SaaS HTML to PDF

bobbydigital

Active Member
Здравейте, написах един SaaS за конвертиране на html към pdf, това може да се случи както през сайта, така и през REST API.

Пускам тук, проекта, защото се интересувам от мнението на крайни потребители. На някой ако му се занимава да разцъка апи-то ще е от голяма полза.

Благодаря предварително.

Това е сайта: https://pdfmatrix.com
 
Като краен потребител:

1. Не се регистрирам никъде без поне 40% увереност, че продуктът/услугата ще ми свърши работа. На сайта няма дори бегла индикация какво ще получа като резултат. Очаквам някакво демо или (ако съм много закъсал) поне скрийншотове.

2. Сайтът изглежда като някакъв generic all-purpose template. Илюстрациите, иконите, цветовете и т.н. имат нулева релевантност към предлаганата услуга. Няма никакви визуални подсказки какво ще получа. Даже ме обърква.

3. В крайна сметка ме провокира да сърчна за "html to pdf github" и да разгледам какви пакети има по темата и какви резултати вадят. Там поне видях скрийншотове.
 
Здравейте, написах един SaaS за конвертиране на html към pdf, това може да се случи както през сайта, така и през REST API.

Пускам тук, проекта, защото се интересувам от мнението на крайни потребители. На някой ако му се занимава да разцъка апи-то ще е от голяма полза.

Благодаря предварително.

Това е сайта: https://pdfmatrix.com

Не успях да конвертирам URL или HTML в PDF през системата.

Регнах се на Free Plan, и още с регистрацията виждам това:

Untitled.png

Как така няма нищо в лога а пък на дашборда показва че 10% са изразходвани?
Още повече че това е след верификация.

Когато се опитам да генерирам по URL или с textarea-та, получавам бял екран:

Untitled1.png

200 ОК но response няма.
 
Не работи и при мен от мобилния, отваря нещо си в нов таб и до там
 
Имаше малък проблем. Сега всичко е ток.

@alexkuzmov , ако искаш пиши ми на лично кой ти е мейла да видя какъв е проблема. Доста е странно.

Пробвах го пак.
Сега показва: 7% (7/100)
С други думи Free Plan-а дава 10 конвертирания общо, не 100?

PDF-а се генерира, но не излиза в пълен размер на страницата:

Capture.PNG

Промяна във височината не прави разлика, PDF-а стига все до същото място:

Capture1.PNG

Height 800 дава същия резултат като Height 1800.

Ако сложиш Height 800000, не генерира валиден PDF.
 
Пробвах го пак.
Сега показва: 7% (7/100)
С други думи Free Plan-а дава 10 конвертирания общо, не 100?

PDF-а се генерира, но не излиза в пълен размер на страницата:

Виж файлът 18453

Промяна във височината не прави разлика, PDF-а стига все до същото място:

Виж файлът 18454

Height 800 дава същия резултат като Height 1800.

Ако сложиш Height 800000, не генерира валиден PDF.

Колега, значи, сега се сетих защо имаш само 10, защото при регистрацията си избрал платен план. Обаче докато го платиш ти дава 10 кола да си играеш. През това време ако преминеш на FREE няма да ти даде 100 веднага а след месец. Това в кръгчето е височината на екрана на броучъра. *моя сайт не го показва правилно, явно е кофти css-a на темплейта.
 
Не каза коя библиотека ползваш....
Минал съмм ги всичките и има знам слабите места.
 
@bobbydigital като тествах преди няколко дена и на мен ми вадеше бяло екранче при html2pdf, тъй за инфо.
 
Добре, направих доста подобрения , вече може да се тества и без акаунт. Ще се радвам на коментари и препоръки.

playground -> url: predpriemach.com -> captcha -> Get PDF -> резултат:

Код:
{"startTime":"2020-02-15 22:41:05","status":"200","code":"407","error":"Ups , something is wrong ! Process Failed. Please check your params and try again. [Message]: Protocol error (Page.navigate): Cannot navigate to invalid URL\n","plan_limit":100,"remaining_limit":100,"endTime":"2020-02-15 22:41:07","allTimeSeconds":2.64705491065979}
 
playground -> url: predpriemach.com -> captcha -> Get PDF -> резултат:

Код:
{"startTime":"2020-02-15 22:41:05","status":"200","code":"407","error":"Ups , something is wrong ! Process Failed. Please check your params and try again. [Message]: Protocol error (Page.navigate): Cannot navigate to invalid URL\n","plan_limit":100,"remaining_limit":100,"endTime":"2020-02-15 22:41:07","allTimeSeconds":2.64705491065979}

Нормално, така е станало : https://predpriemach.com , понеже няма протокол ти дава грешка.
 

Горе