RAM

pavkata

New Member
Исках да си сложа 2 GB Ram но се оказа,че дъното не подържа DDR2 а само DDR смених,я с DDR 512 mb с идеята да си удвоя рама поне на 1 ГБ ,този път влезна в слота както трябва, пускам компа с 2те карти и почва да писука пробвах и само новата вкл компа писукането престана,но неможе да потегли нещо само бучи. С едно дума когато са 2те рами пусика с новата бучи със старата нямам проблем. На 800 MHZ съм. Какъв е проблема.
 
От: RAM

Ами с новата рам, компа се опитва да ти каже с писъци, че не става за това дъно. :)
На стара щайга нова рам не се слага. :)
 
От: RAM

ко ти е дъното - марка и модел
 
От: RAM

абе...
уж трябва да поддържа ддр400

ама може да не понася тази марка ако е по нов модел, старите дъна понякога не се разбират със обновените модели рам.
може и да е куца нещо
занеси го откъдето си я купил и там да я сложат.
ретро е дъното не си струва да наливаш пари за ъпгрейди
 
От: RAM

На 800 MHZ съм.
Кое е 800 мхз? Нали се разбрахме че ddr2 не ти поддържа? Това е ddr2. Ddr1 е до 400 мхз. И моля те, използвай изречения. Едвам чета какво пишеш.

Иначе ако е ddr1 пробвай първо едната на първия слот, после същата на другия слот, после втората на първия слот и после на другия слот и ми кажи при всяка от тези комбинации какво става.
 
От: RAM

според мен друго има в предвид с тези 800 май процесора макар че ми се струва невъзможно на 754 да е с 800 мигахерця.. може да си е мислел че шината му е на 800
 
От: От: RAM

Кое е 800 мхз? Нали се разбрахме че ddr2 не ти поддържа? Това е ddr2. Ddr1 е до 400 мхз. И моля те, използвай изречения. Едвам чета какво пишеш.

Иначе ако е ddr1 пробвай първо едната на първия слот, после същата на другия слот, после втората на първия слот и после на другия слот и ми кажи при всяка от тези комбинации какво става.
Пробвах го вече не става като сложа новата рам все едно нямам windows черен екран,но като сложа 2те почва да писука. В момента старата Рам ми е на втория слот.
 

Горе