Search Console - проблем с настройване по държава

sedo

Active Member
Добавил съм сайта си в Google Search Console и от там задавам в коя държава искам да се класира и да се знае за коя държава е насочен основно сайта.
Като дам UK от менюто, сайта започва да изпада от предни позиции В google.co.uk, като не задам държава за UK започва да се класира все по-напред в google.co.uk.
Точно обратното на това, което задавам. При някой друг става ли така?
 
Последно редактирано:
А SearchConsole какво казва за целта? Защото аз на такива тестери честно казано нямам много доверие.
 
В search console не мога да видя кой ден на коя позиция съм бил за google.co.uk . Поне аз не знам откъде.
 
Не мога да кача снимка, но ето какво виждам аз за един мой сайт за UK.
 

Прикачени файлове

  • Screen Shot 2017-02-27 at 12.08.11 PM.png
    Screen Shot 2017-02-27 at 12.08.11 PM.png
    68.8 KB · Преглеждания: 12
Намерих всичко, така или иначе графиката показва същото. В периода в който зададох държава UK, съм изпаднал около 10 позиции надолу по ключовата дума за google.co.uk.
Като не задавам държава, веднага се вижда покачване с около 8-10 позиции за тази ключова дума за UK. Това е нелогично :D
 
А може да се наложи и да набере скорост. От личен опит малко трябва да се изчака.

Но ти можеш да си закупиш и един .co.uk домейн със цел по-добро класиране за UK.
 
А може да се наложи и да набере скорост. От личен опит малко трябва да се изчака.

Но ти можеш да си закупиш и един .co.uk домейн със цел по-добро класиране за UK.

co.uk като основен домейн ли да го ползвам?
 
Не ми се правят такива шокиращи промени, домейнът ми е точната дума.org , а думата е име на туристически град. Според мен е добър домейнът.
Иначе от април се занимавам с тоя сайт, не е много нов, за да чакам още. Просто Гъгъл прави глупости, като се опитам да задам държава....
 

Горе