[Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

mitakaJ9

New Member
Поразрових се в темите, но не видях някъде отговор на въпроса ми. Извинете ме ако съм пропуснал. Сега съм на ОББ, но там нямат виртуални карти а интернет банкиранието им сертификата може да се ползва само на 32 битов Internet Exploder :cry:

И зареди това ми се иска да си сменя банката. Бихте ли ми препоръчали някоя банка с добро и удобно интернет банкиране и добир условия за вритуални дебитни карти.


Благодаря!
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

аз съм на ДСК и съм доволен от оналйн банкирането
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

С две ръце за ДСК.
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

И аз тях използвам, доволен съм, може всички сметки да ти са във акаунта, дебитни, спестовни, кредитни и т.н .. От скоро го направиха, като се теглят пари на гише взимат някаква такса.
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

50 стинки е, да. Ама кой тегли чрез ПОС на гише на ДСК? След като директно казваш на служителката да му даде кинти от сметката му, идентифицирайки се с ЛК? И така се спестяват тези 50, т.е. 0. Отделно Visa Cash-Back e 0,25 – пак по-добре, ако задължително се искат кинти в кеш. Вече друг е въпросът в колко обекти в малките градове е възможно това, и има такава опция.

ОББ не ми се вярва да приема само 32-bit IE. Справка. Една камара други браузъри също упоменати има, а Firefox е 32-bit принципно. Нещо или се ползва и има инсталиран само един браузър (64-bit IE), или не знам. 4-5 браузъра е добре да се имат.
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

какъв е проблема /на клиента** с IE, всеки го има...

** - и на всеки 5-ти не му работи щото е задръстен с вируси и тулбари(поне два)
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

Здравейте, моля за помощ. Искам да вкарам малко пари в пейпал като ползвам TrustPay. Проблемът ми е, че не знам къде точно да въведа данните в сайта на банката. Данните са тези
1.png

Обърква ме информацията от падащото меню - на получател излизат моите данни, и не мога да напиша нищо на наредител?
От меню "във валута" ли трябва да стане? Ето опциите:

direkten debit.jpg

kym biudjeta.jpg

mejdumoismetki.jpg

v leva.jpg

valuta.jpg
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

менюто е "в лева', но май иска да си въведеш получателя в превод/получатели предварително щото има само падащо меню, не забравяй кода detail of payment да го напишеш в основание за плащане
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

Ако забравиш да въведеш основанието за плащане (detail of payment) или го объркаш - ще стане интересно.

Каква е ползата да си захранваш сметката в PayPal с банков превод? Така не излиза ли по-скъпо (в сравнение с обичайното ползване на PayPal с дебитна карта)?
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

Благодаря на jkminkov, не можах да се оправя, ще отида направо в банката.

@happyslacker Видях тази тема t=44566 и реших да си спестя ходенето до банката, затова.
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

Ако забравиш да въведеш основанието за плащане (detail of payment) или го объркаш - ще стане интересно. Каква е ползата да си захранваш сметката в PayPal с банков превод? Така не излиза ли по-скъпо (в сравнение с обичайното ползване на PayPal с дебитна карта)?
примерно липса на карта виза (електрон), изтекла такава, тийн без карта и тнт...
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

Действителната цена на една карта Виза електрон е 12 лева на година. Таксите по захранване на PayPal чрез банков превод вероятно превишават тази сума.

Непълнолетните лица могат ли да ползват PayPal? Нали трябва да имат и банкова сметка на тяхно име, от която да наредят превода?

Ако имат банкова сметка на тяхно име защо нямат дебитна карта?

И какъв е проблема непълнолетните да извършват плащания с чужда самоличност какъвто е българският обичай в този случай?
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

ok, нямам visa electron от две години, имам vpay и maestro, доволен?
 
От: [Q]Виртуални карти + Интернет банкиране.

Т.е. да се разбира, че е нарочно неизкарана за 2г. карта за международно ползване предвид, че vPay/Maestro обикн. са за локално ползване?

Maestro e подходяща за еPay, имайки най-ниски такси при транзакциите, съответно и българските е-магазини, както и търговци. MasterCard & Visa за PP.

Така или иначе повечкото карти никога не са в излишък, дори и от еднакъв вид да са, но направени по различно време. Изтича едната, подновява се, но в същото време се ползва и втората – кеф.
 

Горе