SEO Проблем

alabam4eto

Active Member
Здравейте,
Не съм много сигурен Пингвини ли, панди ли какво животно ме е налазило. Прочетох по темата, но все още ми е странно та ето го проблема:

Сайт едно: средно правеше по 1500 уникални на ден през лятото на миналата година до есента уникалните скочиха до 3000 (по различни ключови думи) на ден и след това панда или пингвин ги смъкна до 800. Бях се изкачил по различни ключови думи в топа на гоогле и последва зараза на сайта изчистването смяна на фтп пароли и прочие ми отне около 10 дена (докато се ориентирам). От февруари насам след добавяне на нова статия гоогле не ги индексира ... дори след добавяне в социални мрежи, различни блогове, също така и от сайтове, които са здрави, но гоогле не проследява линка. Сайта е на 3 години. Към настоящия момент сайта прави по 300 уникални на ден и със всеки месец намаляват.

Сайт две: Нов сайт започна нормално на четвъртия месец започна да прави до 250 посещения, след това рязък спад сега прави по 50-60 натурални посещения. Сайта беше отново заразен (бяха на един хост). Сега статиите отново не се индексират въпреки усилията.

Въпроса ми е има ли колеги, които са наблюдавали подобен проблем. ДА се мъча ли да го развивам или да ги изключа сайтовете, да смъкна статиите с които да развия нов сайт?
 
От: SEO Проблем

да я повдигна леко темата, че потъна.
И все пак ако има някой нещо да каже сподели и прочие :)
 
От: SEO Проблем

да я повдигна леко темата, че потъна.
И все пак ако има някой нещо да каже сподели и прочие :)

Пробвал ли си да пуснеш молба за преразглеждане?
 
От: SEO Проблем

Погледни на кои дати са ти започнали спадовете, провери дали и какви ъпдейти са обявявани на тези или около тези дати и ще добиеш по-ясна представа за какво става дума. А и по мое мнение, от началото на тази година, освен всичките панди и пингвин ъпдейти има и още 2 ключови ъпдейта за оптимизаторите. Единия беше около 17 януари, а другия около 10 март. След тях класирането на сайтовете не е същото.
 
Последно редактирано:
От: SEO Проблем

Трябва навреме да се установяват тези неща и точните дати.
Възможно е и на хоста да има още много заразени акаунти или скамерски сайтове.

1. Смени хоста
2. Смени CMS
3. Верифицирай си мейла на сайта и сайта - Google Authorship Verification
4. Провери роботс и сейтмап фаловете
5. Подобри скороста на сайта, без да подминаваш нито един елемент
6. Развивай собствени/на сайта социални профили активно, не виртуално и спамерски
7. Напити писмо на Кътсов, че е п****ст, п******ст.
8. Изпий половин шише ракия

Вероятно и някакви други проблеми може да имат сайтовете и по-сериозно трябва да се подходи.

П.С. Вадил съм един такъв сайт, ама беше преди ...май преди Пандите беше.
Не успях да го разкарам вируса, беше навсякъде. Изтрих CMS и сложих чисто html с леко CSS. Това беше.
 
От: SEO Проблем

Твърде много се занимавате със зоопарка на гошо, а пропускате други важни неща.
Sash888 дава много смислени съвети. За което си получава зеленото! Включително точки 7 и 8, като аз бих увеличил дозата на последната. Но едва след като са направени предишните неща.
Заразен сайт/IP за гошо е сериозно нещо. Това е като трипер - отшумява, но за него се говори дълго.
 

Горе