание, но не се появява :|
 
От: PHPBB3 проблем

1. Изчисти кеша от админ-панела
2. Виж във форумните права дали са видими
 
От: PHPBB3 проблем

1. Кешът се трие в Основни -> Изчисти кеша (в менюто под Статистики). А за шаблоните се трие от Стилове - > Шаблони.
2. При правата (картинката ти) виж правата на групите (имат ли право да виждат форумите). За по-лесно можеш и да отидеш в Администрация на форумите и след като избереш проблемния форум (категория) да дадеш в "Копирай правата от" форума по подразбиране. Също така, избирай в "Тип на форума" за форумите - форум, а не категория.
3. Трети вариант, ако не успееш - даваш временен админ-достъп и ти ги настройвам. Но мисля, че ще се справиш и сам.
 
Последно редактирано:
От: PHPBB3 проблем

Задължително слагам youtube, vbox7, центриране и justify, а за модовете вече си зависи от целите на форума - за едни са подходящи едни модове, за други - други. Но не трябва да се прекалява с модването, тъй като понякога възникват сложности при преминаване към по-новите версии.
 
От: PHPBB3 проблем

Защо не използваш форум като web-tourist.net/forum за да разпитваш на воля че дори може и някои да ти го интегрира?
 
От: PHPBB3 проблем

То реално този форум ще е форумът на един от сайтовете ми, който е на joomla. Гледам някакви интеграции има. За какво точно са те?

За интеграцията на потребителите е задължително, не върви да се регистрират автономно (веднъж в Джумла, а после и във форума). Удобно е и за постовете - примерно пишеш новината в Joomla, а тя се коментира във форума, както можеш да интегрираш и самите форумни коментари да се показват под новината в Джумла.
 
От: PHPBB3 проблем

Подсети ме с последния си пост да кажа най-важното:

Никога не бъркай скрипт за коментари със скрипт за форуми. Макар двата да са предназначени за коментари, имат различни задачи и цели при формирането на потребителското ядро.

Т.е., първо си уясни какво мислиш да правиш с бъдещите си потребители, а после спрямо това избирай съответния скрипт.

По-подробно по въпроса - ТУК
 

Горе