SAPE линкове и google?

webstil

Well-Known Member
Чел съм, че тези линкове от тази мрежа вече не са толкова ефективни и дори опасни. Но напоследък забелязах в две ниши сайтове с точно такива руски линкове, които се появиха след мен и дори ме минаха в класирането. Нито имат моето съдържание, нито моята on page оптимизация. Интересно ми е според Вас това тяхно класиране, вече 5-6 ако не и повече месеца сайтовете им си седят пред мен, дали ще е временно и дали може да получат наказание? Аз плащам по 100-150 лв. за статия в реномирани български сайтове в нишата, а хората с многократно по-ниски пари от някви си руски сайтове, дето нямат 1 бг линк ме минават, та балък ли съм? Да почвам ли и аз с такива руски линкове или не?
 
И аз се питам същото, но не ми стиска да пробвам с линкове оттам за да видя реално какъв ще е ефекта.
 
От: SAPE линкове и google?

От доста време се говори, че SAPE не действа за България, но лично според мен всичко си е ОК и винаги ще си действа и ще помага, стига да не се прекалява :)
 
От: SAPE линкове и google?

Работят. Въпроса е, че е тънък лед. Ако не го направиш както трябва, ще си баннеш сайта.
 
От: SAPE линкове и google?

А как трябва да се прави? Нещо особено? :)
 
От: SAPE линкове и google?

А как трябва да се прави? Нещо особено? :)

Този въпрос го задай по-скоро в някой руски форум. Тук не вярвам някой да ти отговори. За съжаление в България никой не дава пряк път в пътешествието на оптимизацията. Всеки го е страх да не го подминеш.
 
От: SAPE линкове и google?

Този въпрос го задай по-скоро в някой руски форум. Тук не вярвам някой да ти отговори. За съжаление в България никой не дава пряк път в пътешествието на оптимизацията. Всеки го е страх да не го подминеш.

М, не точно. Ето ти няколко основни правила:
- да не набиваш sape линковете от начало, важното е сайта ти да е индексиран, да е излязъл от сандбокса, да си си направил социалките и да имаш поне 10тина линка от статии от добри места.
- да диверсифицираш - т.е. да са не само към хоума, но и към вътрешни страници линковете. да са с различни анкор текстове, а не само един или един спиннат.
- да не прекаляваш - т.е. да имаш определено съотношение на нормални и sape линкове. Това се прави с тест, но принципно до към 1/2, 1/3 може да минеш метър.

също искам да подчертая, че в България конкуренцията клони към 0, така че тия линкове е добре да се ползват само в ниши, където сте направили всичко останало, но не работи или виждате, че някой също го прави. Виждал съм сайтове, особено в бижута, дрехи и т.н. които са наблъскани с такива линкове и ранкват. Включително един се продаваше скоро тук.
 
От: От: SAPE линкове и google?

М, не точно. Ето ти няколко основни правила:
- да не набиваш sape линковете от начало, важното е сайта ти да е индексиран, да е излязъл от сандбокса, да си си направил социалките и да имаш поне 10тина линка от статии от добри места.
- да диверсифицираш - т.е. да са не само към хоума, но и към вътрешни страници линковете. да са с различни анкор текстове, а не само един или един спиннат.
- да не прекаляваш - т.е. да имаш определено съотношение на нормални и sape линкове. Това се прави с тест, но принципно до към 1/2, 1/3 може да минеш метър.

също искам да подчертая, че в България конкуренцията клони към 0, така че тия линкове е добре да се ползват само в ниши, където сте направили всичко останало, но не работи или виждате, че някой също го прави. Виждал съм сайтове, особено в бижута, дрехи и т.н. които са наблъскани с такива линкове и ранкват. Включително един се продаваше скоро тук.

Радвам се, че ме опровергаваш! Като гледам как съм се изразил по-горе, малко като заядлив тон. Не съм имал това пред вид, дано някой не се е засегнал!
 

Горе