SEO Речник

Frik

Active Member
Здравейте!
Тъй като съм така да се каже любител в СЕО-то повече от година чета статии на тази тема и все още има термини за СЕО, които не знам какво точно означават. Ето защо реших да стартирам инициатива за създаване на най-богатия речник на термините в СЕО. Това разбира се няма как да се случи без подкрепа от ваша страна! Ето защо аз ще започна само с няколко термина, които са известни почти на всички и силно се надявам всеки от вас да добавя под формата на мнения-предложения за допълнение към СЕО речника. Ако се чудите какво значи точно определен термин може да питате в тази тема и да се надяваме, че някой от напредналите ще ни го обясни! :)

И така:

-------------------------------------------------------------------------------
SEO Речник:

PageRank – Специфична числова стойност на търсачката Google, чрез която оценяват конкретна страница. Все повече СЕО оптимизатори отричат влиянието на този фактор за позиционирането на даден уебсайт в SERPs на Google.

SEO - Search Engine Optimization. Оптимизация за търсещи машини. Това е правилното изграждане на един сайт в интернет пространството така, че търсачките да могат да го прочетат, оценят и запомнят.

SERP – Search Engine Results Page/Position. Това е позицията, на която вашия сайт се класира в търсачките за дадена ключова дума.

-------------------------------------------------------------------------------
 

Горе