run флашка

StillMad

Active Member
Да си призная, малко съм слаб в чистото програмиране и не мога да намеря решение:
Трябва ми да направя флашка с run файл, чрез който да се извика при включване в usb-то html файл в дефоут браузъра на операционната система
Може ли да стане това и ако е без пари :) как?
Предварително благодаря на отзовалите се :p
 
Благодаря, пробвах подобни варианти, но не се получава. Какво ли не опитвах, но "не иска" да извика "index.html" от флашката. Не пита дори, камо ли автоматично да отвори файла в браузера. Има нещо някъде, не е ясно къде :)
 
Благодаря, пробвах подобни варианти, но не се получава. Какво ли не опитвах, но "не иска" да извика "index.html" от флашката. Не пита дори, камо ли автоматично да отвори файла в браузера. Има нещо някъде, не е ясно къде :)

Това зависи от autorun настройките на операционната ти система. Тук как да провериш дали е активен. Дори май от win7 нагоре е спрян по подразбиране.
Това е и едно от първите неща, които поглежда антивирусната ти програма при поставянето на флашка. Сещаш се защо.

Иначе:
1. Създаваш файл с име Autorun.inf
2. Вътре поставяш следното:

[autorun]
ShellExecute=index.html
Action= MY APP
ICON=Data.ico
label=NAME

Shell Execute - Път до файла. Мисля, че Shell Execute и Open правеха едно и също, Не зная защо съм използвал ShellExecute.
Action - Като ти се отвори диалоговия прозорец с възможни действия ти излиза с въпросния лейбъл
ICON - можеш да си поставиш .ico файл който да ти се показва при включване на флашката
label - избрано от теб име на флашката

Лошото е, че както вече казахме autorun не е функция на която може да разчиташ на 100%, освен ако нямаш предварително достъп до компютъра. Ако е само веднъж да го нагласиш на конкретен компютър, няма да е проблем.

Но ако искаш да раздаваш някаква флашка с презентация да речем е кофти, понеже много от евентуалните потребители няма да може да се ориентират да щракнат на индекс файла. Ако е за нещо такова, ето инструмент, който може би ще ти свърши работа. Поне ще консолидира файловете до само един.
 

Горе