SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

freelancer

Well-Known Member
Пуснах 1 сайт в САПЕ като publisher, има много заявки, но почти всички остават на WAIT.
Попрочетох и разбрах, че цените сигурно са високи (бяха равни на средните от системата). Свалих ги доста (на 1/2 от средните), но ситуацията няма особена промяна.
Дали самите средни цени от системата не са ОК, или проблема е другаде?
Да спомена, че това ми е първия сайт там и нямам особен опит.
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Пуснах 1 сайт в САПЕ като publisher, има много заявки, но почти всички остават на WAIT.
Попрочетох и разбрах, че цените сигурно са високи (бяха равни на средните от системата). Свалих ги доста (на 1/2 от средните), но ситуацията няма особена промяна.
Дали самите средни цени от системата не са ОК, или проблема е другаде?
Да спомена, че това ми е първия сайт там и нямам особен опит.

1. Вдигни цените на поне 5 пъти по-високи от средните в системата. По този начин ще разкараш доста от ботовете, които пълнят wait-овете (има доста рекламни борси-посредници, които пазаруват на кило без да гледат), а и няма да си зацапваш сайта с неадекватни линкове.
2. Пускай под 3 линка на страница. Търсачките следят линк-блоковете, а и пак е свързано със зацапването.
3. Ако имаш страници с PR над 0 на този сайт, то вдигни цените на 9-10 пъти по-високи от средните. С течение на времето ще ти се запълнят от сравнително постоянни купувачи. Сега е малко по-зле положението, щото доста англокупувачи се бяха наплашили от туитъра на Кац, но лека-полека се връщат нещата.
4. Ако ти нулират PR на някоя страница - не се плаши, просто ще печелиш по-малко от нея. По-добре по-малко, но да има, отколкото самостоятелно да махаш линкове и да чакаш да ти се върне PR, който не ти върши работа за нищо друго.

По-добре по-малко и по-скъпи линкове, отколкото много и евтини.
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

P.S. ако сайтът е на български или руски и не е свързан с adult, gambling или MLM, пусни ми неговото ID (на ЛС) в Сейп, за да купя линкове.
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Ама в това САПЕ и бг сайтове ли приемат?
Да пусна ли там един pr 3, ама е на бг език?:rolleyes:
 
От: От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Ама в това САПЕ и бг сайтове ли приемат?
Да пусна ли там един pr 3, ама е на бг език?:rolleyes:

Шегаджия :), аз гръцко вкарах ти за бг питаш. Даже продавам от него. И английски върви.
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Искам да попитам как би се отразило закупуването на линкове от САПЕ след всички мизерии, които гошо ни причини?
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Искам да попитам как би се отразило закупуването на линкове от САПЕ след всички мизерии, които гошо ни причини?
Това САПЕ разбирам, че май е нещо като един англо сайт, в който преди време бях се регнал и продавах по линкче за доларче.
Те имаха обаче изисквания за приемане на сайтове само с pr 2 и нагоре. Гошо ме търпя точно 3 месеца и ме занули с pr 0.:)
Не ме махна от серпа, но и сайта вече не отговаряше на условията с този нулев pr.
Тук може би пак така ще стане...:rolleyes:
 
От: От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Шегаджия :), аз гръцко вкарах ти за бг питаш. Даже продавам от него. И английски върви.
Сериозно? Направо изби рибата с това гръцкото.:D
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Това САПЕ разбирам, че май е нещо като един англо сайт, в който преди време бях се регнал и продавах по линкче за доларче.
Те имаха обаче изисквания за приемане на сайтове само с pr 2 и нагоре. Гошо ме търпя точно 3 месеца и ме занули с pr 0.:)
Не ме махна от серпа, но и сайта вече не отговаряше на условията с този нулев pr.
Тук може би пак така ще стане...:rolleyes:

Виж отговора ми (т.3 и т.4 ) към freelancer. Не е толкова страшно :)
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Виж отговора ми (т.3 и т.4 ) към freelancer. Не е толкова страшно :)
Може ли линк към отговорите, че не разбирам къде да търся?
Ако не искаш в темата, може и на лично.
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

В тази тема тук, пост номер 2 ;).
Мерси, помислих, че трябва да търся друга тема.:beer:
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

BTW, в публикувания от ComScore рейтинг за юли, Yahoo за пръв път от години изпревари Google в САЩ.

Смятам, че това е добра новина, защото ще накара Google да се усети, че е взел много грешни решения през изминалите месеци.
----------------------
N.B. или, както казва парижанката Нина в един друг форум, подобни грешки водят до това много бързо да се появи някой млад, нахакан и талантлив. Такъв, какъвто някога беше самият Гугъл.
 
Последно редактирано:
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

В първия момент помислих, че Yahoo (powered by BING) изпреварва Google като Search engine, a то било като най-посещаван сайт.
Не че е малко и така де :)

Още 1 въпрос по темата SAPE - ако не им укажа да преиндексират сайта ръчно, те ще се сетят ли сами в някакъв момент?
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Изпреварват се като съвкупност от уникални посещения от притежавани сайтове срещу притежавани сайтове, а не сайт vs. сайт :) Което не е малко, все пак и Гугъл притежава други доста силни сайтове по посещения като Youtube etc.

Не можеш да разчиташ на това (дори и след PR ъпдейт) . Така че, когато обновиш съдържанието на сайта си с над 20%, то го пускай за преиндексиране - имаш право да го правиш на всеки месец.
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

Сетих се и аз нещо да питам пак.:)
В коя система най-лесно и безпроблемно се слагат кодовете, тъй като четох из форума им,
че все при някой нещо не се получава и не се показват линковете.
Към коя да се насоча - wp, joomla, html ?
 
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

WP, Joomla, Drupal и DLE са най-разпространени сред безплатните. За всички тях си има най-разнообразни вече направени плъгини или модули в съответната рубрика във форума на Sape - http://forum.sape.ru/forumdisplay.php?f=26 или в официалните сайтове на съответните CMS или блог-платформи.

P.S. Конкретни препоръки не мога да дам. Първо, имам лични предпочитания към Джумла, но това няма никакво значение за sape-плъгините или модулите. Второ, не съм програмист, а обикновен потребител. Демек, взимам готов плъгин или модул, пробвам, не ми харесва, следващия и така, докато си побера подходящ. Източници - бол и навсякъде има приятни изненади. За phpbb, например, си го подбрах не от специализираните за phpbb, a ot най-известния рускоезичен джумла форум (на смарт).
 
Последно редактирано:
От: SAPE - много заявки, 99% стоят на Wait

В коя система най-лесно и безпроблемно се слагат кодовете, тъй като четох из форума им,
че все при някой нещо не се получава и не се показват линковете.

Е, това да не те стряска, някой си казал нещо... Обикновено проблема не е в CMS, а в човешкия фактор, който го управлява. Ще разбереш чак като поставиш кода. И на мен в единия сайт на определени страници не се появява, но те са 5-6, така че на този етап не съм взирала чак толкова. Вече предполагам къде е проблема, но няма как да тествам.
 
Ударете едно рамо, защото не мога да се справя с този руски, а уж го "учихме" в училище на времето. Не мога да им разбера на тези руснаци, и цяла сутрин се мъча да вкарам кода в сайт на WP. Намерих един плугин IMoney, но и той не работи.
 

Горе