SEDO колаборация

SmartBusiness

Active Member
Здравейте,

Всички, които търгуваме с домейни в Sedo знаем колко е трудно да ти забележат дори и добрите домейни и да отвориш търг за тях. Знаете ли за случаи и изобщо възможно (позволено) ли е това - да рискуваш да накараш някой друг да даде минималната оферта за домейна ти, за да започнеш търг. От една страна ако домейна е наистина готин - това означава, че по време на търга цената би му се вдигнала драстично. Но от друга - ако това наддаване не се случи оставяш с разходите да покриеш офертната цена на приятеля ти (примерно), както и комисионната на Sedo (минималната е 50 долара).

Някой мислил е по този въпрос и да използва такива методи, за да вкара домейните си в търг?
 
От: SEDO колаборация

Отдавна не ползвам седо, но там нямаше ли опция (както при повечето) да си платиш за по-предни позиции в търга или да излизаш сред топ предложенията?
 
От: SEDO колаборация

Има опция, но е много солена (50 евро на домейн), а и ползата и е доста съмнителна.
 
От: SEDO колаборация

Ами ако ще го правиш с изкуствено наддаване, по-добре дай 50€ за да стои в топ предложения. Ако домейна си струва ще си избиеш парите без проблем.
 
От: SEDO колаборация

Имаш възможност да пуснеш домейна към GreatDomains Auction в Sedo, шанса да ти го одобрят е малък, но нищо не пречи да пробваш. Отиваш на My Domains, маркираш домейна и най-долу има бутон Promote Domains там кликаш на GreatDomains Auction четеш правилата попълваш и чакаш. Успех! :)
 
От: SEDO колаборация

Мерси за съвета, resolver. Пробвал съм и разбира се не са ме одобрявали. Но пък са одобрявали много по - непривлекателни домейни без да съм пристрастен. Мисълта ми беше ако има още някой като мен, да си поиграем. Той дава начална оферта за моя домейн, започвам търга и се наслаждаваме.

Общо взето идеята ми е следната - пускам домейн за 60 долара. Разбирам се с някой пич, който е сертифициран от Седо, пращам му 60 долара - той прави оферта за моя домейн. Ако има наддаване за съответният домейн, този пич ще получи и процент от крайната продаждна цена на домейна. Така че - този който играе с мен - няма как да загуби, а само може да спечели. В краен случай на загуба може да съм само аз.
 

Горе