Ray-Ban очила с 90% намаление? Да бе, да!

Kirev

Active Member
Здравейте, колеги!

Мярнах реклама във Фейсбук, която ми се стори интересна. Направи ми впечатление, че преди да отида до сайта, посочен в рекламата(rayban-bulgaria.com), минах през bgmyfashion.com.
И двата домейна са регистрирани от лице в Китай. Хостинг - холандски. С информацията, която имам до тук, мога да си направя заключение, че артикулите НЕ са оригинални. Другото, което ми направи впечатление е, че стоките се продават с 90% намаление, което е чудовищно, но ако стоката е китайска, тогава нещата придобиват друг облик, понеже едно парче на едро от повечето модели не надвишава цена от $10.

Ясно е, че хората използват hit and run стратегия, но не се ли притесняват от чисто правна гледна точка или разчитат, че никой няма да забележи, а дори и да го направи, все пак са си вързали гащите, като реално нямат връзка нито с домейна, нито с хостинга(предполагам, че и за него са използвали фалшиви данни или друго лице)? Та мислите ли, че подобни изпълнения могат да бъдат достатъчно доходоносни, за да се оправдае риска?

ПП: Дано сайта не е на някой колега от форума!
 
От: Ray-Ban очила с 90% намаление? Да бе, да!

То за да ги хванат остава само паричната следа, все пак нали тези пари някой ги събира, но и за това си има хватка.
Фирма регната на някой от град Мангалия, дето на един адрес са регистрирани десетки фирми и тогава няма кой да ги барне реално.
 

Горе