PR от линковете в коментарите?

От: PR от линковете в коментарите?

Здравейте, мога ли да си кача ПР от линковете в коментарите? Колко линка са нужни за пр1? Задължително ли трябва да са до-фолоу?

Можеш разбира се! Но за предпочитане е да не са само от коментари (подчертавам "за предпочитане", не го разбирай задължително!).

Колко линка са нужни? Погледни прикачения файл:
whatisalinkworth21.png

Да, трябва да са dofollow... В момента тече едно експериментче какво е влиянието на nofollow линковете (въпреки, че там става дума за СЕРП-а), но по-скоро всички са скиптично настроени за резултатите...
 
От: PR от линковете в коментарите?

Можеш разбира се! Но за предпочитане е да не са само от коментари (подчертавам "за предпочитане", не го разбирай задължително!).

Колко линка са нужни? Погледни прикачения файл:
Виж файлът 2762

Да, трябва да са dofollow... В момента тече едно експериментче какво е влиянието на nofollow линковете (въпреки, че там става дума за СЕРП-а), но по-скоро всички са скиптично настроени за резултатите...

Ок, ясно !

А искам да питам когато един линк няма атрибут REL, той до-фолоу ли се води?


Примерно:
Код:
<a href="www.asdf.com">asdf</a>
do-follow ли е?
 
От: PR от линковете в коментарите?

Красимирчоо, вземи почети малко, вместо да питаш тъпи въпроси и да се излагаш пред всички във форума.
 
От: PR от линковете в коментарите?

Не говоря само за нофолоу/дофолоу, говоря за всичките ти въпроси от тая тема : )
 
От: PR от линковете в коментарите?

Не разбирам какво е това желание, да се подигравате на хората за неща, които явно не знаят, но желаят да научат. Нали това е идеята на форумите - да споделяме, общуваме и да си помагаме? Вместо да си губите времето, за да пишете глупости или му отговорете или просто не му отговаряйте....

Относно връзките от коментари, да възможно е да се качи PR, но имай предвид, че не е желателно да спамиш излишно по блог коментарите. Естествено желателно е връзките в коментарите да са ти dofollow( връзки, които нямат рел таг, са dofollow). За по-добър ефект ти препоръчвам да търсиш блогове с dofollow и да коментираш основно по теми поне малко близки до тази на сайта ти. Една моя приумица е, че е добре около 5-10% от коментарите, да си ги пуснеш и в nofollow коментари за пълнеж, че някак много спамерски изглежда и евентуално би било проблем с чичо Гошо.

За сформирането на PR, според таблицата от Frik, мисля, че не е много вярна. Реално няма, човек който може да потвърди тази информация, но няма и човек който да я отрече. По лични наблюдения, вече алгоритмите са други и е доста по-лесно да вземеш PR от 0 до 4.

Надявам се да съм ти бил полезен и не се отчайвай от глупавите вмятания в форума. Специалисти на думи много, ама на практика не, чак толкова много ;)
 
От: PR от линковете в коментарите?

Не разбирам какво е това желание, да се подигравате на хората за неща, които явно не знаят, но желаят да научат. Нали това е идеята на форумите - да споделяме, общуваме и да си помагаме? Вместо да си губите времето, за да пишете глупости или му отговорете или просто не му отговаряйте....

Относно връзките от коментари, да възможно е да се качи PR, но имай предвид, че не е желателно да спамиш излишно по блог коментарите. Естествено желателно е връзките в коментарите да са ти dofollow( връзки, които нямат рел таг, са dofollow). За по-добър ефект ти препоръчвам да търсиш блогове с dofollow и да коментираш основно по теми поне малко близки до тази на сайта ти. Една моя приумица е, че е добре около 5-10% от коментарите, да си ги пуснеш и в nofollow коментари за пълнеж, че някак много спамерски изглежда и евентуално би било проблем с чичо Гошо.

За сформирането на PR, според таблицата от Frik, мисля, че не е много вярна. Реално няма, човек който може да потвърди тази информация, но няма и човек който да я отрече. По лични наблюдения, вече алгоритмите са други и е доста по-лесно да вземеш PR от 0 до 4.

Надявам се да съм ти бил полезен и не се отчайвай от глупавите вмятания в форума. Специалисти на думи много, ама на практика не, чак толкова много ;)

Мерси за отделеното време! Но аз имах друго в предвид линковете на други спамери в коментарите на моя сайт..
Или чрез линковете на спамерите в моите коментари аз спомагам за техния ПР?

Мерси, имаш зеленко от мен ! :)
 
От: PR от линковете в коментарите?

Добре бе, Virosss, ти откъде дойде? От гората ли? Аз имам повече полезни теми на такава тематика отколкото всичките ти мнения във форума, мисля че трябва да си доста тих. Какво да му се обеснява, при положение, че дори не си е направил труда да потърси в гугъл какво е PR общо взето как работи и как се получава и как се дава ПР.

Линковете на други спамери са ВРЕДНИ като цяло, защото ако дадена страница ( НЕ САЙТ, СТРАНИЦА) има ПР5 и в нея има 300 коментара> помагаш им, но също така колкото повече изходящи линкове има 1 страница, толкова по зле за спамерите, затова попринцип като се купуват линкове, хората гледах да купят в сайт с малко изходящи за да има линка по-голяма тежест. Махай всички спамерчета, особено ако си на български сайт и има спамери на английски език.
 
От: PR от линковете в коментарите?

@AlanFort, какво значение има от къде идвам? Доколкото разбрах, тук не е затворено общество и регистрацията е безплатна. Всеки има правото да пита и да получи отговор. Уважавам мнението ти и не казвам, че не разбираш и не можеш да му отговориш. Просто казвам, че явно нямаш желанието и вместо да пишеш глупости, можеш просто да отминеш и да не демотивираш момчето ( може днес да не знае много, но след 1 година, не се знае, дали няма да е в пъти по-добър от нас ). Вярно е, че имаш повече мнения от мен( вероятно и по тази тема ), но ако сметнем, че 80% от тях, може да са коментари като този излиза, че и ти имаш горе-долу колкото моите мнения :) Това естествено го казвам в кръга на шегата.

Надявам се да ме извините за краткият офтопик.

По темата, мисля, че @AlanFort добре е обяснил как стоят нещата с коментарите в блоговете. Ако са те заринали с спам - трий. Особено пък, ако става дума за явен такъв тип "Автор: аларми, коментар - аууу много готина статия." :)
 
От: PR от линковете в коментарите?

Да кажа и още > повече изходящи в дадена страница( не сайт ) влошава page ауторитито, представете си, че имате статия с 450 коментара, 450 изходящи към виагри, порни, скрапбокс субмити, индийски мангали и т.н.. > какво добро може да ви донесе това, гугъл може да си помисли, че е някакъв landing page, 450 линка с анкор текстове, страшна работа.
 

Горе