Redirect HTTP 301 или HTTP 302?

TNTM

Member
Здравейте,

Направихме редизайн на сайта и има разминаване между част от новите и старите адреси (не са много - под 10 са, но са ключови). Структурата вероятно ще търпи още промени, затова се питам как да постъпя с адресите, които към момента се разминават: да използвам обичайния Redirect HTTP 301 или все пак да укажа, че промяната е временна, използвайки Redirect HTTP 302?

Безпокоя се, че ако сега направим "окончателно" пренасочване вероятно в следващите седмици би ни се наложило за пореден път да използваме Redirect HTTP 301. Не съм много убеден, че алгоритмите на Google биха погледнали с добро око на толкова чести "постоянни" смени на адресите на един и същ ресурс. Мисля си дали не е по-удачно да използваме временно пренасочване с Redirect HTTP 302?

Edit: Използвахме Redirect HTTP 302.
 
Последно редактирано:
Здравейте,

Направихме редизайн на сайта и има разминаване между част от новите и старите адреси (не са много - под 10 са, но са ключови). Структурата вероятно ще търпи още промени, затова се питам как да постъпя с адресите, които към момента се разминават: да използвам обичайния Redirect HTTP 301 или все пак да укажа, че промяната е временна, използвайки Redirect HTTP 302?

Безпокоя се, че ако сега направим "окончателно" пренасочване вероятно в следващите седмици би ни се наложило за пореден път да използваме Redirect HTTP 301. Не съм много убеден, че алгоритмите на Google биха погледнали с добро око на толкова чести "постоянни" смени на адресите на един и същ ресурс. Мисля си дали не е по-удачно да използваме временно пренасочване с Redirect HTTP 302?

Edit: Използвахме Redirect HTTP 302.
Забелязахте ли някакъв спад на позиции?
 
Здравейте,

Направихме редизайн на сайта и има разминаване между част от новите и старите адреси (не са много - под 10 са, но са ключови). Структурата вероятно ще търпи още промени, затова се питам как да постъпя с адресите, които към момента се разминават: да използвам обичайния Redirect HTTP 301 или все пак да укажа, че промяната е временна, използвайки Redirect HTTP 302?

Безпокоя се, че ако сега направим "окончателно" пренасочване вероятно в следващите седмици би ни се наложило за пореден път да използваме Redirect HTTP 301. Не съм много убеден, че алгоритмите на Google биха погледнали с добро око на толкова чести "постоянни" смени на адресите на един и същ ресурс. Мисля си дали не е по-удачно да използваме временно пренасочване с Redirect HTTP 302?

Edit: Използвахме Redirect HTTP 302.
Удачно е да дадете страница Under Construction и да пренасочите автоматично всичко с 302 към Under Construction страничката ( щом си правите сайта, трябва да се сетите и как може да стане това ;) ) и след като финализирате всичко, тогава да си направите 301 редиректи. Защото постоянните промени на адреси могат да ви изритат от топ позиции до ''г... на географията'' демек. аут. Като си правите промени в сайта, пука ли ви за вече направеното СЕО и добити позиции на сайта или ей тъй да се обнови пък после ще мислим от къде ще духне вятъра ?! Или явно имате достатъчно средства, че да не ви пука :) I dont get it :) Като цяло честите смени на адреси без значение, дали ще сложите 302, хич не ги обича гуглето ;)

Получава се като: ''Обещавам днес да дойда в толкова часа.''
Малко преди срещата - ''Еййй, изникна нещо, айде другата седмица по същото време''
и другата седмица същия номер :D
 
Последно редактирано:

Горе