Proxy домейн с IP в щатите, но сървърът да е в България

bogdan

New Member
Имам виртуален сървър в България, но искам да пусна сайт за щатите, url-то да се ризолва в щатско IP, но след това всичкият трафик в двете посоки да се redirect-ва към българския сървър.... Как става тази смъртоносна схема?

10х
 
От: Proxy домейн с IP в щатите, но сървърът да е в България

Може да си наемеш VPS или цял сървър в САЩ (в допълнение към този, който имаш) и да направиш връзка между двата с OpenVPN. За техническите подробности не мога да ти помогна - пусни си тема в съответния раздел, че търсиш човек за тази работа. Може и по друг начин да стане, но пак ще трябва да търсиш някой да ти го направи.

Обаче имай предвид, че така ще ти падне времето за отговор, защото заявката вместо "клиент - сървър - клиент" ще се движи "клиент - сървър 1 - сървър 2 - сървър 1 - клиент". И ще плащаш за хостинг двойно + още за поддръжка. Надеждността пада на по-малко от 50%.

Какво точно искаш да постигнеш с това? Страхуваш се, че ако хостваш в САЩ могат да ти окрадат данните ли (и затова си хостваш на собствения компютър в мазето, защитен с дебел катинар, тежка криптография и автоматично изключване при опит за взлом)?
 
От: Proxy домейн с IP в щатите, но сървърът да е в България

благодаря ти за отговора.

всъщност точно наемане на втори виртуален сървър искам да избегна. имам си идеален в българия, имам си поддръжка, бърза връзка и т.н. - не ми трябва още един, с който да се занимавам и особено, за който да плащам.

искам да постигна само с някакво прокси там, сайтът ми да е с щатско IP, но реално да е хоустнат в българия заедно с другите ми сайтове....
 
От: Proxy домейн с IP в щатите, но сървърът да е в България

Реших да тествам тази магия с .htaccess:

Код:
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.predpriemach.com/$1 [P,L]

Пример: host188.zapto.org/forumdisplay.php?f=7

В случая с този форум не работи както се очаква, защото връзките от страницата водят към predpriemach.com вместо към host118.zapto.org.

Други сайтове работят нормално (ако е предвидено да работят при неизвестен URL).

Това решение е най-просто и евтино, защото изисква купуването само на един евтин споделен хостинг.
 
Последно редактирано:
Решението не е лошо, само трябва да издириш хостинг с mod_proxy, едва ли го има навсякъде зареден. И както ти вече спомена надеждността пада малко.
 
От: Proxy домейн с IP в щатите, но сървърът да е в България

супер, благодаря на всички за отговорите - звучи точно като точно това, което ми трябва /аз съм asp.net човек и нямам опит с apache, а основно с IIS, но сигурно ще се оправя по инструкциите, които сте ми дали - а те php хостингите са и по-евтини така или иначе... /
 

Горе