Prestashop - проблем с тема

signboard

Active Member
Здравейте,
имам нужда от малко помощ с една тема за магазин на Престашоп 1.6.4
тук съм качил работния вариант ps.petkov.biz

Става дума за изображенията на категориите.
ето тук в решетката с продукти ps.petkov.biz/3-magazin

Има две полета в админа за качване на изображения към всяка категория:
1 Голямо изображение
2 Миниатюра.

Когато кача голямото, то се присвоява и на миниатюрата, която се вижда в решетката с продуктите тук (например категорията Olaplex, е с качено само голямо изображение, което се е присвоило и на миниатюрата в решетката) ps.petkov.biz/3-magazin

Аз обаче не искам да качвам голямо изображение, а само миниатюра. ( защото искам над категорията да има само текст, без голямо изображение, тъй-като качвайки голямо изображение + текст, текста се показва върху банера и не се чете. Разбира ако може да има и банер и текст под или над него, ще е най-добре..може би ще трябва да се пипа темпелйта)


Проблема е следния:
Качвам миниатюра, тя се вижда коректно в админа като качена, но в решетката излиза no image ( не се показва).

Как да направя така че ако кача само миниатюра, тя да се показва коректно в грида с категории?

Благодаря предварително!
 
От: Prestashop - проблем с тема

Направи за голямото изображение празна снимка/банер с текст или без. Ако качваш само миниатюра винаги ще ти изписва на голямото, че няма изображение
 
От: Prestashop - проблем с тема

да, и това пробвах, качих прозрачно изображение и става.
Ясно, значи не е някакъв бъг, а си е от системата.
Най-добре ще е ако мога да качвам голямо изображение и текст.. обаче текста е върху банера и закрива всичко.. ще опитам да изнеса текста под банера.

Благодаря Krumov :)
 
От: Prestashop - проблем с тема

Не ги ползвайте тея "сцени", защото ви дърпат контента надолу и нямаш видимост на продуктите. В 1.7 отпадат така или иначе, в 1.6 никой не ги ползва...

Организирай си сайта така - без картинки на категориите, без картинки на сцените.

Само мега меню, чрез което да се "дрилл-ва" и в най-дълбоката ти категория. (която между другото не трябва да е по-дълбока от 4-5 ниво).

Махни и таба категории, защото той ти бави, направи си сайта да е 1 колона навсякъде.

Вземи си Layered navigation който да се стиква горе хоризонтално под менюто, ако темата ти няма такъв и използвай него за филтриране.

И ще се родиш...

ЕДИТ: общо взето със стоковата тема нищо няма да направиш. Сменяй я докато е време, за да можеш да си направиш сайта ОК, не после да губиш време за миграция... Потърси warehouse темата, има всичко което ти трябва и тон други неща, които не подозираш, че ти трябват.

ЕДИТ2: махни от мегаменюто информационните страници, не им е там мястото. В това меню трябва да имаш продукти и категории. Страниците ги показваш на всяка страница долу, можеш да ги изведеш с допълнителен модул и на всеки продукт като таб (например за доставката). Но това е прекалено. Губиш от него, клиента ти е информиран, но е загубен в сайта ти...
 
Последно редактирано:
От: От: Prestashop - проблем с тема

Благодаря за съветите the.rampage.rado,

наистина тази тема е по-добра, може би малко по-бавна.

Не знам защо, но на мобилен, не ми се стиква главното меню към най-горната част. ( За уеб версия си е ОК, остава винаги отгоре и е видимо)

Това са настройките ми за менюто, ок ли са?

Capture.JPG1.JPG

Менюто на мобилно:

2016-04-13-10-26-50.jpg
 
Последно редактирано:

Горе