Quattro или другите 4х4

InvestSolution

Active Member
Здравейте колеги,

Така и така съм в off topic темата, реших да добавя нещо, което надявам се на много от вас, ще бъде интересно, а именно каква е разликата между Quattroto на Audi ( пред което аз се прекланям :D ) и обикновенното 4x4.

Малко Предистория за разждането на QUATTRO - През 1977 година, започват тестове върху копето на Ауди 80, като към него се добавят постоянно задвижване на 4-те колела, което е в основата на QUATTRO системата. Една година по - късно през 1978 година, прототипа е представен на шефовете на Фолксваген АД, кото той успява да изкачи заснеженият наклон с летни гуми ( I am in LOVE :twisted: ). Скоро след това е даденo разрешение за серийното производство на QUATTRO системта, която преди това е била използвана само джип Фолксваген Илтис, произвеждан предимно за армията. Официалното представяне на Ауди quattro става на автомобилния салон в Женева през 1980 г. Автомобилът е бил сензация в медийното пространство. Технологията на Quattro остава непромена до сега :D ( има защо 8) ).
 
От: Quattro или другите 4х4

Така задаен въпросът е доста некоректен - Quattro се нарича систематата на А3 и на А6, ама те нямат нищо общо технологично :).
Обикновеното 4х4?!? Кое визираш - symmetrical AWD на Subaru, iX на BMW, 4x4 on-demand на повечето SUV?!?
 
Преди 10тина дни едно а4 quattro изтегли камион пътна помощ с моето а6 отгоре на платформата от един 30 градусов наклон. Ако не беше и повече. Всичко беше чист лед и тоя с пътната помощ нещо не прецени като минаваше покрай входа за гаражите и се хлъзна долу 2/3 от камиона. Само предните гуми бяха на улицата :). Първо някакъв жип 4x4 хванаме ама не става, буксува. И един съсед вика я дайте аз да ви дръпна, че ми пречите да си паркирам :). Само го закачихме, пробоксува леко и го извади. С лекота направо!
 
От: Quattro или другите 4х4

Quattro e цялата система на Ауди, не само на а3 или а6. Целият сигмент на 4х4 на АУДИ се нарича Quttro, независимо дали е на а1, а3, а6, а8 и т.н.

Просто за мен, това е най - интелигентната 4х4 система ДОКАЗАТЕЛСТВО 8)
 
От: Quattro или другите 4х4

Може ли да кажеш на база на какво повече ти харесва Xdrive?

Иначе за феновете на Xdrive
 
От: Quattro или другите 4х4

Quattro e цялата система на Ауди, не само на а3 или а6. Целият сигмент на 4х4 на АУДИ се нарича Quttro, независимо дали е на а1, а3, а6, а8 и т.н.

Просто за мен, това е най - интелигентната 4х4 система ДОКАЗАТЕЛСТВО 8)

Той ти казва, че куатро в а3 и в а4++ нямат нищо общо. Куатро е едно обикновено 4х4 с два отворени дифа и централен торсен, това при всички освен а3 и ТТ. Нищо специално, нищо впечатляващо. При Р8 и РС вече има и екстри ...
 
От: Quattro или другите 4х4

За теб, може да не е впечатляващо, за фен на ауди като мен, е впечатляващо:!: За теб може предното задвижване да е нещо страхотно, за мен това е Quattro-то.
Кое е по впечатляващо 4matic ли? Най - безумната система 4х4 ли?
 
От: Quattro или другите 4х4

За теб, може да не е впечатляващо, за фен на ауди като мен, е впечатляващо:!: За теб може предното задвижване да е нещо страхотно, за мен това е Quattro-то.
Кое е по впечатляващо 4matic ли? Най - безумната система 4х4 ли?

Пич, гледай да не се изпразниш тогава, ама карам ауди А8 4,2 бензин куатро ... говори ми за предно предаване ... и две бмв-та имам :)
 
От: Quattro или другите 4х4

Пич, гледай да не се изпразниш тогава, ама карам ауди А8 4,2 бензин куатро

Като един ауди фен, мога само да кажа :beer: Евала за Аудито! Поздравявам те за избора :)
 
От: Quattro или другите 4х4

Би ме впечатливо куатрото на ауди v8 с 3 торсен дифа или на ауди 80 с механичен 100% блокаж на задния диф, ама на новите аудита няма нищо космическо в куатрото. Поне имат торсен посредата:)
 
От: Quattro или другите 4х4

Като за ауди фен, доста незапознат се изказваш, и нетсърфъра ти го каза - Quattro е търгосвко наименование, не технология, и то от доста години. В любимата ти марка автомобили вграждат няколко такива, като конкретното в а3 е пълна скръб, или по-скоро нищо по-различно от на всеки масов кросоувър, само дето отпред пак пише Quattro.
 
От: Quattro или другите 4х4

Като за ауди фен, доста незапознат се изказваш, и нетсърфъра ти го каза - Quattro е търгосвко наименование, не технология, и то от доста години. В любимата ти марка автомобили вграждат няколко такива, като конкретното в а3 е пълна скръб, или по-скоро нищо по-различно от на всеки масов кросоувър, само дето отпред пак пише Quattro.

А3 и ТТ са Гоулф ... и куатрото им е от голф :) С халдекс - предно предаване и при нужда се пуска и задното ... Нищо общо с другите куатрота :)
 
От: Quattro или другите 4х4

И аз си гребем с джипарата на леда с летните гуми ... неми пречи .. копам си преспите ... голем кеф ... е нема начин да не пробоксуваш ако не знаеш какво караш.
И само със задното пак мога да го карам .. ама ако не знаеш какво правиш и на сух път може да си видиш задния номер :-o
 
Последно редактирано:
От: Quattro или другите 4х4

Може ли да кажеш на база на какво повече ти харесва Xdrive?

Иначе за феновете на Xdrive
Едно че съм фен на БМВ и другото че съм останал с по добри впечатления от xDrive от колкото quatroto, в отговор на твоето видео: http://www.youtube.com/watch?v=EbMWqLc3rS0&feature=related за феновете на Quattro и 4matic
 
От: Quattro или другите 4х4

Едно че съм фен на БМВ и другото че съм останал с по добри впечатления от xDrive от колкото quatroto, в отговор на твоето видео: http://www.youtube.com/watch?v=EbMWqLc3rS0&feature=related за феновете на Quattro и 4matic
По какъв начин си ги направил тези впечатления?
 
От: Quattro или другите 4х4

@rradev извинявай, че ще ти разбия илюзиите, но Quattro е търговска марка и нищо друго, както ти го казаха по-горе, а и е многократно променяна досега.
Освен това едно няма обикновено 4х4 и космическо такова... Хубаво, че го харесваш, но правиш доста наивни и неверни твърдения.

*и се пише кУпе, другото дори е доста трудно за изговаряне.
 

Горе